LPG a 1,6 GDi

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod spacirx » 04.02.2015 13:01

Odkaz je zajímavý a jsem fakt zvědavý jestli výsledná cena opravdu bude kolem 35tis. Někdo tu psal, že lpg komponenty na GDi jsou v podstatě stejně drahé jako na ostatní nepřímovstřikové motory, pouze se montážní firmy vyšší cenou kryjí pro případné opravy jejich lpg v dvouleté záruce. Protože jim v podstatě chybí zkušenost s těmito přestavbami.
Ty žvásty typu "LPG má snad jen kromě nižší ceny za km samé mínusy." jsou podle mě pravda. Snad už jen nižší emise jsou plus. Ale pak už nevím o ničem v čem by to bylo lepší než benzín.

Zvýšení celkového dojezdu - zbytečné (akorát budete těžší a ušetříte jen půlku když pojedete půl cesty na benzín)
Větší bezpečnost - blbost, stále vozíš benzínovou nádrž (bouchá hlavně prázdná)
Největší výhodou je úspora nákladů za pohonné hmoty (až 50ti % úspora) - pravda, ale 50% to není
Vyšší životnost motoru - silně pochybuji (u motoru kie spíš životnost snižuje)
Hustá síť čerpacích stanic jak v ČR, tak i v Evropě - pravda, nikdy jsem neměl problém najít lpg po cestě, jen rakousko je velmi slabé, ale zase se dá přejet na jednu nádrž.

už mi končí přestávka :-) to be continued...

Edit:
Teď mi došlo, že ta montáž lpg v odkazu co jsi dával není podle všeho kapalná fáze, bez kapalné fáze je to tedy poměrně drahé a navíc to bude přivstřikovat benzín a to není moc velká hitparáda!
Usuzuji z toho, že tam nikde nic o kapalné fázi nepíšou... (ale prolít jsem to docela rychle,tak se nechci mýlit)
Znovu teda píšu, kapalná fáze se zatím v ČR pod 50tis asi nedá sehnat.
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod spd001 » 04.02.2015 19:41

Tak ako pises o kvapalnej faze tam neni ani slovo cize to bude klasika s pristrekom benzinu co by som ja urcite nechcel a dokonca ani o zaruke tam nic nepisu, to ze davaju zakonnu zaruku 2roky na ich system neznamena ze sa zarucia aj za motor a ta cena je "OD" takze na 100% ta koncova cena bude vyssia

@Generics ak myslis ze rozhodujuca je cena tak si to daj ale potom sa necuduj ze ti to bude zrat aj benzin aj plyn sucasne ;) a zistis ze navratnost sa predlzi lebo si "usetril" aj ked pri tvojom najazde by sa ti to malo vratit do roka ale za dalsie ak ten pristrek benzinu nenadstavia spravne tak ti odidu vstrekovace nakolko sa upecu a pochybujem ze ti ich preplatia ;) asi ta sklamem ale to nie su zvasty ale realita o LPG kedze ma viac nevyhod ako vyhod.Pri tvojom najazde by som ja osobne volil jednoznacne diesel a nie GDI + LPG ale to je moj nazor.Stratu fabrickej 7 rocnej zaruky mozes casom olutovat.Jednoznacne GDI ako priamovstrekovy motor neni idealny na prestavbu LPG a to ti potvrdi kazdy, takze urcite by som nevolil GDI ked uz chces LPG
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod kenedi » 17.02.2022 02:32

Ako pokračuje LPG a GDI motor diskusia?

Skúsenosti a poznatky?
Kia Sportage QLE 2018 1.6 GDI GOLD :kia: :idea:
kenedi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 1
Registrován: 06.06.2021
Bydliště: SENEC  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé