odpojení 4x4

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Příspěvekod Návštěvník » 04.01.2009 00:07

no keď skúsim potočiť vrtuľov chladiča tak ju nedokážem potočiť...inak má sa vrtuľa chladiča točiť keď je auto naštartované a studené, mne beží vrtuľa hneď od začiatku...doteraz som mal auta kde sa vrtuľa chladiča točila iba pri určitej teplote motora...
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Návštěvník » 12.01.2009 00:18

zdravím, dajú sa namontovaľ do Sportage , starší typ aj iné voľnobežky ako original Kia, napr. AVM, alebo s UAZ manualne ?
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 12.01.2009 23:57

janojan píše:zdravím, dajú sa namontovaľ do Sportage , starší typ aj iné voľnobežky ako original Kia, napr. AVM, alebo s UAZ manualne ?


myslim si ze na kazde 4*4 se daji koupit manualni volnobezky!!!pokud neni zapojovani elektricke tim myslim ze se samo pripoji kdyz ta naprava pohanena proklouzne a tim se zapoji ta druha naprava tehdy to nepujde .
jde to na vsechny typy s rucni prevodovkou na prirazeni 4wd nebo te redukce.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 15.01.2009 00:36

zdravím, ako legálne zapísať väčšie kolesa na Sprtage , starší typ...napr 16´´ 225/80, vraj treba vyjadrenie dovozcu aut :evil:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 24.01.2009 23:15

janojan píše:zdravím, ako legálne zapísať väčšie kolesa na Sprtage , starší typ...napr 16´´ 225/80, vraj treba vyjadrenie dovozcu aut :evil:


bud vyjadreni jestli ti ho daji kladny :) a nebo jezdit na tech kolech coz nevadi a na STK prehodt za ty co jsou v TP!!!
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 25.01.2009 19:29

no ale u nás aj policajti kontrolujú gumy ak má zlý deň :evil:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod gazpetr » 25.01.2009 20:16

Já mám na Sportage 17" kola, která jsem dostal jako mimořádnou výbavu k novému vozidlu. Je to zapsané ve velkém TP :kia:
gazpetr Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 7
Registrován: 11.05.2008
Bydliště: TACHOV  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 25.01.2009 23:22

janojan píše:no ale u nás aj policajti kontrolujú gumy ak má zlý deň :evil:


Pneu ano ale rafky a rozmery ne u nas v ČR nevozime jak u vas velky TP ale jen maly!!!a tam rozmery nejsou!!jen na stk to musime mit prehozeny takl jezdi 80% cechu :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 01.02.2009 18:01

... dens som zaregistroval nejaky problem z mojou kiou (Kia Sportage 2001 benzin 94kW) ... isiel som dnes domov z chaty po asi 30km sa ozval podobny hukot ako ked sa prejde kolesom cez perforovane vodorovne znacenie sak to hadam poznate .. nieco ako vrrrrrrrrrrrrrr ... ale bolo to len chvilku ... o par minut sa to ozvalo znova tentokrat to trvalo o cosi dlhsie auto malo stale zaber necitil som ziadne spomalenie ani zrychlenie ... uz som bol skoro doma a hucanie sa ozvalo znova tentokrat to ale uz trvalo ovela dlhsie ... hnded som zacal brzdit ale hucanie nemenilo charakter stale to iste ale prestalo a tak som sa rychlo ponahlal na parkovisko ... neviem co to je ale v poslednych par dnoch mi spapal viac benzinu ako som zvyknuty asi 15l/100km a to je vela .. kde dnes rano som nastartoval auto chvilku svietilo ABS ale hned zhaslo ... a pri zastavovani mi dnes ABS nabiehala az pri extrmne malej rychlosti na suchej vozovke kedy by nemalo vobec zaberat. nikdy predtym pri takych rychlostiach nenabiehalo. (ako je riesene ABS na kii?) poradte mi prosim co to moze byt aj viacero variant ... to hucanie nieje pernamentne a nema vplyv ani na pohon ani na brzdenie ale dnes ma to vystrasilo ...
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 01.02.2009 19:08

random píše:... dens som zaregistroval nejaky problem z mojou kiou (Kia Sportage 2001 benzin 94kW) ... isiel som dnes domov z chaty po asi 30km sa ozval podobny hukot ako ked sa prejde kolesom cez perforovane vodorovne znacenie sak to hadam poznate .. nieco ako vrrrrrrrrrrrrrr ... ale bolo to len chvilku ... o par minut sa to ozvalo znova tentokrat to trvalo o cosi dlhsie auto malo stale zaber necitil som ziadne spomalenie ani zrychlenie ... uz som bol skoro doma a hucanie sa ozvalo znova tentokrat to ale uz trvalo ovela dlhsie ... hnded som zacal brzdit ale hucanie nemenilo charakter stale to iste ale prestalo a tak som sa rychlo ponahlal na parkovisko ... neviem co to je ale v poslednych par dnoch mi spapal viac benzinu ako som zvyknuty asi 15l/100km a to je vela .. kde dnes rano som nastartoval auto chvilku svietilo ABS ale hned zhaslo ... a pri zastavovani mi dnes ABS nabiehala az pri extrmne malej rychlosti na suchej vozovke kedy by nemalo vobec zaberat. nikdy predtym pri takych rychlostiach nenabiehalo. (ako je riesene ABS na kii?) poradte mi prosim co to moze byt aj viacero variant ... to hucanie nieje pernamentne a nema vplyv ani na pohon ani na brzdenie ale dnes ma to vystrasilo ...


budes mit jen zasrane cidlo na kole nic vic asi jsi nekde projel a nanesl jsi tam bordel.skus je vycistit a uvidis.pokud ne tak zajet na diagnostiku tam ti poradej :)
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 02.02.2009 00:05

Zachy325; jooj dakujem .. bol som ho dnes este raz kus prevetrat len 20km ... mohode nic sa nedialo iba mi zacala svietit kontrolka motora ... tak dufam ze to budu tie cidla lebo vcera som kus bol v terene ...
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 02.02.2009 11:37

random píše:Zachy325; jooj dakujem .. bol som ho dnes este raz kus prevetrat len 20km ... mohode nic sa nedialo iba mi zacala svietit kontrolka motora ... tak dufam ze to budu tie cidla lebo vcera som kus bol v terene ...


no na to abs to bude si myslim to cidlo ale na kontrolku motoru asi ne.
To je bud lambda nebo katalizatory muzou bejt ucpany ale to zalezi kolik to ma najeto.a nebo u sorenta to delalo cidlo plynoveho pedalu :) uz jsem ho taky menil.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 03.02.2009 20:54

Zdravím Všechny.
Ohledně 4x4. Mám sice starší model, ale odpojení předku jsem řešil zhruba před dvěma roky. Jakékoliv úpravy originálních odpojovačů byly buď na chvíly, nebo uplně na nic. Koupě originálů za zhruba dvanáct bez daně za jednu stranu jsem zavrhnul. Tak jsem pátral a sehnal a namontoval manuální odpojovače od AVM za nějakých 7000,- za sadu z daní a mám svatý pokoj. V létě je mám vypnuté a přez zimu zapnuté. Jediná nevíhoda je, že člověk musí ven a v kole zapnout nebo vypnout. Jinak se nic nemění. Také dělají i automaty, ale asi za potnáct s daní. Nehodí se to ale pro nové. Ty mají pohon typu Haldex a jen elektronicky uzavírají mezinápravový diferenciál. Ta starší má klasiku a ještě k tomu čtyřicetiprocentní samosvorný zadní diferenciál. Už jsem jich pár namontoval a fungují bez problémů. Jsem AVMka schopen sehnat o něco levněji. Mám slevu za větší odběry.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 03.02.2009 21:22

janojan píše:no moja Spotage je r.v. 2001 tak tam asi bude podtlakové zapínanie,dúfam že to nebude zodratý ten krúžok

Jestly můžu něco dodat tak zapínání předku je pouze v nábojích kol a to mechanicky tím odpojovačem automatickým a ne podtlakem. Jedna trubka je brzda, druhá je ABS (pokud je) a ta třetí je snímač opotřebení brzdových destiček, a ten většinou vihnije, teda drátky v bužírce a vypadá to pak jak hadička. Některé náhrady destíček ten kablík ke snímači nemají, tak se to ani nezapojuje. Většinou v tom odpojovači odejde ozubený kroužek spojující poloosu a kolo plus se rozzlomí vypínací kroužek a už to nefunguje, nebo to přádně neodpojí a stává se že to samovolně zapne (většinou jedno kolo) a pak to dělá to VRRRR. Pak svítí abs páč najednou chytí špatný signál. Až si Vzpomenu tak to nafotim a zobrazim.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 05.02.2009 22:55

no moja Kia r.v. 2001 starší typ funguje istotne podtlakom, minule mi praskla jedna hadička a prestalo to zapojovať predok, vymenil som hadičku za 1 EUR a znova to funguje :razz: ... a to mi v servise Kia predbežne ohodnotili poruchu na 300 EUR ale radšej som ľahol k autu a bolo to tak jednoduché :-D ....aj takto sa zarába v servisoch :mad:
Návštěvník
 


km @ l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé