prístrojovka

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

prístrojovka

Příspěvekod Pitti » 13.12.2018 18:52

Haló, prosím potrebujem pomôcť. Prestala mi svietiť prístrojovka a ani budíky mi nejdú. Auto naštartuje a jazdí v pohode ale denné svietenie sa nezapne, prístrojovka len tma a ani ohrev zadného okna nejde. Bol som u mechanika a všetky poistky sú OK, volal som do origo KIA, že mám odpojiť baterku a po cca 15 min pripojiť.No nezabralo. Prosím poraďte ak mal niekto podobný problém. :help:
Auto KIA Sportage 1,7 crdi r.2012
Pitti Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 2
Registrován: 16.07.2017
Bydliště: Senica  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: prístrojovka

Příspěvekod casco » 14.12.2018 11:12

Hned chod do servisu. Auto mas este 1 rok v zaruke.
Sportage 3 , 1.7CRDi EX , dvojtónova truuuba, HID, americke zadne svetla, Androidove radio
Uživatelský avatar
casco Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 180  Témata: 5
Registrován: 16.02.2014
Bydliště: SC  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2014)
1100 km @ 5.9 l/100km

Re: prístrojovka

Příspěvekod martin1 » 25.01.2019 20:40

Zdravým Martin,

mám ten istý problém sportage 1,6 gdi r.v. 2011, len je to rok po záruke, chcem sa opýtať ako to v KIA riešili.

Ďakujem za odpoveď.
martin1 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 19.02.2011
Bydliště: martin.ondila@pobox.sk  Slovakia (sk)

Re: prístrojovka

Příspěvekod Čurdis » 21.02.2019 20:01

Ahoj,
dnes jsem dal auto do Kia servisu se stejnou závadou. A výsledek je třeba novou přístrojovku. Cena? 45tis. Blázni.
Čurdis Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 21.02.2019
Bydliště: Liberecko  Czech Republic (cz)

Re: prístrojovka

Příspěvekod mdrimal » 19.10.2019 09:07

Ahoj, jak jste problem vyřešili? Před týdnem při odjezdu na dovolenou stejný problém. Ihned jsem auto odvezl do KIA servisu, myslel jsem si že to bude nějaká blbost, pojistka atd.... Ale stejná odpověď, je potřeba vyměnit celou přístrojovku, u mě cena 55 tis. Ovšem při manipulaci s přístrojovkou (demontáž a montáž) se probrala a byla zase plně funkční. Tak jsem si auto vyzvedl a radoval se jaké mám štěstí. Ale již při odjezdu ze servisu začali nové problémy. Ručičky otáčkoměru a rychloměru klesly k těsně k nule (ale ne úplně), ručičky teploty a palivoměru zůstaly na poslední hodnotě (a to i po vypnutí motoru a vytažení klíče) zobrazeni průměrné spotřeby neukazovalo reálné hodnoty (po vyresetovaní přestala ukazovat úplně). Zůstalo funkční podsvícení, zobrazení indikátorů, ovládání tempomatu. Nejdříve jsem si myslel že to bude problém kontaktu teď to bude asi nějaký studený spoj.
KIA Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Stříbrná Sirius

Obrázek
Uživatelský avatar
mdrimal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  
Registrován: 31.03.2012
Bydliště: Krnov  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: prístrojovka

Příspěvekod barny70 » 18.11.2019 10:03

No, dnes ráno podobný problém.
Po naštartovaní palubovka síce svieti, ale budíky sa nehýbu, ručičky na nule.
Otáčky, rýchlosť, teplota motora, palivo ... všetko. Nehýbe sa ani stav najazdených km.
Funguje ukazovateľ okamžitej spotreby, svieti kontrolka zapnutých svetiel, funguje tempomat.
Vyriešili ste to niekto ?
Sportage 2011 1,7 CRDi EX
Obrázek
Uživatelský avatar
barny70 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1110  Témata: 1
Registrován: 22.03.2011
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1)
26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (5) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (10)

Kia Sportage III (2011)
162000 km @ 6.4 l/100km

Re: prístrojovka

Příspěvekod jozzo » 18.11.2019 18:54

Raz sa mi toto stalo ešte na RIU 2012. Pozatlačal všetky poistky, povytiahol a spať zasunul všetky relatka čo som našiel v kabine aj v motor. priestore. A naskočilo to a už sa chyba nezopakovala. Nešla cela pristrojovka, dokonca ani smerovky...
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 618  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: prístrojovka

Příspěvekod barny70 » 19.11.2019 08:35

Včera cez deň žiadna zmena, pozrel a vymenil som poistku "cluster", pozatláčal poistky v kabíne aj v motorovej časti (prekvapilo ma aké sú tieto zaprášené), jazdil som a nič. Mimochodom, ten kto vymyslel prístup k poistkám v kabíne by si zaslúžil ... no Nobelova cena by to nebola :hammer: :hammer: :hammer: .
Ale večer pri naštartovaní vybehli otáčky na cca 900 otáčok a nádrž na 3/4 (je plná, v sobotu som tankoval) lenže tam so to zaseklo a ďalej nič, bez pohybu. Po pol hodine v obchode a ďalšom naštartovaní to už šlo, ale čo som si všimol na otáčkach a rýchlosti išlo to trhane, ako keby sa to vždy na malú chvíľu zaseklo a uvoľnilo.
No a dnes ráno sa to už správalo normálne.
Takže
a) som rád že to funguje (zatiaľ - ťuk, ťuk)
b) prd viem čo to bolo a kedy sa to vráti
Takže moja zatiaľ jediná rada pre tých ktorým sa to stane - počkať.
Sportage 2011 1,7 CRDi EX
Obrázek
Uživatelský avatar
barny70 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1110  Témata: 1
Registrován: 22.03.2011
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1)
26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (5) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (10)

Kia Sportage III (2011)
162000 km @ 6.4 l/100km

Re: prístrojovka

Příspěvekod Comander17 » 20.01.2020 21:29

Ahojte. Mám taký istý problém. Kia Sportage III 2012. Z ničoho nič mi prestali svietiť budíky, neukazuje ani rýchlosť ani teplotu motora. Otáčky stoja na cca 1000. Neukazuje mi kilometre, nesvieti palubák, nesvietia mi ani tlačidlá na volante, rádio a klima svieti len keď sú vypnuté svetlá a klima tiež. Nefunguje výhrev zadného okna a denné svietenie svieti len spolu so stretávacími svetlami, samostatne je to úplne mrtve. Smerovky fungujú ale neťukajú. Som z toho chorý lebo auto doteraz fungovalo bezproblémovo. Ako ste to teda vyriešili vy ostatní? Je potrebné meniť palubovku alebo sú na chybe iba budíky? Vďaka.
Comander17 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 20.01.2020
Bydliště: Revúca  Slovakia (sk)

Re: prístrojovka

Příspěvekod barny70 » 11.11.2020 21:19

Takze strucne popisem dalsi vyvoj v mojom pripade, snad to niekomu pomoze.
Priblizne pred mesiacom sa mi problemy s pristrojovkou vratili takmer navlas rovnake. Co som si vsimol naviac tak stale pri nastartovani mi na par sekund napisalo ze svietivost pristrojovky je na maxime a neslo to stiahnut prislusnym gombikom. Znovu som skusal pozatlacat resp vymenit (cluster) poistky. Nepomohlo.
Uz som sa zacal obzerat po novej pristrojovke, ale takmer 2000€ ma riadne brzdilo.
Niekde na internete som nasiel forum kde opisovali rovnake problemy a indicie ukazovali ze to suvisi s vlhkostou. Viacerim pomohlo teplo resp tepla garaz.
Nemam v aute pocitovo vlhko, ale je pravda ze sa to objavilo v obdobi s vyrazne dazdivym pocasim.
Tak som pred blokom postavil auto tak, aby na neho vacsinu dna svietilo slnko zpredu.
Poslednych par dni na neho aspon nejaky cas svietilo sice uz take zubate, ale slniecko.
No a dnes som siel skusit a pristrojovka funguje. Neviem dokedy, ale funguje.
Jediny problem co mam je ze mi uz dlhodobo nefunguje prepinanie palubneho pocitaca, ale doteraz som ho mal na aktualnej spotrebe ako to potrebujem takze mi to nevadilo. Potrebujem to preto, z len podla toho rozpoznam ze mi vypaluje DPF. Teraz zrejme pri tom vytahovani poistiek sa stalo to ze mi ho preplo na pocet najazdenych km od posledneho vynulovania a neviem to prepnut.
Takze bud necham tie tlacidla vymenit, ale nie je iste ze je to v nich, alebo nejak zmenim to co mi ukazuje na palubovke tak aby som tam mal aktualnu spotrebu. Neviete mi niekto (priznavam, napadol mi hned MP1 :help: ) povedat ci by to kia servis vedel zmenit cez diagnostiku ?
Mimochodom, jazdil som medzitym s diagnostikou ELM327 s aplikaciami zadarmo, teda nie v plnej verzii aby som aspon vedel aku mam rychlost a nedostal pokuty, a sledoval aj okamzitu spotrebu tam, ale neprejavilo sa zvysenie zodpovedajuce vypalovaniu (resp nenulova spotreba pri brzdeni motorom) aj ked za ten cas urcite muselo prebehnut.
Sportage 2011 1,7 CRDi EX
Obrázek
Uživatelský avatar
barny70 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1110  Témata: 1
Registrován: 22.03.2011
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1)
26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (5) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (10)

Kia Sportage III (2011)
162000 km @ 6.4 l/100km

Re: prístrojovka

Příspěvekod MP1 » 11.11.2020 22:16

Myslím, že cez diagnostiku asi nepôjde prepínať palubný počítač.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2192  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: prístrojovka

Příspěvekod barny70 » 11.11.2020 22:46

Skoda.
Ale vdaka za odpoved.
Sportage 2011 1,7 CRDi EX
Obrázek
Uživatelský avatar
barny70 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1110  Témata: 1
Registrován: 22.03.2011
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1)
26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (5) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (10)

Kia Sportage III (2011)
162000 km @ 6.4 l/100km

Re: prístrojovka

Příspěvekod milan blasko » 14.02.2023 18:39

Zdar. Pred týždňom som mal ten istý problém. Nešli budíky. Otáčky, Rýchlosť, Palivo, Teplota. Nerátalo ani km, ani spotrebu, nič. Akurát čas jazdy po naštartovaní. Podsvietenie budíkov len také lightové bez možnosti zvýšenia podsvietenia. Ostatné v aute išlo. Kúrenie, blinkre, rádio, podsvietenie, svetlá..atď..všetko.

Predtým boli veľké mrazy a dokonca mi po dvoch dňoch nejazdenia vyšlahalo batériu. Tak som ju poctivo nabíjal v robote vo vykurenej garáži. Ako bola na parádu nabitá, vytiahnem auto von, no a potom nastala táto zrada. 5 dní nič. Žiadna zmena. Oteplilo sa, auto som nehával na slnku cez deň, nič nepomáhalo. Jeden elektromechanik to nahodil na diagnostiku, ale tam nič. Povedal mi, že bude asi treba nové budíky. Predtým som skúsil poistky(Cluster 10A), odpojiť baterku, zapojiť a tak..a nič.

Tak som sa nasral, odpojil baterku na (-), našiel som si manuál ako dať dole kryt budíkov (easy). Tam su potom 3 skrutky, vytiahol budíky. Odpojil konektory (3ks). Všetko tam bolo čisté, suché v pohode. Nahodil naspäť a už to všetko krásne šlape. Bál som sa, že bude chyba niekde na tej doske, nejaký studený spoj alebo tak. Tam teda chyba zrejme nebola. Uvidím do kedy to vydrží ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
milan blasko Muž
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 14.02.2023
Bydliště: Banska Bystrica  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2012)
120000 km @ 0 l/100km


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé