spotřeba Sportage

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

spotřeba

Příspěvekod laczslo » 01.02.2009 11:36

ja ted jel do alp cca 1100 km tam i zpet, od vidne furt dalnice, rychlost tak 130-140km/h , 4 lidi, plny kufr a rakev na strese. spotreba za cely vylet 10,4 l/100km , si myslim ze s 2.0 benzinem to ujde. V lete podobny vylet na korziku, akorat bez rakve a na letnich gumach (mix dalnice, mesto, horske cesty) 9,5l/100km.
laczslo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 4
Registrován: 14.03.2008
Bydliště: zlín  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Zaza » 01.02.2009 16:49

@laczslo
A to máš hodnotu z pal. počítače a nebo litry / kilometry? Mě se totiž PC s počtama docela rozchází.
Zaza Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 5
Registrován: 21.07.2008
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 02.02.2009 11:39

zaza píše:@laczslo
A to máš hodnotu z pal. počítače a nebo litry / kilometry? Mě se totiž PC s počtama docela rozchází.


urcite to ma jen z pocitace ta spotreba bude daleko vyssi.
To ZAZA:
Jak jsi spokojenej s LPG?premyslim prave nad tim do sorenta :idea:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Zaza » 02.02.2009 16:36

@Zachy325

Tak u mě to nebylo ani o tom jestli LPG jo a nebo ne. Spíš jsem přemýšlel jaký typ zvolím. Nakonec je to vstřik LPi, kapalného LPG. Montáž byla 2 dny. Dělali mi to v Praze http://www.vialle.cz/ dostal jsem se na ně jako prý na výhradní přestavbáře pro Subaru. Podle mě to šlape stejně jak na benzín. Akorát podle nohy se ti zvedne spotřeba. Celá sada se prý vozí přímo z Holanska a je udělaná pro daný typ motoru. Takže než to dojde jsou tak 3 týdny. Řídící jednotku to má vlastní a aby byl zásah do originál instalace co nejmenší bere si to z ECU jen nějaká potřebná data. Plnící ventil mi dali pěkně dolů takže není ani nic vidět. Problém je v tom že je to furt zasrany bahnem :lol: , ale nepotřebuju nádstavec. Já jsem spokojenej. Jo má to jen malou chybu teda u mě. Ta nádrž co je místo rezervy je podle mého gusta docela malá. Vejde se tam max. 42 litrů. Já bych bral tak 70L
V galerii mám nějaky fotky nádrže, přepínače, atd.
Zaza Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 5
Registrován: 21.07.2008
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)

Příspěvekod laczslo » 02.02.2009 16:44

zaza píše:@laczslo
A to máš hodnotu z pal. počítače a nebo litry / kilometry? Mě se totiž PC s počtama docela rozchází.

je to z pocitace ale ta hodnota mi sedi i ve skutecnosti, podle penez co sem dal za benzin
laczslo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 4
Registrován: 14.03.2008
Bydliště: zlín  Czech Republic (cz)

Příspěvekod g.man » 23.04.2009 19:38

Zvažuji koupi Sportage dvoulitr benzin, dvojkolka. Prodavač mi řekl, že spotřeba po městě 9 litrů. Tak jsem trochu na rozpacích. Kdyby řekl 11, tak bych to bral, ale po této informaci mám pocit, že ze mě dělal blbce. Nebo snad někdo s tímto autem jezdí po městě za 9? :lol:
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar
g.man Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 5
Registrován: 22.04.2009
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Stonic (2018)
1200 km @ 5.7 l/100km

Příspěvekod gazpetr » 23.04.2009 20:16

Myslím si že toto auto jako dvojkolka nemá cenu. Je to stejné jako když si někdo dříve koupil Škodovku 105 GLS. Já mám nafťáka a po městě je těch 9l reálných u benzínu nevím nevím !!! :kia:
gazpetr Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 7
Registrován: 11.05.2008
Bydliště: TACHOV  Czech Republic (cz)

Příspěvekod sunit » 24.04.2009 12:45

g.man píše:Zvažuji koupi Sportage dvoulitr benzin, dvojkolka. Prodavač mi řekl, že spotřeba po městě 9 litrů. Tak jsem trochu na rozpacích. Kdyby řekl 11, tak bych to bral, ale po této informaci mám pocit, že ze mě dělal blbce. Nebo snad někdo s tímto autem jezdí po městě za 9? :lol:


Zdravim... Ja dvojkolu v benzínu mám a a ta spotřeba co ti řekli je nesmysl. Po městě počítej min. 11 litrů a dálku tak kolem 9 l. Já jsem to vyřešil předěláním na LPG, takže spotřeba 11 - 12 litrů mě nijak nevadí. A jinak můžu říct,že dvoukola bohatě stačí,bydlím v podkrkonoší,jezdím v zimě na hory atd. a problém někam zajet nemám. Spíš nechápu lidi,co bydlí v kraji,sníh tam není a na hory nejezdí,ale u baráku jim stojí čtyřkola...pak je to už ale o něčem jiném. podle mě stačí dobrý gumy a umět jezdit :yes:
Uživatelský avatar
sunit Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 20.07.2008
Bydliště: Semily  Czech Republic (cz)

Příspěvekod sunit » 24.04.2009 13:33

gazpetr píše:Myslím si že toto auto jako dvojkolka nemá cenu. Je to stejné jako když si někdo dříve koupil Škodovku 105 GLS. Já mám nafťáka a po městě je těch 9l reálných u benzínu nevím nevím !!! :kia:


Jak jsem již psal g.manovi ,tak si nemyslím,že dvoukola je k ničemu,stejně jako nechám na každým proč si koupí naftový motor,který je cca o 70 tisíc dražší než benzín a skoro nikomu se ty peníze nevrátí,protože ta nafta žere 9 - 10 litrů. A dávat 50 tisíc za to,že mi párkrát za zimu sepne zadní náhon....
Uživatelský avatar
sunit Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 20.07.2008
Bydliště: Semily  Czech Republic (cz)

Příspěvekod g.man » 24.04.2009 14:47

Já si právě říkám, že na hory nejezdím, zimu rád nemám a na ježdění po městě (Brno) snad musí ta dvojkolka stačit i v zimě. Jde mi především o auto kde budu sedět výš a budu se cítit bezpečnějc. Pokud to bude brát po městě 12, tak se s tím ještě vyrovnám. Šlo mi o zkušenosti lidí co to maj. Ten prodavač mě těmi 9 trochu naštval. A dál taky musím přiznat, že prachy netisknu a tak ten cenový rozdíl pro mě taky není úplně zanedbatelný. A chci novou. Jo a ze závodění už jsem taky vyrostl :-D
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar
g.man Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 5
Registrován: 22.04.2009
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Stonic (2018)
1200 km @ 5.7 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 28.04.2009 18:54

Moje sportage r.v. 96 4x4 2.0 benzín 94kW má přes zimu spotřebu cca 15l a v teplejším období 10l je to ježděno převážně po Praze na krátké vzdálenosti, takže v zimě se nestačí skoro ohřát motor.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod g.man » 29.04.2009 08:05

Těch 10 se mi zdá jako dost dobrý, těch 15 jsem se lekl :shifty: No ale auto jsem už objednal, tak uvidíme. Možná to zas nebude takovej rozdíl, ale asi by bylo dobré ještě rozlišit, zda je to dvojkolka či 4X4
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar
g.man Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 5
Registrován: 22.04.2009
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Stonic (2018)
1200 km @ 5.7 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 29.04.2009 17:50

Dopsáno... je to 4x4... Jezdím denně do práce a mám to cca 12 km, takže opravdu jedu takřka se studeným motorem.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod maro » 03.05.2009 14:17

pri starej sportage jazdíš po ceste len na zadok takže to či je to 4x4 nemá na spotrebu na ceste vplyv, okrem toho všetky boli 4x4
------------------------------
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
Uživatelský avatar
maro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 2
Registrován: 21.03.2009
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
3. místo (1)

Příspěvekod Návštěvník » 03.05.2009 14:56

tak moje sportage 2crdi rok 2007 ,zere v pohode ve meste tak max do 9,5 ,se zaplou klimou jsem se dostal nad 10,5 a to nejezdim vubec nejak extra setrnym zpusobem a rad ho vymotam do cervena :lol: mozna by jste tu meli zacit radej rozebirat razeni kvaltu a potom teprve spotrebu,v tom si myslim je nejvetsi problem se spotrebou... :shifty:
Návštěvník
 


km @ l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé