Sportage IV

Re: Sportage IV

Příspěvekod Halík » 13.06.2019 07:49

mira180 píše:
Halík píše:Jojo bude vyšší. Teď jsem s A/T cca na 8,2. Je pravda že lítám po okreskách a kopcích. Rád si to porovnám.
Musím ale chvíli počkat. Nebyla skladem a tak jí budou muset bratři v Žilině vyrobit v červenci. Tak to snad vyjde hned zkraje. Ale už to mají jako model 2020. My máme na webu KIA.CZ stále ceníky 2019.

Nechci ti brát iluze, ale 9.3.2019 jsem objednal KIA Sportage 1,6 T-GDI Premium A/T, 4x4 plus PaketTech a teprve zítra si jí vyzvedávám. Bylo to dlouhé čekání.



A první dojmy?
Škoda Felicia 1,3
Škoda Fabia 1,9TDI
Sportage 2011, 1,6 GDI
Sportage 2015 135kW A/T,Black Perl
Sportage 1,6 T-GDi 2020 7DCT, Premium, red + Rio 1,4 A/T 2020, Exclusive, red
Halík Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  Témata: 10
Registrován: 19.01.2015
Bydliště: českolipsko  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Sportage IV

Příspěvekod Fredy3010 » 14.06.2019 21:39

No rátam že do konca toho roku spravím 60 000 km. A budúci rok to bude určite viac. Aspoň otestujem Korejčíkov ako ten Sportage vymysleli. :lol:
KIA SPORTAGE 1,6 T-GDI 4WD A7 GT-line PANORAMA, Lunar silver r.v. 2019
EX - KIA Sorento 2.5 CRDi VGT EX H-matic, Black r.v.2008
Uživatelský avatar
Fredy3010 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  
Registrován: 06.05.2017
Bydliště: Kysucké Nové Mesto  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2019)
91000 km @ 9 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod spokie » 15.06.2019 10:01

Pridam aj ja svoje postrehy. Presiel som zo Sportagu 1.6GDI 2WD na novu 1.6 T-GDI AWD vo verzii GT.
So starou verziu ktora nebola zdaleka taka dynamicka som mal spotrebu (dochadzanie do mesta cize okresky) cca nieco okolo 7,5 litrov v lete. V zime to bolo o liter viac. S velmi slabou nohou na plyne som vedel dat nadrz za 6.6L. Papierovo moja verzia mala myslim 6.9L. Na novej este nemam najazdenych ani 2000km a dlhodoba spotreba je 9.2L. Je ale pravda ze jazdim dynamickejsie. Skusal som aj moju dennu trasu ist pianko a dokazal som ju par krat po sebe prejst za cca 7 litrov podla pocitaca. Cize narast cca pol litra oproti bezturbovej verzie. To ale vyzaduje velke sustredenie :-). Bezne ale chodim nieco cez 9 litrov. Hadam to casom klesne az sa motor zabehne. Otec ma rovnaku motorizaciu a cestu do Chorvacka dal s novym autom nezabehnutym za 9.3L s tym ze dialnica sa sla 140km/h. Ked ale zapnete sport rezim tak nieje problem ist nas 11-12L uplne v pohode. Dost to zenie otacky k 6000.
Mal som pozicanu na cely den aj tu mild hybrid verziu kde som jazdil za cca 8 litrov. Ma trosku horsie zrychlenie z 0-100 ale to je asi sposobene pomalsim 8 stupnovym automatom. Pruzne zrychlenie zo 100 na 150 hoc aj hore kopcom bolo o dost lepsie ako ma benzin. Krutak je proste uplne inde. Mne sa neoplatilo dat 3000euro za mild hybrid kde by som mal spotrebu o liter nizsiu. Taktiez je to dizel (hoc s elektrom) ktory ma neistu buducnost. Taktiez dizlove verzie maju falosne vyfuky s cim by som sa nevedel stotoznit.

Ak mate este nejake otazky tak zodpoviem. Mam ale aj ja par otazok :
1. Ak zastavim na parkovisku. Motor zhasne lebo start stop. Potom prehodim paku do P a motor uplne zbytocne nastartuje a potom ho vypinam rucne gombikom. Ak zastavim a zhasne motor skrz start stop a stlacim tlacitko aby sa vypol hoc nebezi a potom dam do Pcka tak potom nemozem vystupit lebo pise ze kluc nieje v kabine. Ako teda zastat bez opatovneho zbytocneho startovania?

2. Da sa nejak vypnut to upozornenie ktore sa pri starte musi stale potvrdit na navigacii? Nestaci to raz zobrat navadomie ale stale to musim potvrdzovat?
3. Predosla GT mala natacacie xenony. Nova verzia ma LED svetla a predajca tvrdil ze su natacacie. Mne ale tak nepridu zeby sa natacali. Viete niekto aka je realita?
4. AWD lock podla knizky ide do 60km/h. Ja som siel po rovinke viac a vobec to nevyplo. Co viem tak Kia pouziva Dynamax system 4x4 ktory reaguje na jazdu a teda pri prudkom zatoceni dava pohon na zadok (predpokladam ze max 50%) cize pomer medzi napravami sa deje neustale podla jazdy. Cize asi ten Lock zvlada vyssie rychlosti. Kedysi to bolo co pamatam 30 alebo 40km/h. Co bolo menej ako som toho casu mal na Suzuki SX4.
5. Predosla verzia mala parkovaci asistent. Ten je aj v navode co mam. Pritom nova verzia ma namiesto toho tlacitka 360ttku kameru. No zjavne maju v tom bordel. Inak ta 360tka kamera ma dost slabe rozlisenie. To ma dost sklamalo.
Sportage 1.6 GDi EX 2WD Sand Track
Sportage 1.6 T-GDi AWD GT line Blue Frame
spokie Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 44  Témata: 3
Registrován: 24.06.2011
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Re: Sportage IV

Příspěvekod Halík » 19.06.2019 06:50

Sice na tvoje otázky zatím neumí odpovědět, ale s těmi falešnými výfuky s tebou musím souhlasit. To už to raději měli nechat jako to má Premium.
S chytrým parkovacím asistentem (jak tomu na webu Kia říká) je to divné.V ceníku je pouze parkovací senzor a kamera. Ale právě na webu je na obrázku Kia Premium a chytrý parkovací asistent.
Když není v ceníku, ani v nabídce na Sportage premium, tak kdo to teda má? Leda že by věděl MP1 :-)
Škoda Felicia 1,3
Škoda Fabia 1,9TDI
Sportage 2011, 1,6 GDI
Sportage 2015 135kW A/T,Black Perl
Sportage 1,6 T-GDi 2020 7DCT, Premium, red + Rio 1,4 A/T 2020, Exclusive, red
Halík Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  Témata: 10
Registrován: 19.01.2015
Bydliště: českolipsko  Czech Republic (cz)

Re: Sportage IV

Příspěvekod MP1 » 19.06.2019 21:37

Odopoveď bude veľkými písmenami a inou farbou, ospravedlňujem sa ak to niekomu prekáža. Citácia bude krátená.

spokie píše:Presiel som zo Sportagu 1.6GDI 2WD na novu 1.6 T-GDI AWD vo verzii GT.
PREŠIEL SI Z 2WD NA 4WD - AJ TO SA PODPíŠE NA SPOTREBE.
1.6 GDi BOLA NA 16 ALEBO NA 17 PALCOVÝCH DISKOCH, GT-LINE JE NA 19 PALCOVÝCH DISKOCH + ŠIRŠIE PNEU 245/45 R19.
AJ TO MÁ VPLYV NA SPORTEBU.DOPORUČUJEM FÚKAŤ PNEU TROCHU VIAC - AKO NA PLNÚ ZÁŤAŽ.

Taktiez dizlove verzie maju falosne vyfuky s cim by som sa nevedel stotoznit. ANI JA.

Ak mate este nejake otazky tak zodpoviem. Mam ale aj ja par otazok :
1. Ak zastavim na parkovisku. Motor zhasne lebo start stop. Potom prehodim paku do P a motor uplne zbytocne nastartuje a potom ho vypinam rucne gombikom. Ak zastavim a zhasne motor skrz start stop a stlacim tlacitko aby sa vypol hoc nebezi a potom dam do Pcka tak potom nemozem vystupit lebo pise ze kluc nieje v kabine. Ako teda zastat bez opatovneho zbytocneho startovania?
NEMÁM OTESTOVANÉ NA A/T V BLÍZKEJ MINULOSTI. SOM PREKVAPENÝ, ŽE POUŽÍVAŠ START-STOP. 98% MOJICH ZÁKAZNÍKOV TO NECHCE POUŽÍVAŤ.
BUĎ SI ZVYKNI, ALEBO TESTUJ A PORAĎ NÁM. ÁNO , CHCELO BY TO LOGIKU TROCHU UPRAVIŤ, MÁŠ PRAVDU.


2. Da sa nejak vypnut to upozornenie ktore sa pri starte musi stale potvrdit na navigacii? Nestaci to raz zobrat navadomie ale stale to musim potvrdzovat?
NEMUSÍ SA POTVRDZOVAŤ, IGNORUJ A O PÁR SEKÚND PO NAŠTARTOVANÍ ZMIZNE SAMO.

3. Predosla GT mala natacacie xenony. Nova verzia ma LED svetla a predajca tvrdil ze su natacacie. Mne ale tak nepridu zeby sa natacali. Viete niekto aka je realita?
NIE SÚ ADAPTÍVNE (NATÁČACIE). NIE JE V CENNÍKU UVEDENÉ SLOVO ADAPTÍVNE.

4. AWD lock podla knizky ide do 60km/h. Ja som siel po rovinke viac a vobec to nevyplo. Co viem tak Kia pouziva Dynamax system 4x4 ktory reaguje na jazdu a teda pri prudkom zatoceni dava pohon na zadok (predpokladam ze max 50%) cize pomer medzi napravami sa deje neustale podla jazdy. Cize asi ten Lock zvlada vyssie rychlosti. Kedysi to bolo co pamatam 30 alebo 40km/h. Co bolo menej ako som toho casu mal na Suzuki SX4.
TO, ŽE SVIETI KONTROLKA, EŠTE NEZNAMENÁ, ŽE LOCK JE AKTÍVNY. AKO VIEŠ, ŽE NEVYPLO? JEDNOTKA AWD HO VYPNE. ALE PRIZNÁM SA,NETESTOVAL SOM TO S DIAGNOSTIKOU, MOŽEM SKÚSIŤ, AJ MOJ OTEC MA GT-LINE ŠTVORKOLKU.
5. Predosla verzia mala parkovaci asistent. MALA. Ten je aj v navode co mam. A V ZÁTVORKE BOLO NAPÍSANÉ "AK JE VO VÝBAVE" Pritom nova verzia ma namiesto toho tlacitka 360tku kameru. No zjavne maju v tom bordel. NEMAJÚ. VÝBAVY SA ROK ČO ROK MENIA SO ZMENOU MODELOVÉHO ROKU. Inak ta 360tka kamera ma dost slabe rozlisenie. To ma dost sklamalo. TROCHU AJ MŇA. BOHUŽIAL, LEPŠIE UŽ NEBUDE.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod LUKY-007 » 19.06.2019 21:48

MP1 vdaka za zodpovedanie otazok, uz snad len ze :) kedy prode dalsia generacia ? ;))
< Everlasting Impression > < Room4More >
Uživatelský avatar
LUKY-007 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 289  Témata: 4
Registrován: 11.03.2012
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: Sportage IV

Příspěvekod MP1 » 19.06.2019 22:17

Vo štvrtok sme mali slávnostné otvorenie nového showroomu. Bol u nás aj prezident importu Yonghee Lee. Povedal, že sa môžeme tešiť na predstavenie viacerých nových modelov.
A to je asi tak všetko, čo viem o nových modeloch. Ešte ani cenu XCEED neviem, len stupne výbav a balíky.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod KamZehr » 20.06.2019 13:58

Že by už i Sportage V ? :)
KIA Sportage III 1,6 GDi - 6/2011 - prodáno
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi - 09/2020
Uživatelský avatar
KamZehr Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 726  
Registrován: 19.11.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Hyundai Tucson (2020)
0 km @ 0 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod Dix_ » 20.06.2019 14:11

MP1 píše:Vo štvrtok sme mali slávnostné otvorenie nového showroomu. Bol u nás aj prezident importu Yonghee Lee. Povedal, že sa môžeme tešiť na predstavenie viacerých nových modelov.
A to je asi tak všetko, čo viem o nových modeloch. Ešte ani cenu XCEED neviem, len stupne výbav a balíky.


Napiš stupně a balíky.Děkuji.Případně do SZ.
Dix_ Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 164  Témata: 4
Registrován: 01.02.2019
Bydliště: Kojetín  Czech Republic (cz)

Re: Sportage IV

Příspěvekod milan23 » 20.06.2019 14:36

Nema byt nahodnou Sportage v dalsej generacii nahradeny inym modelom?

Odoslané z VTR-L09 pomocou Tapatalku
Kia Cee´d SW Gt_Line 1.6 Crdi 7DCT
Kia Optima SW Gt_Line 1.7 Crdi 7DCT
Kia Sorento 2.2 CRDi A6
Uživatelský avatar
milan23 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 270  Témata: 7
Registrován: 12.10.2015
Bydliště: Nemecko  Slovakia (sk)

Kia Optima SW IV (2017)
20550 km @ 0 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod MP1 » 20.06.2019 18:41

Dix_ píše:
MP1 píše:Vo štvrtok sme mali slávnostné otvorenie nového showroomu. Bol u nás aj prezident importu Yonghee Lee. Povedal, že sa môžeme tešiť na predstavenie viacerých nových modelov.
A to je asi tak všetko, čo viem o nových modeloch. Ešte ani cenu XCEED neviem, len stupne výbav a balíky.


Napiš stupně a balíky.Děkuji.Případně do SZ.
Ja som zo Slovenska. V CZ si importér robí vlastné stupne výbavy.
U nás budu 4 stupne. Prvé dva na 16" diskoch, druhé dva na 18". Digitálny kokpit a 10" navi bude (nie všade). Motory ako Ceed. Vydržať do 26.6. Niet viac zaujímavých info.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod Halík » 21.06.2019 13:24

milan23 píše:Nema byt nahodnou Sportage v dalsej generacii nahradeny inym modelom?

Odoslané z VTR-L09 pomocou Tapatalku


Myslíš, že by Kia "zabila" veleúspěšnou Sportage novým modelem?
No budeme se těšit na konec měsíce, jak píše MP1.
Škoda Felicia 1,3
Škoda Fabia 1,9TDI
Sportage 2011, 1,6 GDI
Sportage 2015 135kW A/T,Black Perl
Sportage 1,6 T-GDi 2020 7DCT, Premium, red + Rio 1,4 A/T 2020, Exclusive, red
Halík Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  Témata: 10
Registrován: 19.01.2015
Bydliště: českolipsko  Czech Republic (cz)

Re: Sportage IV

Příspěvekod spokie » 24.07.2019 14:06

MP1 píše:Odopoveď bude veľkými písmenami a inou farbou, ospravedlňujem sa ak to niekomu prekáža. Citácia bude krátená.

spokie píše:Presiel som zo Sportagu 1.6GDI 2WD na novu 1.6 T-GDI AWD vo verzii GT.
PREŠIEL SI Z 2WD NA 4WD - AJ TO SA PODPíŠE NA SPOTREBE.
1.6 GDi BOLA NA 16 ALEBO NA 17 PALCOVÝCH DISKOCH, GT-LINE JE NA 19 PALCOVÝCH DISKOCH + ŠIRŠIE PNEU 245/45 R19.
AJ TO MÁ VPLYV NA SPORTEBU.DOPORUČUJEM FÚKAŤ PNEU TROCHU VIAC - AKO NA PLNÚ ZÁŤAŽ.

Taktiez dizlove verzie maju falosne vyfuky s cim by som sa nevedel stotoznit. ANI JA.

Ak mate este nejake otazky tak zodpoviem. Mam ale aj ja par otazok :
1. Ak zastavim na parkovisku. Motor zhasne lebo start stop. Potom prehodim paku do P a motor uplne zbytocne nastartuje a potom ho vypinam rucne gombikom. Ak zastavim a zhasne motor skrz start stop a stlacim tlacitko aby sa vypol hoc nebezi a potom dam do Pcka tak potom nemozem vystupit lebo pise ze kluc nieje v kabine. Ako teda zastat bez opatovneho zbytocneho startovania?
NEMÁM OTESTOVANÉ NA A/T V BLÍZKEJ MINULOSTI. SOM PREKVAPENÝ, ŽE POUŽÍVAŠ START-STOP. 98% MOJICH ZÁKAZNÍKOV TO NECHCE POUŽÍVAŤ.
BUĎ SI ZVYKNI, ALEBO TESTUJ A PORAĎ NÁM. ÁNO , CHCELO BY TO LOGIKU TROCHU UPRAVIŤ, MÁŠ PRAVDU.


2. Da sa nejak vypnut to upozornenie ktore sa pri starte musi stale potvrdit na navigacii? Nestaci to raz zobrat navadomie ale stale to musim potvrdzovat?
NEMUSÍ SA POTVRDZOVAŤ, IGNORUJ A O PÁR SEKÚND PO NAŠTARTOVANÍ ZMIZNE SAMO.

3. Predosla GT mala natacacie xenony. Nova verzia ma LED svetla a predajca tvrdil ze su natacacie. Mne ale tak nepridu zeby sa natacali. Viete niekto aka je realita?
NIE SÚ ADAPTÍVNE (NATÁČACIE). NIE JE V CENNÍKU UVEDENÉ SLOVO ADAPTÍVNE.

4. AWD lock podla knizky ide do 60km/h. Ja som siel po rovinke viac a vobec to nevyplo. Co viem tak Kia pouziva Dynamax system 4x4 ktory reaguje na jazdu a teda pri prudkom zatoceni dava pohon na zadok (predpokladam ze max 50%) cize pomer medzi napravami sa deje neustale podla jazdy. Cize asi ten Lock zvlada vyssie rychlosti. Kedysi to bolo co pamatam 30 alebo 40km/h. Co bolo menej ako som toho casu mal na Suzuki SX4.
TO, ŽE SVIETI KONTROLKA, EŠTE NEZNAMENÁ, ŽE LOCK JE AKTÍVNY. AKO VIEŠ, ŽE NEVYPLO? JEDNOTKA AWD HO VYPNE. ALE PRIZNÁM SA,NETESTOVAL SOM TO S DIAGNOSTIKOU, MOŽEM SKÚSIŤ, AJ MOJ OTEC MA GT-LINE ŠTVORKOLKU.
5. Predosla verzia mala parkovaci asistent. MALA. Ten je aj v navode co mam. A V ZÁTVORKE BOLO NAPÍSANÉ "AK JE VO VÝBAVE" Pritom nova verzia ma namiesto toho tlacitka 360tku kameru. No zjavne maju v tom bordel. NEMAJÚ. VÝBAVY SA ROK ČO ROK MENIA SO ZMENOU MODELOVÉHO ROKU. Inak ta 360tka kamera ma dost slabe rozlisenie. To ma dost sklamalo. TROCHU AJ MŇA. BOHUŽIAL, LEPŠIE UŽ NEBUDE.


Diki za odpovede.

1. Start stop uz sa znazim vypinat ale stale este zabudam. Skoda ze sa to neda zrusit natrvalo.
2. Skusim to igonorovat :-)
3. Ano v cenniku ani v brozure sa nic o natacani nepise. Neviem preco ma predajca zavadzal. Predpokladam, ze LED svetla maju sisrsi kuzel a preto nepotrebuju natacat tak ako verzia so xenonmi (iba ta najvyssia verzia)
4. To skusim potestovat viac v zime kedze na suchu to trapit nechcem. Ale ak vies na diagnostike tak to by bolo fajn zistit. Aj ako sa ta 4kolka sprava. Ci za jazdy pri zatacani sa ten pomer fakt upravuje ako na prezentacnom videu Dynamax
5. Predpokladam ze parkovaci asistent sa nepouzival tak tam dali tu 360. Popravde to rozslisenie je strasne. Taktiez mi ukazuje ze som okrajo auta na hranici parkovacieho miesta (ciara) a real je 30 cm iny. Beriem ze rezerva je lepsia ako tuknuty naraznik ale predsa som cakal vacsiu presnost.

Co sa tyka spotreby ano, nebral som do uvahy veci ktore pises :-)
Sportage 1.6 GDi EX 2WD Sand Track
Sportage 1.6 T-GDi AWD GT line Blue Frame
spokie Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 44  Témata: 3
Registrován: 24.06.2011
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Re: Sportage IV

Příspěvekod Halík » 26.07.2019 07:53

Tak už je Sportage v autosalónu. Teď jen udělat tažné a můžeme jezdit.
To bude moc zajímavé, protože "odevzdám" 136 Kw a zpět pojedu 1,6 T-GDi. Moc jsem zvědav na rozdíly v jízdě.
Škoda Felicia 1,3
Škoda Fabia 1,9TDI
Sportage 2011, 1,6 GDI
Sportage 2015 135kW A/T,Black Perl
Sportage 1,6 T-GDi 2020 7DCT, Premium, red + Rio 1,4 A/T 2020, Exclusive, red
Halík Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  Témata: 10
Registrován: 19.01.2015
Bydliště: českolipsko  Czech Republic (cz)

Re: Sportage IV

Příspěvekod Halík » 10.08.2019 21:14

Takže prvních 120 km za mnou.
Musím souhlasit s názorem, že je to velký rozdíl v komfortu.
Aut.převodovce dávám za jedna. Mínusem je start/stop - nejde trvale vypnout. Také ukazatele rychlosti neukazují dobře. Skončí třeba omezení rychlosti křižovatkou, ale ukazuje pořád tu nižší rychlost.
Suma sumárum se mi moc líbí. Teď jen trochu provětrat :D
Bohužel byl takový provoz, že jsem toho moc vyzkoušet nemohl.
Jičín - Česká Lípa 7l/100.
Škoda Felicia 1,3
Škoda Fabia 1,9TDI
Sportage 2011, 1,6 GDI
Sportage 2015 135kW A/T,Black Perl
Sportage 1,6 T-GDi 2020 7DCT, Premium, red + Rio 1,4 A/T 2020, Exclusive, red
Halík Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  Témata: 10
Registrován: 19.01.2015
Bydliště: českolipsko  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Sportage

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé