Vyčištění výparníku klimatizace

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod foxbat » 14.04.2016 18:47

Ahoj ja si ji nechal cistit při garancce, cca před mesicem. Normal me to udelali, dali me na vyber bud sprej nebo ozon (nebo co to je)... platil jsem za tohle cca 450,-.
foxbat Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 23  Témata: 1
Registrován: 05.08.2015
Bydliště: stribro  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2014)
21000 km @ 7.7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod mir.jar » 18.04.2016 18:01

Štefan BY píše:Ahojte, daval si niekto cistit klimu v kia servise? Pisal som im mail, zatial sa mi neozvali, len z jedneho neznackoveho a tam chcu 35€ bez DPH... dakujem za odpoved :|


Ja som to spravil raz a uz nikdy. Za 40€ spravili to co si viem spravit sam za 4-8€, podla znacky spreja. Ozon mi neponukali, ale mam pocit, ze v neautorizovanom ta vide ozon lacnejsie.
Tretia moznost je ta pena rovno do vyparnika, tu som este neskusal. Len tam to treba davat ozaj len zospodu do vyparnika a nie priamo do "potrubia" cez otvor ako sa dava filter. Pocul som o ludoch co to takto robia bezproblemovo, ale niektorym sa stalo, ze im ta pena polepila tie klapky co su vnutry(to bzucanie co pocut z palubovky pri nastartovani). Mozno to bolo lacnov penov, neviem, ale co mam zistene tak ta pena je urcena na to aby sa davala tou hadickov co ide pod auto(odkial casto vidiet v lete kvapkat vodu).
Kia Sportage 2011, 2.0 CRDi, predny nahon, vybava EX + doplnok: cuvacia kamera, GPS, subwoofer, stredovy reprak
Uživatelský avatar
mir.jar Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2211  Témata: 8
Registrován: 08.03.2011
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (4)

Kia Sportage III (2011)
70000 km @ 7.5 l/100km

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod Štefan BY » 18.04.2016 18:22

Asi si to daval robit v ZA v Topcare? Som im pisal, zatial neodpisali, aspon nemusim cakat... 40€ je dost... skusim to teda doma, len musim vymyslet ako sa dostanem pod auto... :)
Kia Rio 2013
Obrázek
Uživatelský avatar
Štefan BY Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 172  Témata: 3
Registrován: 17.11.2013
Bydliště: Považská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2013)
65000 km @ 5.5 l/100km

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod mir.jar » 18.04.2016 20:26

ano, v topcare, ale su to uz asi 3 roky. Ak ti smiem poradit, tak nabehni napr. do autokelly a kup si ten sprej sam. Ja to cistim asi 2 krat do roka na chalupe kde si mozem dovolit nechat nastartovane auto. Aspon 30 minut to necham na vnutornom obehu s klimov, so vsetkymi klapkami otvorenymi a fukanim naplno. Potom to prepnem na nasavanie z vonku, pootvaram dvere a kufor na aspon 15 minut. Sprej este citim zo 2 dni, ale to sa podla mna moze lisit aj od znacky.
Doteraz som okrem jednej vynimky kupoval ten najdrahsi co mali v autokelly(8€), ale mal som zlavu cez svagra. Raz som mal taky lacnejsi, mam pocit, ze 4€, ale nie som si isty.
Neviem posudit ci tam bol v tom rozdiel :D ,ale pri tych par € je to asi jedno.

Pri cisteni nezabudni vymenit aj kabinovi filter. Do sportage som kupoval samizda za 12€, ale ta cena ide kazdym rokom dole.
Ak to budes dezinfikovat 2 krat do roka tak pri tom druhom cisteni ho uz nemusis menit, ale skus ho vybrat a aspon oklepat ten bordel z neho a pripadne ho na nejaky cas nechaj vyvetrat.
Raz som to tak spravil. Po vytiahnuti trosku pachol(ale hlavne bol plny bordelu) tak som ho len den nechal vyvetrat a uz ho nebolo citit.

Dezinfejciu robievam s novym/vycistenim filtrom.
Kia Sportage 2011, 2.0 CRDi, predny nahon, vybava EX + doplnok: cuvacia kamera, GPS, subwoofer, stredovy reprak
Uživatelský avatar
mir.jar Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2211  Témata: 8
Registrován: 08.03.2011
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (4)

Kia Sportage III (2011)
70000 km @ 7.5 l/100km

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod runis » 26.04.2016 08:34

Kluci jak píše Béďa. MROauto tam máte díly za pár kaček a i kvalitní. Proti Autokelly i o polovinu levnější. Klimu dělám na jaře jen kabiňák a vnitřní okruh s desinfekčním sprejem. Jednou jsem to čistil i s hadičkou do výdechu a když jsem vytáhl kabiňák. Tak jsem tu hadici nacpal do vzniklé díry a doufal, že jsem na výparníku. Smrad žádný nemám. Ale klimu v zimě používám jen na odmlžení. Zapnu, odmlží se, počkám 5 minut ať se to promaže a vypnu. A v létě, jak již tady bylo napsáno. Před dojetím vypnu ať se srovná teplota a neprdne mi cévka, nebo srdíčko. No a mimo jiné se odvětrá i výparník. :-) Jen asi bude už třeba doplnit chladivo. Uvádí se, že za každý rok se ztratí chladivo v průměru o 10%.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod matocz » 17.05.2016 20:56

Ahoj, dnes jsem nechal v servisu udělat desinfekci klimatizace, výměnu kabinového filtru a doplnění chladiva klimatizace. Auto mám třetí rok, za rok může být únik chladícího média až 20%, tak jsem se k tomuto kroku odhodlal spíše z preventivního důvodu. I technik mi řekl, že je to dobré udělat. Jaké bylo naše překvapení, když bylo zjištěno, že za 3 roky uniklo ze systému pouze 30g chladiva z celkového množství 500g. Takže považuji klimatizační systém za velmi dobře provedený. Pouze cena za chladící médium R1234yf je 7kč za 1g - 7x dražší než chladivo staré. Snad to někomu z Vás pomůže a není potřeba po třech letech klimatizaci doplňovat, i když toto může být docela individuální - kus od kusu.
Uživatelský avatar
matocz Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 1
Registrován: 27.10.2013
Bydliště: Karviná  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
50000 km @ 6.8 l/100km

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod Paja1971 » 18.05.2016 09:34

Já používám sprej do kabiny od Sonax 1x ročně, stojí okolo 200 Kč. Pár dní to je v kabině ještě cítit, než se to vyvětrá. Jinak samozřejmě před dojezdem do cíle vypínám klimu dříve, aby se vysušila.
Cee´d 1.4 CVVT SW Comfort+ Silver 2009 :kia:
Uživatelský avatar
Paja1971 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 160  Témata: 5
Registrován: 08.04.2016
Bydliště: Krnov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
64000 km @ 0 l/100km

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod HarvyM » 18.05.2016 11:20

matocz píše:Ahoj, dnes jsem nechal v servisu udělat desinfekci klimatizace, výměnu kabinového filtru a doplnění chladiva klimatizace. Auto mám třetí rok, za rok může být únik chladícího média až 20%, tak jsem se k tomuto kroku odhodlal spíše z preventivního důvodu. I technik mi řekl, že je to dobré udělat. Jaké bylo naše překvapení, když bylo zjištěno, že za 3 roky uniklo ze systému pouze 30g chladiva z celkového množství 500g. Takže považuji klimatizační systém za velmi dobře provedený. Pouze cena za chladící médium R1234yf je 7kč za 1g - 7x dražší než chladivo staré. Snad to někomu z Vás pomůže a není potřeba po třech letech klimatizaci doplňovat, i když toto může být docela individuální - kus od kusu.


Mohu potvrdit, u mě to bylo 5g chladiva za 2 roky. Asi to nemá smysl dělat dokaď to pořád chladí. Jinak čištění si dělám sám sprejem 1x ročně vždy na jaře + výměna kabinového filtru 1x sám a 1x na podzim servis při garanční kontrole.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod mir.jar » 20.05.2016 08:33

Ja ani po viac ako piatich rokoch necitim, ze by chladilo slabsie. doplnanie by som neriesil tak skoro. Co viem tak ludia to doplnaju po ovela dlhsej dobe.
Len ta cena ma trosku prekvapila :shock: .
Kia Sportage 2011, 2.0 CRDi, predny nahon, vybava EX + doplnok: cuvacia kamera, GPS, subwoofer, stredovy reprak
Uživatelský avatar
mir.jar Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2211  Témata: 8
Registrován: 08.03.2011
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (4)

Kia Sportage III (2011)
70000 km @ 7.5 l/100km

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod dave_kia » 03.08.2016 20:12

Ahoj,

dnes jsem koupil v Auto Kelly kabinový filtr VALEO COMFORT (http://www.autokelly.cz/Product/VA-7157 ... 1;32224831). Po jeho výměně jsem ale zjistil, že mi fouká na nohy, i když jsem tuto funkci neměl zapnutou a vůbec se chlazení s klimatizací chovalo trochu divně, přišlo mi subjektivně takové slabé. Nevíte jestli na to může mít vliv volba tohoto filtru? Večer jsem ho v garáži ještě vyndal a znovu zasunul šipkou dolů a při nastartovaném autě na místě už to vypadala, že funguje lépe, tak to zítra ještě projedu. Jde mi o to, jestli ho nemám dojít vyměnit za Bosch, který jsem tam původně měl. Rozměrově jsou stejné, jen VALEO má asi 1-2 mm menší žebrování na výšku. Nebo to může být tím, že je filtr nový? Díky za případnou zkušenost.

David
dave_kia Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  
Registrován: 13.03.2016
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod mir.jar » 04.08.2016 23:06

Podla mna si si odpovedal sam ked si ho otocil spravne ;) ... jedine problemy s filtrom o ktorych som pocul , boli, ze viac rosilo okna. To co opisujes bolo asi len tym, ze bol naopak :yes:
Kia Sportage 2011, 2.0 CRDi, predny nahon, vybava EX + doplnok: cuvacia kamera, GPS, subwoofer, stredovy reprak
Uživatelský avatar
mir.jar Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2211  Témata: 8
Registrován: 08.03.2011
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (4)

Kia Sportage III (2011)
70000 km @ 7.5 l/100km

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod dave_kia » 09.08.2016 07:49

Já ho měl šipkou dolů už na začátku...pravda, v textu to vyznělo naopak:) Proto mě to zarazilo. Ale vypadá to, že už si to sedlo, tak ho nechám.
dave_kia Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  
Registrován: 13.03.2016
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod foxbat » 05.10.2016 10:42

Asi hloupý dotaz. Venku už je chladno, chci si zase pročistit klimu sprejem do kabiny. Mám nastavit klimu zase na max chlazení, když je venku pár stupňů? Bude to fungovat? A filtr měnit před nebo po čištění?
foxbat Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 23  Témata: 1
Registrován: 05.08.2015
Bydliště: stribro  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2014)
21000 km @ 7.7 l/100km

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod mir.jar » 07.10.2016 08:01

Chladenie naplno, fukanie na max, zapnut AC, vnutorny obeh, otvorit vsetky prieduchy, ... najdes to aj v navode na sprejoch.
Filter som vzdy menil pred cistenim.
Kia Sportage 2011, 2.0 CRDi, predny nahon, vybava EX + doplnok: cuvacia kamera, GPS, subwoofer, stredovy reprak
Uživatelský avatar
mir.jar Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2211  Témata: 8
Registrován: 08.03.2011
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (4)

Kia Sportage III (2011)
70000 km @ 7.5 l/100km

Re: Vyčištění výparníku klimatizace

Příspěvekod foxbat » 07.10.2016 08:28

Návod jsem četl, tam právě píšou, že největší účinnost je za teplých dnů, kdy logicky klima jede nejvíce naplno. Ale když je venku 5 stupňů? Nebo teplota okolí na to nemá žádný vliv?
foxbat Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 23  Témata: 1
Registrován: 05.08.2015
Bydliště: stribro  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2014)
21000 km @ 7.7 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé