1.6 GDI - hlučné vstřiky

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

1.6 GDI - hlučné vstřiky

Příspěvekod streader » 23.04.2011 22:42

Zdravím všechny,
Mám Sportage 1.6 Gdi. Asi do 3000km měla krásný sametový chod, pak ale začalo občas poměrně nahlas cvakat v motoru a projev "zhrubnul". Je to takový trochu zvuk šicího stroje. Ze začátku se to objevovalo jenom občas, ale teď je to častěji a častěji. Spotřeba je pořád slušná (7,5 po přezutí na letní gumy, 8,2 na zimních)
V servisu jsem byl, ale neprojevuje se to pořád. Řekli mi že by to mohli být vstřiky a že mám zkusit nějaké aditivum na čištění. Tak jsem to zkusil ale bezvýsledně.
Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Díky za všechny odpovědi.
streader Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 22.04.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 1.6 GDI - hlučné vstřiky

Příspěvekod vladislav » 24.04.2011 08:55

Ahoj. Něco podobného popisuje zde jeden uživatel motoru 1,6 GDI na hyundai clubu .. http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.ph ... &start=120 Druhý příspěvek od zhora.Ten popisuje ,že je to slyšitelné jen z venku..Protože to auto je dobře odhlučněné.Tak dovnitř myslím nic nepronikne....Já mám najeto na stejném motoru 4000km a nic takového jsem zatim nezaznamenal..Pokud by to mělo být benzínem, tak já beru benzín jen v Rakousku a když musím u nás tak jen nějaký premiový benzín.A hodně málo...Na tohle si dávám pozor..
Ale až se tu objeví Khubicek ten má najezděno okolo 8 500km tak nám může napsat jestli nemá stejnou zkušenost..
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: 1.6 GDI - hlučné vstřiky

Příspěvekod Winston » 03.10.2011 08:35

Mám najeto na tomto motoru zhruba 20.000km a nic takového neslyším. Bude to asi opravdu tím benzínem, také takuji pouze u značkových čerpacích stanic.
SPORTAGE III Comfort plus 1.6 GDI + Oranžový interiér, Černá čalounění stropu, Panoramatické střešní okno, MTPV
Uživatelský avatar
Winston Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 1
Registrován: 02.10.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
11. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Sportage III (2010)
44000 km @ 8.2 l/100km

Re: 1.6 GDI - hlučné vstřiky

Příspěvekod pedro82 » 04.12.2011 00:27

ono je na tomto motore dost hlucne aj cerpadlo...nie je to tym ?
Uživatelský avatar
pedro82 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 1
Registrován: 04.09.2011
Bydliště: Malé Divy  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2011)
32000 km @ 5.3 l/100km

Re: 1.6 GDI - hlučné vstřiky

Příspěvekod zulyk » 04.12.2011 11:29

cerpadlo? skus to trocha popisat ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: 1.6 GDI - hlučné vstřiky

Příspěvekod pedro82 » 04.12.2011 22:00

kazdy zdvih cerpadla je sprevadzany zopnutim solenoidu...a ten solenoid taha ventil, ktory ma mechanicky doraz....a je ta na vrchu motora, takze je to dost hlasne....hlasnejsie je to uz len ked odpojis ten konektor na cerpadle (ovladanie solenoidu), cim tam tvoris max. tlak a pri kazdej aktivacii sa zopne poistny prepadovy ventil, myslim ze 150 barovy... staci ?
Uživatelský avatar
pedro82 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 1
Registrován: 04.09.2011
Bydliště: Malé Divy  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2011)
32000 km @ 5.3 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé