Aktualizace navigace CZ/SK

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod Braduz » 16.10.2019 08:39

Caute,
Ja viem je to trochu navrat do minulosti, ale kupil som jazdeny sportage 2011, predchadzajuci majitel asi moc neriesil updaty, lebo mam tuto verziu softwaru a map, viete mi poradit aku poslednu aktualizaciu softwaru a map viem do toho nahrat ?
Vdaka
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Braduz Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 05.10.2019
Bydliště: Nove mesto nad vahom  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod Kakes » 16.10.2019 12:27

Nikde jsem tam nečetl, že separátní návštěva servisu je zpoplatněna. Byl jsem pouze na aktualizaci v Praze v Jeremiášově ulici a nic za to nechtěli.
Kakes Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 23.07.2009
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod MP1 » 16.10.2019 18:59

Braduz píše:Caute,
Ja viem je to trochu navrat do minulosti, ale kupil som jazdeny sportage 2011, predchadzajuci majitel asi moc neriesil updaty, lebo mam tuto verziu softwaru a map, viete mi poradit aku poslednu aktualizaciu softwaru a map viem do toho nahrat ?
Vdaka
Poslednú verziu môžeš.

Inak dnes sme spravili rekord.
Sportage SL. Mal novšie mapy ako ty. Mal 7.5.4.
Spustil som aktualizáciu o 9.00 a skončilo okolo 14:30 h.
Ešte ani raz tak dlho nerobilo. Minimálne dve hodiny stálo na hláške "Čakajte prebieha aktualizácia". Až potom to začalo načítavať gigabajty.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2196  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod john.1 » 16.10.2019 21:23

Môžem potvrdiť bol som to ja respektíve moja KIA SPORTAGE :D a tymto ďakujem mp1 za aktualizaciu a super kamarádsky prístup
john.1 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 25.05.2017
Bydliště: Kapusany  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod Mirse » 17.10.2019 06:59

Kakes píše:Nikde jsem tam nečetl, že separátní návštěva servisu je zpoplatněna. Byl jsem pouze na aktualizaci v Praze v Jeremiášově ulici a nic za to nechtěli.

Zatím to vypadá, že jediný servis který si to takto vyložil je zrovna ten můj v Chomutově :cry:
Odkazují se na tu stať, kterou jsem zvýraznil červeně :|
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3918  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod Braduz » 17.10.2019 08:20

MP1 píše:
Braduz píše:Caute,
Ja viem je to trochu navrat do minulosti, ale kupil som jazdeny sportage 2011, predchadzajuci majitel asi moc neriesil updaty, lebo mam tuto verziu softwaru a map, viete mi poradit aku poslednu aktualizaciu softwaru a map viem do toho nahrat ?
Vdaka
Poslednú verziu môžeš.

Inak dnes sme spravili rekord.
Sportage SL. Mal novšie mapy ako ty. Mal 7.5.4.
Spustil som aktualizáciu o 9.00 a skončilo okolo 14:30 h.
Ešte ani raz tak dlho nerobilo. Minimálne dve hodiny stálo na hláške "Čakajte prebieha aktualizácia". Až potom to začalo načítavať gigabajty.



Dik za odpoved, myslis tuto poslednu verziu ?

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 73#p566673
Braduz Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 05.10.2019
Bydliště: Nove mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod MP1 » 17.10.2019 08:35

Myslím tú, ktorú mám v autorizovanom servise. Som predajca.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2196  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod mv12 » 17.10.2019 14:29

Mirse píše:
Kakes píše:Nikde jsem tam nečetl, že separátní návštěva servisu je zpoplatněna. Byl jsem pouze na aktualizaci v Praze v Jeremiášově ulici a nic za to nechtěli.

Zatím to vypadá, že jediný servis který si to takto vyložil je zrovna ten můj v Chomutově :cry:
Odkazují se na tu stať, kterou jsem zvýraznil červeně :|

Míro, proč tedy nezměníš servis komplet, když jsou tak ochotní...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod Braduz » 17.10.2019 15:12

MP1 píše:Myslím tú, ktorú mám v autorizovanom servise. Som predajca.

Hm, tak keby som mal zaujem o instalaciu v autorizovanom servise, tak ho asi oslovim a nepisem to na forun. Ale dik za odpoved. Toto asi neni spravny kanal..
Braduz Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 05.10.2019
Bydliště: Nove mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod Mirse » 17.10.2019 18:22

mv12 píše:Míro, proč tedy nezměníš servis komplet, když jsou tak ochotní...

Já jsem tam jinak spokojený, mám to kousek a pro ty mapy jsem si zajel do Mostu. V listopadu tam dávám auto na olej. servis a STK tak si připíšu i kontrolu a update map :D
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3918  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod MP1 » 17.10.2019 18:24

A prečo neoslovíš?
My by sme ti to za dvacku spravili.
Ja ťa nemôžem odporúčať na warez. Padne ti pri inštalácii Navi a čo potom? Budeš ma obviňovať za poškodenie.

Skús hľadať na nete. Ak ti niekto niečo odporučí, vyskúšaj. Ale na vlastnú zodpovednosť. Ja žiaľ nemôžem.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2196  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod buko1 » 17.10.2019 18:42

@Braduz: Miesto kecov stačí pozrieť pár stránok dozadu,kde je presne uvedené aký software do akého auta ide a podľa toho hľadať verziu príslušného software (príspevky zo začiatku februára tohto roku). Sportage 2011 je verzia SL a predpokladám že nemáš slot na SD kartu, ale len USB. Podľa tabuľky tam uvedenej je to soft GEN 1.x. V odkaze na hyundaiclub je ale software GEN 5.x, teda na Sportage QLe, update z SD karty, takže ten by som bez ďalšieho zisťovania kompatibility do navigácie SLka nepchal. Miesto toho by som si tam našiel príspevok, kde sú odkazy na update zo začiatku tohto roka, kde je aj update GEN 1.x (aj s návodom) a poriadne si prečítal skśuenisti tých, čo inštalovali. To je môj osobný názor.

Samozrejme riskuješ, že sa mýlim a zlikviduješ si navigáciu, takže je to na tebe, ako sa rozhodneš. Ja osobne nemám skúsenosti s GEN 1.x až GEN 4.x, iba s GEN 5.x. Možno ti ale odpovie niekto, kto má Sportage SL a updatoval si to sám a poradí lepšie.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod Braduz » 18.10.2019 08:17

MP1 píše:A prečo neoslovíš?
My by sme ti to za dvacku spravili.
Ja ťa nemôžem odporúčať na warez. Padne ti pri inštalácii Navi a čo potom? Budeš ma obviňovať za poškodenie.

Skús hľadať na nete. Ak ti niekto niečo odporučí, vyskúšaj. Ale na vlastnú zodpovednosť. Ja žiaľ nemôžem.


Tu dvacku myslis vazne ? Pocital som ze to bude tak 2 3 kila stat...
Braduz Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 05.10.2019
Bydliště: Nove mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod Braduz » 18.10.2019 08:20

buko1 píše:@Braduz: Miesto kecov stačí pozrieť pár stránok dozadu,kde je presne uvedené aký software do akého auta ide a podľa toho hľadať verziu príslušného software (príspevky zo začiatku februára tohto roku). Sportage 2011 je verzia SL a predpokladám že nemáš slot na SD kartu, ale len USB. Podľa tabuľky tam uvedenej je to soft GEN 1.x. V odkaze na hyundaiclub je ale software GEN 5.x, teda na Sportage QLe, update z SD karty, takže ten by som bez ďalšieho zisťovania kompatibility do navigácie SLka nepchal. Miesto toho by som si tam našiel príspevok, kde sú odkazy na update zo začiatku tohto roka, kde je aj update GEN 1.x (aj s návodom) a poriadne si prečítal skśuenisti tých, čo inštalovali. To je môj osobný názor.

Samozrejme riskuješ, že sa mýlim a zlikviduješ si navigáciu, takže je to na tebe, ako sa rozhodneš. Ja osobne nemám skúsenosti s GEN 1.x až GEN 4.x, iba s GEN 5.x. Možno ti ale odpovie niekto, kto má Sportage SL a updatoval si to sám a poradí lepšie.


A tak ja som myslel ze forum je o kecani, tak som sa spytal. Hrabal som sa tu v histórii, ale je tu toho hodne, tak som sa v rom stratil.. ale ked MP1 tvrdi ze update je za dvacku v autorizaku, tak to samozrejme riesit na vlastnu past nebudem
Braduz Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 05.10.2019
Bydliště: Nove mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Re: Upgrade CZ/SK pre origo-navigácie KIA

Příspěvekod MP1 » 18.10.2019 08:26

Braduz píše:
MP1 píše:A prečo neoslovíš?
My by sme ti to za dvacku spravili.
Ja ťa nemôžem odporúčať na warez. Padne ti pri inštalácii Navi a čo potom? Budeš ma obviňovať za poškodenie.

Skús hľadať na nete. Ak ti niekto niečo odporučí, vyskúšaj. Ale na vlastnú zodpovednosť. Ja žiaľ nemôžem.


Tu dvacku myslis vazne ? Pocital som ze to bude tak 2 3 kila stat...
Hovorím u nás. Nehanbite sa spýtať vo vašom servise.
Dajte spätnú väzbu a zdvihneme aj my cenu.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2196  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé