reklamácia

Trápí Vás něco na voze?

reklamácia

Příspěvekod macgyver » 16.09.2014 20:10

Dobrý deň,
vo februari 2012 som zakúpil automobil Kia Sportage EX u predajcu xxxxx xxxxxxx auto som prevzal bez viditelných závad.
Postupom času som však odhalil zopár závad, ako odstavajúce tesnenie pod lyžinami a vadu laku (prešmirglovaný flak pod lakom na ľavých zadných dverách) táto vada je vidno na slnku, alebo pod umelým osvetlením v noci (nedá sa nafotiť) takže si to pri preberaní auta nemohol nikto všimnúť . Tieto závady som reklamoval pri prvej servisnej prehliadke v autorizovanom servise Kia xxxxxxxxxxxxxxxxxxx. Tesnenie vymenili odstáva nadalej je to lepšie ako pred výmenou takže to už neriešim. Viac problémov však nastalo pri ceste na dovolenku kedy mi pri rozjazde začalo niečo škrkať to som bol 1350 km od SK. Našťastie auto vydržalo cestu domov a nemusel som využiť asistenčné služby Kia. Po príchode domov som ihneď navštívil servis Kia problém so spojkou sa potvrdil . Servis závadu odstránil vraj závada z výroby. (opakuje sa! opäť musim navštíviť servis) Ďalej začala zatekať voda do ľavého zadného svetla po demontáži zistili dve praskliny zo zadnej strany, ktoré mohol spôsobiť uder alebo aj závada materiálu, ale beriem to, svetlo zalepili a je v poriadku. Ďalši problém vznikol keď sa doslovne rosypali na drobné kúsky regulátory prieduchov pri spolujazdcovi. Túto závadu mi servis nechce uznať ako reklamáciu vraj neodborná manipulácia. Tento argument vylučujem. Regulátor na mriežky prilepili, ale horizontálne mriežky zostali nefunkčné. S takýmto vyriešením nie som spokojný o auto sa starám a chcem ho mať plne funkčné. Jeden regulátor zostal v ruke dcére (20r.) a druhý mne v ten istý deň. Podľa môjho názoru sa jedná o vadu materiálu , ktorý nevydržal teplotné zaťaženie a doslovne sa rosypal na desiatky malých časti tie ktoré som našiel Vám posielam odfotené v prílohe ostatné vyfúkol ventilátor. Ak by sa jednalo o neodbornú manipuláciu nemyslím , že by sa takto rosypali. Prosím Vás o prehodnotenie rozhodnutia a bezplatnú záručnú výmenu týchto dvoch prieduchov. .Ďalej som dostal ponuku prestriekania zadných dverí s čím nesúhlasím nakoľko by tento zásah bolo určite vidno (lak má 2 1/2 roka)a tiež by som prišiel o záruku dávanú výrobcom na tento diel preto si Vám dovoľujem navrhnúť ako kompenzáciu závady na laku od výroby, za ktorý som platil príplatok vykonanie nasledujúcej servisnej prehliadky bezplatne. Pri akýchkolvek nejasnostiach ma prosím kontaktujte. Dúfam že svojim pozitívnym rozhodnutím potvrdíte môj správny výber značky automobilu. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.


Toto je vyjadrenie :kia: na moje odvolanie po neuznaní reklamácie v servise :)

Dobry den pan xy,
dakujeme za Vas dotaz. V pripade vady laku, ak sa jedna o zarucnu opravu, je na rozhodnuti spolocnosti Kia, akym sposobom bude vada opravena a to tak aby boli zachovane vsetky kvalitativne standardy a taktiez zaruka.
Bez mechanickeho poskodenia sa nemozu diely ventilacie uvedenym sposobom rozpadnut. Preto servis rozhodol spravne, ze sa jedna o mechanicke poskodenie a teda nie je mozne vymenit dany diel vramci zaruky.
S pozdravom
Kia Motors Slovakia s.r.o.

7 ročná záruka? dobrý marketingový ojeb!
6289
Uživatelský avatar
macgyver Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 84  Témata: 15
Registrován: 23.11.2012
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2012)
66000 km @ 6.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: reklamácia

Příspěvekod Beda » 16.09.2014 20:12

Zdar je na tom rozpadlem dile videt znacka materialu z ktereho je vyroben? Je tam neco jako ABS, POM, PA6, atd.? Napada mne totiz jedna vada urciteho materialu, ktery by se takto pak mohl rozpadnout :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8284  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: reklamácia

Příspěvekod macgyver » 16.09.2014 20:21

je tam značka POM 3
Uživatelský avatar
macgyver Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 84  Témata: 15
Registrován: 23.11.2012
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2012)
66000 km @ 6.2 l/100km

Re: reklamácia

Příspěvekod Beda » 16.09.2014 21:29

Hmm, tak POM by se takto opravdu nemel rozsypat, kdyby to bylo PC+ABS, tak to pochopim, ale POM netrpi tim, co mne napadlo.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8284  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: reklamácia

Příspěvekod spd001 » 16.09.2014 22:05

aj ja by som bol nasrany rovnako ako ty.ak som to spravne pochopil tak ti to prestriekaju a neprides o zaruku.to ze ma tvoj lak 2 roky nehra rolu su lakovne teda lakernici ktory ti spravia nastrek bez toho aby si videl rozdiel otazne je ci to vedia aj oni v servise(trochu pochybujem) ta mriezka je riadna haluz ze sa to rozpadlo a este to aj neuznali asi si budes musiet kupit za svoje nove.podla mna ta zaruka neni az taky o*eb ako pises okrem toj mriezky ti uznali(opravili) vsetko.z mojich skusenosti by ti vo VW Group neuznali nic
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: reklamácia

Příspěvekod Pavka » 16.09.2014 22:26

Vítej v realitě :) :? . Je ůplně jedno jakou značku auta pořídíš :( . Všude se něco najde, to se ještě :kia: snaží.
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: reklamácia

Příspěvekod jksajdl » 16.09.2014 22:47

Přátelé, možná je to OFFTOPIC, ale mám pocit, že hodně záleží taky na prodejci/servisu. Mám Sportage Comfort plus, r.v.: 2012, prodané 4/2013 s 8km. Přikoupil jsem si origo gumové koberce a po cca 3měsících byla v koberci na místě řidiče díra. Vyměněno v záruce. Následně mi v prosinci 2013, při cca 47000km praskla ojnice v motoru. Odtah do servisu OK, náhradní auto na 4 dny v rámci asistenční služby KIA OK. Prodejce (který auto neservisoval, to bylo odtaženo do nejbližšího servisu) mi na zbylou dobu půjčil ZDARMA náhradní auto (měl jsem ho měsíc a najel cca 5000km). Teď jsem řešil blbnoucí tempomat a pravé vnější zrcátko (vyhřívání sice fungovalo, ale zatím co levé bylo již suché a čisté, pravé bylo zamlžené ještě cca 15-20min) oboje vyměněno v záruce...
Zkrátka mám dojem, že záleží taky na prodejci/servisu, co si vydupe nebo co vezme na sebe, aby byl zákazník spokojený...
P.S.: Pokud se servis chová jak ***, je na zvážení, jet jinam...
jksajdl Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 49  Témata: 1
Registrován: 30.12.2013
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2013)
115000 km @ 7.53 l/100km

Re: reklamácia

Příspěvekod macgyver » 17.09.2014 10:51

spd001 píše:aj ja by som bol nasrany rovnako ako ty.ak som to spravne pochopil tak ti to prestriekaju a neprides o zaruku.to ze ma tvoj lak 2 roky nehra rolu su lakovne teda lakernici ktory ti spravia nastrek bez toho aby si videl rozdiel otazne je ci to vedia aj oni v servise(trochu pochybujem) ta mriezka je riadna haluz ze sa to rozpadlo a este to aj neuznali asi si budes musiet kupit za svoje nove.podla mna ta zaruka neni az taky o*eb ako pises okrem toj mriezky ti uznali(opravili) vsetko.z mojich skusenosti by ti vo VW Group neuznali nic



neuznali mi ani prasknuté svetlo z vnutornej strany gumu pod lyžinou vymenili ale odstava nadalej .
Naposledy upravil macgyver dne 17.09.2014 13:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
macgyver Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 84  Témata: 15
Registrován: 23.11.2012
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2012)
66000 km @ 6.2 l/100km

Re: reklamácia

Příspěvekod KIASTORM » 17.09.2014 11:20

Opravte ma ked sa mylim,ale zarucne opravy neautorizuje servis ako taky,ale nejaky korejsky vybor bohvie kde v pazi,ktory vyhodnocuje info od servisu. Tiez ma cakaju nejake zarucne opravy v blizkej dobe. Spojka,huci lozisko a zadne svetla v narazniku sa mi supu. Tak som zvedavy co z toho bude tiez.
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: reklamácia

Příspěvekod hubo » 17.09.2014 12:13

Aj mne sa tie zadne spodné svetlá začali šúpať. Najprv iba pravé, no v servise bez problémov uznali, objednali a pokým prišlo, tak sa začalo aj ľavé. Pravé už vymenili a zajtra mi idú vymeniť aj ľavé. Inak ide o ochrannú vrstvu proti UV, takže po olúpaní by časom od slnka ten plast skrehol a praskal.
Obrázek
hubo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2012)
88048 km @ 6.85 l/100km

Re: reklamácia

Příspěvekod KIASTORM » 17.09.2014 14:28

@Hubo dik za info. Viem ze to je vrstva proti UV ziareniu,uz som o tomto probleme cital na nejakom fore,dobre vediet ze to uznavaju ako reklamaciu.
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: reklamácia

Příspěvekod Patrik1974 » 17.09.2014 20:22

Akoze sa supu? Mozes dat foto? Ja sice auto garazujem ale zatial nic take nepozorujem.
Kia Sportage III ( MY 2012), 2.0 CVVT,2WD, Cassa White, EX+príplatková full výbava.
Obrázek
Patrik1974 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 445  Témata: 12
Registrován: 26.05.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2012)
49800 km @ 7.5 l/100km

Re: reklamácia

Příspěvekod KIASTORM » 17.09.2014 22:11

Tu je foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: reklamácia

Příspěvekod spd001 » 17.09.2014 22:25

inzinieri opat spravili niekde chybu.este ze sa nelupe lak a kedze to uznaju na zaruku tak by ma to vobec netrapilo.tiez som toho nazoru ze velmi zalezi aj od servisu co ti uzna a co dokaze obhajit pred vedenim
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: reklamácia

Příspěvekod hubo » 17.09.2014 23:09

Ja som len začal opisovať problém a servisný technik už prikyvoval, že sa to vymení. Mal som pocit, že som nebol prvý s týmto problémom. Len si to odfotil a objednal ma na výmenu. Ešte sa pýtal, či aj na druhej strane je tento problém, ale vtedy nebol, no o dva týždne už bolo to isté aj tam. Vôbec by som sa teda nedivil, keby to bola nejaká zlá séria svetiel od subdodávateľa.
Obrázek
hubo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2012)
88048 km @ 6.85 l/100km

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé