Sportage IV

Re: Sportage IV

Příspěvekod mv12 » 29.01.2020 23:24

To je dost odvážné tvrzení. Můžeš dát fotku těch záručních podmínek, kde se to píše?
O záruku takto jednoduše neprijdeš, ani když servis uděláš mimo KIA servis (za určitých podmínek, které teď nebudu rozebírat, řešilo se to tu už mnohokrát) natož pokud si koupíš olej jinde (je li odpovídajících parametrů a kvality). Jiná věc je, jestli ho daný servis bude ochoten použít.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Sportage IV

Příspěvekod novamobilv » 29.01.2020 23:45

Urcite nikoho nechci strasit. Pouze osobni zkusenost. Jinak v servisni knizce, str.7. provedeni zarucniho servisu. Taky me irituje dat za olej 2tis.,ktery je na webu za 600kc,ale pak za ten klid se nekde hadat a dokazovat,ze ten doneseny olej "Shell" vykazoval to co predepisuje servisni plan, fakt nechci. A osobne, pokud chci tak setrit,tak nejaky servis to vymeni za 1tis.i z praci,zahreje razitko a je to. Je to na kazdem,jaka cesta vyhraje.

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
novamobilv Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  
Registrován: 15.04.2018

Re: Sportage IV

Příspěvekod plasta » 30.01.2020 09:13

Trebor píše:Čeká mne tento rok první garančka po dvou letech. Máte nějaký tip na dobrý a slušný a autorizovaný servis v Praze (kolem Prahy)? Dá se tam přinést i třeba svůj olej, brzdový destičky? Teď mi nejde o to jen maximálně ušetřit, ale PŘEPLÁCET to taky nechci!

Měl jsem před tím Hondu a některé věci jsem si tam přinesl "svoje" a další normálně zaplatil.
A ŠLO TO! Ale poprvé jsem to zaplatil za jejich ceny a bylo to několikanásobně dražší. Ale ty moje dodané věci byly typu ATE brzdové destičky, Castrol olej...

Dík

Za odpovědi.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk


Vlastní olej co vím nikde v KIA neuznávají. Mají prý zákaz od KIA CZ. Kolik máš za dva roky najeto, že chceš měnit destičky ?
Kia Ceed SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort, červená, 2013 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDI, 97 kW, Exclusive, červená m. - 2016 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDi, 97 kW, Edice 75, modrá m. - 2020 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1,6 TGDi, 110 kW, TOP, modrá m. - 2022
Uživatelský avatar
plasta Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 645  Témata: 13
Registrován: 10.02.2013
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) Sponzor (7) TOP sponzor (1)

Re: Sportage IV

Příspěvekod mv12 » 30.01.2020 12:52

novamobilv píše:Urcite nikoho nechci strasit. Pouze osobni zkusenost. Jinak v servisni knizce, str.7. provedeni zarucniho servisu. Taky me irituje dat za olej 2tis.,ktery je na webu za 600kc,ale pak za ten klid se nekde hadat a dokazovat,ze ten doneseny olej "Shell" vykazoval to co predepisuje servisni plan, fakt nechci. A osobne, pokud chci tak setrit,tak nejaky servis to vymeni za 1tis.i z praci,zahreje razitko a je to. Je to na kazdem,jaka cesta vyhraje.

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk


To chápu a ani nikoho nenabádám, aby do autorizovaného servisu nejezdil (a nebo jezdil). To je každého věc a rozhodnutí. Ale není pravda, že když si člověk přiveze vlastní olej, přijde o záruku na motor (jen prostě za kvalitu oleje nese odpovědnost zákazník respektive prodejce, kde olej koupil). Servis si může říkat cokoli, ale dost pochybuji, že by si něco takového ještě někdo dovolil napsat někam oficiálně. Co se týká servisní knížky str.7 - nic takového tam nevidím? O oleji nikde ani zmíňka a hlavně ta část Provedení záručního servisu se netýká ani povinné údržby auta ani prohlídek - toho se týkají ty dva odstavce předtím "údržba" a "záznamy o údržbě". Záručním servisem jsou zde míněny opravy auta v rámci záruky... U těch samozřejmě platí, že reklamovat a provádět záruční servis a opravy v rámci reklamace lze pouze u autorizovaných servisů (tj. např. nelze si to dát opravit někde jinde a pak na KIA nárokovat proplacení opravy v rámci záruky).
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod Trebor » 30.01.2020 13:55

plasta píše:
Trebor píše:Čeká mne tento rok první garančka po dvou letech. Máte nějaký tip na dobrý a slušný a autorizovaný servis v Praze (kolem Prahy)? Dá se tam přinést i třeba svůj olej, brzdový destičky? Teď mi nejde o to jen maximálně ušetřit, ale PŘEPLÁCET to taky nechci!

Měl jsem před tím Hondu a některé věci jsem si tam přinesl "svoje" a další normálně zaplatil.
A ŠLO TO! Ale poprvé jsem to zaplatil za jejich ceny a bylo to několikanásobně dražší. Ale ty moje dodané věci byly typu ATE brzdové destičky, Castrol olej...

Dík

Za odpovědi.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk


Vlastní olej co vím nikde v KIA neuznávají. Mají prý zákaz od KIA CZ. Kolik máš za dva roky najeto, že chceš měnit destičky ?
Teď je měnit nechci, to byl jen příklad. Mám teď najeto 22 tis. km. Když už jsme u toho, kolik tak na tomto autě vydrží destičky km. Je mi jasný, že je to i o stylu jízdy atd. Ale přibližně? Na mém předchozím to "moc" nebylo, protože už z výroby byly relativně tenký, takže zhruba po 30 až 40 tisíc km jsem měnil. A tam byl v ceně servisu a co jsem sehnal já, značný rozdíl. Oboje byla značka ATE.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk
:kia: Sportage IV(2018) 2.0 CRDi 4WD 6AT, GT Line+Tech paket, červená metalíza
Honda Accord 2.2 i-CTDi Sport, přečipováno mírně na 150k, r.v.20O7
VW Passat B5.5
VW Passat B5
Škoda Felicia
Ford Fiesta
Škoda 120GLS
Škoda 120
Uživatelský avatar
Trebor Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  
Registrován: 24.03.2018
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod Trebor » 30.01.2020 13:59

"Chci vás jen upozornit, že pokud nebudete splácet a reagovat, tak uplatním tu podepsanou směnku!"

Já nechci TAAAAK šetřit. Já se slušně optal, jestli se dá ušetřit. Já nechci ZBYTEČNĚ vyhazovat, když mám zkušenost a vím, že to samé se dá koupit o dost levněji.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk
:kia: Sportage IV(2018) 2.0 CRDi 4WD 6AT, GT Line+Tech paket, červená metalíza
Honda Accord 2.2 i-CTDi Sport, přečipováno mírně na 150k, r.v.20O7
VW Passat B5.5
VW Passat B5
Škoda Felicia
Ford Fiesta
Škoda 120GLS
Škoda 120
Uživatelský avatar
Trebor Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  
Registrován: 24.03.2018
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod snike » 30.01.2020 14:51

@Trebor:
- 50 tis. km přední destičky
- 90 tis. km přední kotouče + destičky + zadní destičky
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6102  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod Fredy3010 » 31.01.2020 00:00

Ka som za rok najazdil cez 50 000 km a doštičky sú ešte o.k.Za 2 mesiace ešte spravím 10 000 km a pôjdem na 4 garančku tak som zvedavý v akom stave budú. :lol:
KIA SPORTAGE 1,6 T-GDI 4WD A7 GT-line PANORAMA, Lunar silver r.v. 2019
EX - KIA Sorento 2.5 CRDi VGT EX H-matic, Black r.v.2008
Uživatelský avatar
Fredy3010 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  
Registrován: 06.05.2017
Bydliště: Kysucké Nové Mesto  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2019)
91000 km @ 9 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod Radlo » 05.02.2020 15:28

Dveri píše:Ptal jsem se toho technika 2x, jestli si je opravdu jistý, že takto má znít nový benzínový motor. To už začal pán boptnat, jakože si dovoluju zpochybňovat jeho diagnostické schopnosti :no:

@novamobilv: Díky, budu vděčný za každý poznatek. Dnes zkusím zavolat do jiného servisu, zkusím Agrotec Hustopeče, slyšel jsem, že jsou dobří.
Určitě s tebou souhlasím, je třeba jít o dům dál a požádat o pomoc profesionála...


Ahoj..Můžu se zeptat jak to dopadlo s tím zvukem motoru??Vzali to na záruku??
Uživatelský avatar
Radlo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 5
Registrován: 11.05.2018
Bydliště: Třinec  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2018)
60000 km @ 7.2 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod Dveri » 05.02.2020 22:34

Ahoj,

prijimaci technik v Hustopecich rikal, ze to klepani je opravdu normalni u teto konstrukce motoru.
Meli to i na diagnostice, ta nic neukazala.
Jeste jsme se domluvili na 2. navsteve, auto jim tam necham pres noc a poslechnou si ten studenej start.
Dam vedet, jak jsem dopadl... ;)
Kia Sportage 2019, 1.6 T-GDi
Dveri Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 09.11.2019
Bydliště: Rousinov  Czech Republic (cz)

Re: Sportage IV

Příspěvekod novamobilv » 05.02.2020 23:23

@Dveri: Mel jsem cas,az nyni. Technici rikali,ze to opravdu neni normalni. Z videa to opravdu nepoznali,ale oba se shodli,ze by koukli na napinak,kdyz to takhle klape a pak dale. Diagnostika tady toho moc neukaze.Koukli jsme i na Tucsona NLine se stejnym motorem a zvuk byl opravdu jiny,klidny chod. Pokud je v zaruce trvat na odstraneni.

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
novamobilv Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  
Registrován: 15.04.2018

Re: Sportage IV

Příspěvekod Radlo » 06.02.2020 12:47

Dveri píše:Ahoj,

prijimaci technik v Hustopecich rikal, ze to klepani je opravdu normalni u teto konstrukce motoru.
Meli to i na diagnostice, ta nic neukazala.
Jeste jsme se domluvili na 2. navsteve, auto jim tam necham pres noc a poslechnou si ten studenej start.
Dam vedet, jak jsem dopadl... ;)


Na yotube a i na zahranicnich forech Kia jsem se docet ze pricina tohoto zvuku je velmi ridky pouzity olej.Odstraneni zvuku dojde pouzitim hustsiho oleje ktyrý vyrobce dovoluje.Našel jsem i jedno video https://www.youtube.com/watch?v=255RkRGt2PU Kdo vi co tam je od novoty nalito a co tam lijou na garancce.
Uživatelský avatar
Radlo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 5
Registrován: 11.05.2018
Bydliště: Třinec  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2018)
60000 km @ 7.2 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod Dveri » 06.02.2020 19:45

@Radlo: Vyrobce doporucuje 5W-30, muzu se podivat, co tam z vyroby dali, ale nepredpokladam, ze tam bude neco jineho...
Na Youtube je toho hodne a kdybych mel shrnout, co se nasledne probira v diskuzich pod videem, nic noveho se nedozvime:
- Vysokotlake pal. cerpadlo
- Bud v klidu, tohle je uplne normalni
- Tohle v zadnem pripade neni normalni!
- GDI Vstriky, normalni
- delalo mi to taky a pak sel motor do kytek
- nevhodny olej (pripada v uvahu, jen pokud nejezdis na garancky)
- Vyrobce toto povazuje za normalni projev GDi motoru a reklamace tohoto druhu z 99,9% zamita

:no:
Kia Sportage 2019, 1.6 T-GDi
Dveri Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 09.11.2019
Bydliště: Rousinov  Czech Republic (cz)

Re: Sportage IV

Příspěvekod Dveri » 12.02.2020 17:17

Ahoj vsem,

3. navsteva servisu :kia: za mnou, vysledek stejny, autu nic neni :no:

Auto jsem nechal v Hustopecich pres noc, aby si mohli poslechnout studeny start.
Technik mne ujistil, ze motor je v naprostem poradku, muzu v klidu jezdit, nemusim se niceho bat.

No posudte sami, video natoceno asi 2 dny pred navstevou servisu.
Ranni start, venku -2°C, motor uz mel za sebou 1 nadrz Vervy (zkousim, co se da... :? )

https://youtu.be/2-x7OBGReTw
Kia Sportage 2019, 1.6 T-GDi
Dveri Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 09.11.2019
Bydliště: Rousinov  Czech Republic (cz)

Re: Sportage IV

Příspěvekod Mirse » 13.02.2020 08:34

Kdo uvažujete o koupi tak Kia má akci:
https://www.kia.com/cz/prodej/akcni-nab ... 140000-kc/
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3923  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Sportage

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé