Sportage IV

Re: Sportage IV

Příspěvekod novamobilv » 21.01.2020 15:12

Úplně to neni o teplotě, stačí dofouknout a bude to v pořádku.

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
novamobilv Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  
Registrován: 15.04.2018

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Sportage IV

Příspěvekod plasta » 21.01.2020 15:54

Ale je. S nižší teplotu klesá i tlak v pneumatikách. Stačí pak rozdíl třeba 0,2 b a kontrolka svítí.
Kia Ceed SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort, červená, 2013 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDI, 97 kW, Exclusive, červená m. - 2016 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDi, 97 kW, Edice 75, modrá m. - 2020 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1,6 TGDi, 110 kW, TOP, modrá m. - 2022
Uživatelský avatar
plasta Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 645  Témata: 13
Registrován: 10.02.2013
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) Sponzor (7) TOP sponzor (1)

Re: Sportage IV

Příspěvekod Dveri » 22.01.2020 15:56

Ahoj,


pátral jsem na fóru a našel jen něco u kluku s ProCeed GT. Nicméně neodpovídají, tak se zkusím zeptat tady.

Motor mé 1.6 TGDi jakoby klepal. Skoro mi to připomíná diesel než benzín.
Při studeném startu se navíc velice hlasitě ozývá (dle přijímacího technika) vysokotlaké čerpadlo paliva.
Dělá Vám to taky?
Ten technik mi tvrdil, že je to normální, že zkoušel funglovku a zvuk byl stejně "hrozný".

Probíralo se to zde: viewtopic.php?f=40&t=8193&p=156646&hilit=1.6+T+GDI+start#p156646
a zde: viewtopic.php?f=17&t=7030&start=15

Možnosti: GDI vsřikovače, zdvihátka, vysokotlaká palivová pumpa a v tom snad nejhorším případě vysypaný KAT a dokonce výměna motoru... :|


Odkazy na videa mé Sportage s nájezdem 4.500 km.
Studený start: https://youtu.be/4g0alhfIEng
Studený start přidávání plynu: https://youtu.be/xN1M4dWLSpE
Po zahřátí na provozni teplotu: https://youtu.be/LB5E9jFSLRg

Opravdu je to "normální" zvuk TGDi nebo s tím mám něco dělat?


Díky všem za rady! :thu:
Kia Sportage 2019, 1.6 T-GDi
Dveri Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 09.11.2019
Bydliště: Rousinov  Czech Republic (cz)

Re: Sportage IV

Příspěvekod ferino » 23.01.2020 16:01

Ahoj,

čo sa týka palivového čerpadla, ja som dostal v servise nasledujúcu odpoveď: „Záruka sa dôvodne zamieta, sprievodný zvukový prejav je bežný prejav palivového čerpadla.“

Okrem toho v priebehu rok a niečo, ostalo auto v servise 2x lebo sa nedalo užívať, alebo dalo ale "s obmedzením" (neradila DCT keď mrzlo, musela sa zahriať-výmena motorčekov, tiekla chladiaca kvapalina-výmena termostatu). V prvom prípade som to musel dokazovať videom, lebo keď som ponechal auto dva dni v servise, tak závada sa neprejavila. V druhom prípade od objednania do servisu po odstránenia závady ubehlo 21 dní. Lebo oni sú vyťažení a nemajú kapacity.
Na auto, za tú cenu pre mňa neakceptovateľný prístup. To že sa môže niečo pokaziť, OK stane sa, to pochopiť viem. Ale ten prístup k zákazníkovi, tak to nie. Čo nevyhodí diagnostika, to neexistuje. A nechať auto na "laborovanie" v servise, to ho môžem odparkovať hoci kde pri ceste. Výsledok bude rovnaký. Závada sa neprejaví.
A je ešte pár drobností, ale škoda sa rozpisovať. Rozhodnutie v mojom prípade je po týchto skúsenostiach jednoznačné. Ďalšie auto bude inej značky. Aj keď si nerobím ilúzie, že by to nemôže byť to isté, len v ružovom. Ale už len z princípu. A aj moje odporúčania a skúsenosti so značkou budú na základe reálnych skúseností.
To Be Not Faster Than Your Angel Can Fly...
ferino Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 13
Registrován: 23.10.2007
Bydliště: Nove Zamky  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2018)
129000 km @ 5.8 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod LUKY-007 » 23.01.2020 17:36

ferino o ktory servis sa jednalo
< Everlasting Impression > < Room4More >
Uživatelský avatar
LUKY-007 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 289  Témata: 4
Registrován: 11.03.2012
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: Sportage IV

Příspěvekod Fredy3010 » 26.01.2020 21:02

Páni mám za sebou prvý rok auta. Najazdil som 50500 km. Zatiaľ žiaden problém, okrem úplne zjazdené letné pneumatiky. :D Dúfam, že to tak vydrží čo najdlhšie.
KIA SPORTAGE 1,6 T-GDI 4WD A7 GT-line PANORAMA, Lunar silver r.v. 2019
EX - KIA Sorento 2.5 CRDi VGT EX H-matic, Black r.v.2008
Uživatelský avatar
Fredy3010 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  
Registrován: 06.05.2017
Bydliště: Kysucké Nové Mesto  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2019)
91000 km @ 9 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod novamobilv » 26.01.2020 23:27

@Dveri. Tak jsem koukal na ty videa. Tohle neni zvuk motoru co ma 4.500km. Osobně bych to reklamoval tak dlouho, dokud to nebude v pořádku. Pokud technik říká,že tohle je normalni, tak neni normalni on. Nevim, kde je na servis domovsky servis, ale dojel bych nekam jinam,prehodil domovsky servis na zaruku. Muzu dat technikum na poslech a napisi jejich nazor. Do konce tydne snad zvladnu.

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
novamobilv Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  
Registrován: 15.04.2018

Re: Sportage IV

Příspěvekod robovenga » 27.01.2020 09:12

Tak to je zvuk jak u dýzla ...žentour ..
Turbo benzín u ženy Renaultu Mégane není skoro slyšet , že je nastartovaný .. je něco hodně špatně.
Uživatelský avatar
robovenga Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 166  Témata: 6
Registrován: 22.12.2011
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
35000 km @ 6.5 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod Dveri » 27.01.2020 09:54

Ptal jsem se toho technika 2x, jestli si je opravdu jistý, že takto má znít nový benzínový motor. To už začal pán boptnat, jakože si dovoluju zpochybňovat jeho diagnostické schopnosti :no:

@novamobilv: Díky, budu vděčný za každý poznatek. Dnes zkusím zavolat do jiného servisu, zkusím Agrotec Hustopeče, slyšel jsem, že jsou dobří.
Určitě s tebou souhlasím, je třeba jít o dům dál a požádat o pomoc profesionála...
Kia Sportage 2019, 1.6 T-GDi
Dveri Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 09.11.2019
Bydliště: Rousinov  Czech Republic (cz)

Re: Sportage IV

Příspěvekod novamobilv » 27.01.2020 10:00

@Dveri: Urcite zavolej,za to nic nedas. Nastartuji Tucsona se stejnym motorem co mas a uvidime co technici, nejdrive streda,ctvrtek. Ted jsem mimo. Tak vydrzet a reklamovat. Osobne bych sel vyse,klidne i na zastoupeni. Tohle neni zvuk ani diesela i ten bezi lepe za studena. Nove auto a takhle, to bych byl taky na .......Drz se.

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
novamobilv Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  
Registrován: 15.04.2018

Re: Sportage IV

Příspěvekod Osozu » 27.01.2020 11:58

Horší zvuk ako starý vyšľahaný diesel, urcite reklamuj inde

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 424  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Sportage IV

Příspěvekod Omad » 27.01.2020 22:42

Ahojte,
som tu podlhsej dobe. mam Sportage 1,6 T-Gdi GT Line rok 2016. mam otazku. Riesil tu niekto niekedy vymenu navigacie za Android Auto? Dakujem za odpoved a pokial mate osobne skusenosti tak Vas poprosim do sukromnej spravy.
Dakujem
:kia: Sportage 2016, 1,6 T-GDi GT-Line :D
:kia: Sportage 2011, 1,6 benzin EX ---- predaná
Omad Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.08.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2016)
33500 km @ 9.2 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod MP1 » 29.01.2020 20:44

Našiel som odkaz na lakťovú opierku pre manuál pre 3D tlač. Zajtra dám spraviť, tak potom dám info.

https://www.thingiverse.com/thing:3680978
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2203  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod Trebor » 29.01.2020 21:38

Čeká mne tento rok první garančka po dvou letech. Máte nějaký tip na dobrý a slušný a autorizovaný servis v Praze (kolem Prahy)? Dá se tam přinést i třeba svůj olej, brzdový destičky? Teď mi nejde o to jen maximálně ušetřit, ale PŘEPLÁCET to taky nechci!

Měl jsem před tím Hondu a některé věci jsem si tam přinesl "svoje" a další normálně zaplatil.
A ŠLO TO! Ale poprvé jsem to zaplatil za jejich ceny a bylo to několikanásobně dražší. Ale ty moje dodané věci byly typu ATE brzdové destičky, Castrol olej...

Dík

Za odpovědi.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk
:kia: Sportage IV(2018) 2.0 CRDi 4WD 6AT, GT Line+Tech paket, červená metalíza
Honda Accord 2.2 i-CTDi Sport, přečipováno mírně na 150k, r.v.20O7
VW Passat B5.5
VW Passat B5
Škoda Felicia
Ford Fiesta
Škoda 120GLS
Škoda 120
Uživatelský avatar
Trebor Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  
Registrován: 24.03.2018
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod novamobilv » 29.01.2020 22:44

@Trebor. Jezdim AutoBranka-Melnik.EmilFrey na Praze 5,pry taky v pohode. Ve veci garancni opravy. Kdyz si doneses vlastni olej,tak dle zarucnich podminek prijdes o zaruku na motor,protoze mas vlastni olej. Zni to divne,ale mas to tak v podminkach zaruky. Kdyby nastal problem,tak se na tom budou otacet. A desticky dam original. S praci je to za 3tis. a zase klid,kdyz mas zaruku.

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
novamobilv Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  
Registrován: 15.04.2018

PředchozíDalší

Zpět na Sportage

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé