odpojení 4x4

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

odpojení 4x4

Příspěvekod Návštěvník » 20.09.2008 21:11

Zdar kolegové.Jak funguje mechanismus zapnutí ve volnoběžce?Mám manuál,r.v.2000,16V.2.0i. Zapnul jsem,vypnul,ale levý kolo se neodpojilo,je možný,že by zústal v poloze zapnuto ten kroužek?To se zapíná jak?Jako že poloosy se vysunou a sepne se to?
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Zaza » 22.09.2008 20:44

No čoveče tak to nevím. Já mám jen ten cuplík na přístrojovce.
Zaza Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 5
Registrován: 21.07.2008
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)

voľnobežky

Příspěvekod Návštěvník » 24.09.2008 22:55

mne nefungujú z nejakého dôvodu vôbec :x
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 08.10.2008 19:18

Ten kroužek co je na poloose a při pootočení zamkne volnoběžku byl na KO. Koupil jsem jiný (nový typ volnoběžky).Je zajímavé že na starý typ je za 400 Kč ale na nový typ volnoběžky je za 2200.Přitom je princip,tvar stejný,jen se liší tvarem zážezů.Kia Nový Bor to dokáže natvrdo spojit (volnoběžka s poloosou).Asi ale stoupne spotřeba.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Zaza » 14.11.2008 22:03

K tomu problému co se píše výš nic nevím. Mě by spíš zajímalo jak funguje u těch posledních zapojování toho zadku. Jestli se připojuje jen zadní náprava opravdu jen při prokluzu a nebo se už zapojuje(i částečně) třeba v případě prudkého rozjezdu bez hrabání?????
A musí při zapojení zadku probliknout kontrolka ESP?????
Zaza Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 5
Registrován: 21.07.2008
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)

Příspěvekod snezienka » 11.12.2008 22:05

ahojte som novačik KIa club tagže neviem či už tie odpovede nebudú neskoro. Ohladne vzpnutia predneho nahonun treba zaradit spiatočku a cuvnut väčšinou počuť jemné cvaknutie a je O.K a nevysuvaju sa poloosy ale mechanizmus v naboji kola /bud mechanicky ,alebo pneumaticky/ U modelov 2004-08 je to riešene "heldrex spojkou s medzinapravovim dif. čiže zadný nahon sa pripaja automaticky percentualne pri prešmyku.pokil sa medzinapravak uzavrie funguje ako klasicka čtvorkolka ale iba do 40km/h pokial chce niekto niečo pdrobnejšie nech sa ozve pokial budem vediet pomôžem,
snezienka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 11.12.2008
Bydliště: Čadca  Slovakia (sk)

Kia Sportage I (1999)
220000 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 11.12.2008 22:12

no tak ja som to asi poj...l, ja som spiatočku nikdy neradil a teraz mi to nefunguje... :cry:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod snezienka » 11.12.2008 22:21

A čo maš stým predkom terz je mechanický alebo podtlakový?aešte jednuvec ako si prišiel na to že neodpojuje lavé koleso.
snezienka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 11.12.2008
Bydliště: Čadca  Slovakia (sk)

Kia Sportage I (1999)
220000 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod snezienka » 11.12.2008 22:24

sorač stým lavým kolesom.
snezienka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 11.12.2008
Bydliště: Čadca  Slovakia (sk)

Kia Sportage I (1999)
220000 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 12.12.2008 00:51

no moja Spotage je r.v. 2001 tak tam asi bude podtlakové zapínanie,dúfam že to nebude zodratý ten krúžok
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod snezienka » 12.12.2008 17:51

To zistíš viacerimi sposobmi,najednoduchší je ked sa pozrieš za koleso/predne/ auvidíš dve hadičky je to mechanycky ak tri je to podtlak /1 ABS,2brzda ,3podtlak/ toto platí ak máš ABS a ak do toho nikto predtým nerýpal.No ak máš podtlak tak ten krúžok by bol ten menší problem.
snezienka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 11.12.2008
Bydliště: Čadca  Slovakia (sk)

Kia Sportage I (1999)
220000 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 13.12.2008 10:23

dík, idem kuknuť, a začalo mi niečo klepať pri radení rýchlosti...akoby kardan mal vôľu, a ešte mi niekedy vybehnu otáčky okolo 1700 a nechcú klesnuť, musím auto vypnúť a znova naštartovať a je po probléme, čo to múže robiť ? :help:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod snezienka » 13.12.2008 15:17

To klepanie na 90%zapričinuje vola mädzi ozub. kolesami v prevodovkach a diferakoch. ked vlezieš pod auo a potočíš kardanami tak to uvidiš,zatil čo viem to robí každemu,treba jemnejšie púšťať spojku aje po probleme/asi je to nejaka vyr.vada/.Tie otačky zblbnu občas aj mne ale len na volnobeh /ako ked zapneš klimu/zakolíšu.Skús prestriekať /VD40,kontox/lanovod plinu a tu čiernu somarinu ktorou to lanko potača/ide z nej zopar kablikov/Ak to nepomôže treba ísť na test do kia servisu možno tam niečo ukaže,bud čerpadlo alebo riad.jednotka.ak niečo najdu netreba to hned dávad opraviť ale porozmyšlať, mne našli najar jednu zavad ktorej opravu odhadli na 12000,. tak som auto zobral preč.všetky veci čo mali byť podla nich zle som vybral z kolegovho sportiča a zavada bola stale ta ista,po5hod.sme prišli na to že je povysunutý taký maličky pružný kolik čo fixuje polohu škrtiacej klapky a bolo po poruche,takž pozor nie všetko diagnostika zvladne presne,ale aspon približne lokalizuje na čo sa treba zamerať.
snezienka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 11.12.2008
Bydliště: Čadca  Slovakia (sk)

Kia Sportage I (1999)
220000 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 03.01.2009 23:09

zdravím, ako by toho nebolo málo, tak mi začalo auto veľmy hučať keď pridám plyn, ako keby ventilátor chladiča ...nebude tam niečo zadreté ? hučí to akoby som mal 10 turbdúchadiel...snežienka, nože poraď ...dík
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod snezienka » 03.01.2009 23:43

Na to je tažke radiť skuz to lokalizovať trocha bližšie tam je možností ako maku/ ventilator,klíma,servo a možno aj to turbo.Skus zatočit ručne vrtulov chladenia ak sa neda potočiť tak je vhaji termo spojka / ta vrtula od motora .ta pred chladicom je elektricka takže nemože reagovať na pridanie plynu.
snezienka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 11.12.2008
Bydliště: Čadca  Slovakia (sk)

Kia Sportage I (1999)
220000 km @ 7.8 l/100km

Další

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé