Výmena rozvodov KIA SPORTAGE 2.0 CRDI 4X4 rok výroby 2011

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Výmena rozvodov KIA SPORTAGE 2.0 CRDI 4X4 rok výroby 2011

Příspěvekod Henrieta » 05.05.2014 10:20

Dobrý deň,

chcem poprosiť o radu, vie mi niekto povedať pri koľko najazdených kilometrov sa menia rozvody u tohto typu auta.
Taktiež chcem vymeniť olej, auto som kúpila pred 5 dňami, nemám s tým skúsenosť. Je ešte v záruke, má len 3 roky, môže
mi vymeniť olej aj iný nezmluvný servis, alebo len KIA, aby mi nepadla záruka. Ďakujem vopred za všetky odpovede. :? :kia:
Henrieta Žena
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 03.05.2014
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Výmena rozvodov KIA SPORTAGE 2.0 CRDI 4X4 rok výroby 201

Příspěvekod Pavka » 05.05.2014 11:21

Myslím že na rozvody je ještě dost času, záleží kolik má auto najeto. S náplněma bude ideální zajet do :kia: servisu. Nemá smysl teď šetřit když je auto v záruce.
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: Výmena rozvodov KIA SPORTAGE 2.0 CRDI 4X4 rok výroby 201

Příspěvekod Jiří Škoda Bc. » 05.05.2014 20:46

Ja osobne by som išiel do servisu :kia: , z auta by som zobral doklady, a technika by som sa spýtal na históriu vozidla. V ich počítači by mala byť komplet a potom sa treba rozhodnúť. Ale ak je v záruke, preštudovať servisnú knihu.
Uživatelský avatar
Jiří Škoda Bc. Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 156  Témata: 1
Registrován: 30.12.2013
Bydliště: Liptovský Mikuláš  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Sportage III (2014)
126500 km @ 7.19 l/100km

Re: Výmena rozvodov KIA SPORTAGE 2.0 CRDI 4X4 rok výroby 201

Příspěvekod spd001 » 05.05.2014 21:23

neviem aky je interval u tychto motorov ale napr VW 2.0 TDI CR ma 180.000km(CEGA,CBDB a CBBB) a ostatne az 210.000km alebo 6rokov a co sa tyka toho oleja:v neznackovom servise usetris cca cca 100€(pokial nemienis ist jozkovi mrkvickovi do garaze kde usetris aj cca 250€)) oproti znackovemu :kia: (ale najprv si sprav prieskum trhu kolko kde pytaju kedze rozdieli servisov :kia: su aj o cca 100€ pri tvojom aute)osobne by som tu 100vku nesetril kedze tu zaruku mozes este vyuzit v buducnosti, no vsetko zalezi od toho kolko mas nabehane km ci ti ta zaruka este plati (do 150.000km)
Podla EU zakona nemusis ist do znackoveho servisu ale mozes vyuzit aj neznackovy(napr. Bosch service a ine) no kedze zijeme na slovensku budes mat znacne problemi pri reklamacii hocicoho a motor ani necakaj ze sa ti podari vyreklamovat s tym su problemi uz ked si prinesies vlastny olej do :kia: servisu(s tym vlastnym olejom usetris nemale peniaze 60-100€ pri tvojom aute no zisti si ci si do daneho servisu mozes priniest vlastny olej lebo nie vsade to akceptuju) :D
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Výmena rozvodov KIA SPORTAGE 2.0 CRDI 4X4 rok výroby 201

Příspěvekod Henrieta » 06.05.2014 08:23

:kia: :help: Zabudla som napísať, že moja KIA SPORTAGE má nabehaných cca. 125 tis. km. Predo mnou bol vlastník auta, nejaký podnikateľ preto má za 3 roky už dosť km. Čo sa týka záruky, servisnú knihu mám, lebo auto je zo SR, len neviem, lebo aj on bol v KIA servise iba prvý raz a potom bol olej meniť v iných servisoch, čo je potvrdené v knihe pečiatkami autoservisov.
Tak dúfam, že tá záruka ešte bude platiť ďalšie 4 roky.
Henrieta Žena
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 03.05.2014
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Re: Výmena rozvodov KIA SPORTAGE 2.0 CRDI 4X4 rok výroby 201

Příspěvekod Stefi » 06.05.2014 09:29

Jiří Škoda Bc. píše:Ja osobne by som išiel do servisu:kia: , z auta by som zobral doklady, a technika by som sa spýtal na históriu vozidla. V ich počítači by mala byť komplet a potom sa treba rozhodnúť. Ale ak je v záruke, preštudovať servisnú knihu.

:? Keď, že predchádzajúcí majiteľ neservisoval v :kia: , tak :kia: v sieti nič neobjaví, ani skutočné km, ani servis a poprípadné opravy...ja by som doporučil, rovnako navštíviť niekoho, kdo tomu rozumie(servis) vizualne preveriť, inak ta výmena je fakt asi až po šiestych rokoch a asi 160000 km :? , čo sa týka toho pravidla o záruke a kontrolách v neznačkovom servise to je cca tak 2 a pol roka, ale možem sa mýliť(vokáň nevidím), a záleží to fakt hodne od konkrétneho servisu, kolega Ti radí nie zle :help: , prajem spokojené km, tu by si mala vidieť, čo sa robí pri prehliadkach a čo sa aj mení, podľa typu motora... :roll:
http://img179.imagevenue.com/img.php?im ... _550lo.jpg , ale rok výroby 2011 je už nový typ , a tam je aj iný CRDi tak možu byť malé odlišnosti :?
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3799  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: Výmena rozvodov KIA SPORTAGE 2.0 CRDI 4X4 rok výroby 201

Příspěvekod spd001 » 06.05.2014 17:15

Henrieta píše::kia: :help: Zabudla som napísať, že moja KIA SPORTAGE má nabehaných cca. 125 tis. km. Predo mnou bol vlastník auta, nejaký podnikateľ preto má za 3 roky už dosť km. Čo sa týka záruky, servisnú knihu mám, lebo auto je zo SR, len neviem, lebo aj on bol v KIA servise iba prvý raz a potom bol olej meniť v iných servisoch, čo je potvrdené v knihe pečiatkami autoservisov.
Tak dúfam, že tá záruka ešte bude platiť ďalšie 4 roky.


no tak to meni celu situalciu.kedze predchadzajuci majitel nechodil do :kia: tak ja osobne by som na tvojom mieste tiez nesiel do :kia: (je to zbytocne zaruku ti nikto neuzna ani na karoseriu ani na nic :( ... a navyse uz mas dost kilometrov)ale schvalne by som porovnal ceny lebo aj neznackove servisi lubia kvalitne oje**vat. :thd: a tie rozvody "maju podla mna este cas"--rozhodni sa sama-- nakolko od vyrobcu su najkvalitnejsie a nie jeden vodic(co osobne poznam) ich zamerne presvihol :shock: a nic sa nestalo. :o
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Výmena rozvodov KIA SPORTAGE 2.0 CRDI 4X4 rok výroby 201

Příspěvekod KIASTORM » 06.05.2014 21:13

Preco by jej neuznali zaruku? Vobec nevies co ma v servisnej knizke tak tu nerob uzavery. Nech pekne ide do KIA servisu a da si to potvrdit cierne na bielom,ci zaruku ma,alebo nie a nech jej povedia kedy ma prist menit rozvody. Za opytanie nic neda a bude sa moct potom rozhodnut,co dalej.
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: Výmena rozvodov KIA SPORTAGE 2.0 CRDI 4X4 rok výroby 201

Příspěvekod spd001 » 07.05.2014 19:04

nechcem sa stebou o tom hadat ale ja som robil v servise(aj sa momentalne zivim touto pracou), sice nie v kia ale na slovensku je to jedno, viem ako to chodi, ak neservisujes u autorizaka mas smolu "nic" ti neuznaju a nepresvedcis ma o opaku kedze som videl a zazil take situacie.ja ju neodhovaram povedal som moj nazor a poradil nech si zisti ceny a podla toho sa rozhodne sama(predpokladam ze jej ide o cenu a :kia: servis pre tento motor nie je lacny).ak pojde do :kia: pochopitelne jej povedia ze zaruka plati a aj plati (potvrdene cierne na bielom to urcite nedostane konkretne na motor)ak bude chodit do :kia: ale na beton ti vravim ze ked nieco odide na motory tak ti to neuznaju a mozes tam mat razitka aj od papeza v nasom pravnom systeme nemas sancu skor vyhras loto a oni to velmi dobre vedia.garancne prehliadky su aj o kontrolach roznych systemov a pri reklamacii na odbiju ze keby si chodil k nim zistili by to a poruchu by odvratili alebo by vobec nenastala a navyse pri tolkych km si treba zvazit ci sa to este oplati davat za servis 350-500€ alebo 200-250€.osobne mame vo firme kde pracujem dvoch sportage diesel jeden z nich bol raz mimo :kia: ale ziadna garaz, poctivy servis na urovni ktory spnal normy iso no ked pri 140.000 reklamovali chod motoru(zvysene klepanie za studena)v :kia: NR kde ich kupovali tak im to nepreslo z dovodu ze nebol servis u nich.ak mas pozitivnu skusenost kludne napis

a nakoniec tak akoto tu uz bolo spomenute v :kia: ti nezistia skutocny stav km a na slovensku je stacanie km narodnym sportom co oni vyuziju na svoju obranu.
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Výmena rozvodov KIA SPORTAGE 2.0 CRDI 4X4 rok výroby 201

Příspěvekod jksajdl » 12.05.2014 10:32

Ono jde hlavně o to, že pokud se nepletu, platí zákonná záruka 2roky a pouze pokud jezdíš na předepsané prohlídky do autorizovaného servisu, prodlouží ti ji až na 7 let...
jksajdl Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 49  Témata: 1
Registrován: 30.12.2013
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2013)
115000 km @ 7.53 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé