1. garančka

1. garančka

Příspěvekod gazpetr » 20.06.2008 13:38

Tak mám za sebou 1. garanční prohlídku. Dá se říct, že zatím spokojenost jak s autem, tak se značkovým servisem. Nad rámec jsem měl výměnu pylového filtru a dezinfekci klimatizace, protože to dost smrdělo. Celková cena 6500 Kč. Největší položka je olej, mají ho za 540Kč/l a je ho tam 6l.Dalo by se ušetřit nákupem jinde, ale byl jsem upozorněn, že mi to napíšou do protokolu - Použit vlastní olej a v případě nějakých problémů s motorem mám smůlu. Podotýkám že bych koupil naprosto stejný olej, ale o cca 1200Kč levněji. Za ty problémy se zárukou mi to ale nestojí.
Jaké zkušenosti máte vy ostatní Sportážisti ? :kia:
gazpetr Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 7
Registrován: 11.05.2008
Bydliště: TACHOV  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Tony » 20.06.2008 14:24

tak s tím olejem to je trochu jinak. oni ti pouze vyhrožují že by ti v případě problému s motorem padla záruka. nikde totiž není řečeno že musíš brát jejich olej! podle příručky musí olej být určitého charakteru (u ceeda 5W-30 (nebo 40, to už není tak důležité, ale musí to být syntetika) a oni jsou dá si říci povinni ti tam nalít ten který si doneseš a pokud vyhovuje těm požadavkům. jediná podmínka je že musí být originálně uzavřen.
ono totiž olej je jedna z mála věcí pomocí které oni brutálně vydělávají na servisu. ty marže jsou totiž hrubo přes 100% na litr.
mě třeba nabídli olej Hekru za 2200kč (5l) a nebo za dvojnásobek Castrol. Jsou normální??? Jsem si sehnal za 2000kč OMW BIXXOL (lehkoběžnou syntetiku) dá se říct to nej na trhu.
a kdyby měli někdy nějaké kecy (což aspoň můj servis nemá) tak normálně kontaktuju OMW ČR a řeknu jim že mě servis informoval že mi jejich olej poničil motor a to bys pak viděl ten kolotoč :D
je to jen ojeb na lidi, nic víc ani nic míň...
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Příspěvekod gazpetr » 20.06.2008 15:09

Je mi to jasné. Na druhou stranu tam minimálně ještě dvakrát pojedu, protože mám záruku 3 roky. Ale pak už mě tam určitě ani nenapadne vyměňovat olej.To jsem jim otevřeně řekl, ať si myslí co chtějí. Já sice chápu, že z těch marží žijí, ale proč bych to měl platit já. Dříve bývávalo zvykem, že výměna oleje v servisu byla levnější než individuální, protože to měli ze sudů a nakupovali ve velkém množství. Dnešní politika je přesně naopak - však oni nám to zaplatí, hlavně na ně musíme tvrdě.
:kia:
gazpetr Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 7
Registrován: 11.05.2008
Bydliště: TACHOV  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Tony » 20.06.2008 18:38

já mam s klukama ze servisu dobrý vztah a to že sem jim hned řekl že budu mít svůj olej brali úplně v poho. jen že se to musí zapsat kdyby to byl něějaký bud šmejd nebo něco. jinak ok. tak oni vědí že k nim budu jezdit na ty garančky 7let a opravy a kupování ND atd takže se jim to vyplatí.

jinak nice car. :wink:
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Olej

Příspěvekod Zaza » 21.07.2008 22:31

Chlapi tak já mám objednaný 2.0 benzín a myslel jsem, že tam budu dávat tak jak do předchozího auta 0W 40 od BP Visco 7000 který jsem kupoval se slevou u PneuPlus litr asi za 370,- Megane si jen rvněl a teď budu mít smůlu?
Zaza Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 5
Registrován: 21.07.2008
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)

1

Příspěvekod Návštěvník » 16.11.2008 09:24

Také jsem v minulém týdnu byl na 1. garančce (2.0 CVVT). Olej jsem si přinesl po předchozí domluvě svůj (Agip 5W40 od známého za nákupku - 4l za 550,- ). Pilový a vzduchový filtr mi zdarma vyměnili na KIA EXTREME CROSS DAY která byla před měsícem u Holic (dobrá cena :D ). Vystavený doklad jsem předal technikovy s tím, že tyto položky již nechci měnit, bez řečí to akceptoval. Celkem mě tedy garančka stála 1.200,- Kč (z toho 920,- bylo za práci). Na dotaz co stojí běžně 1. garančka na Sportage (benzín) mi bylo sděleno, že kolem 5.000,- Kč. Ušetřil jsem tedy přes 3.000,-. Vlastní olej na záruku nemá vliv a ani nikam do servisky se to nezapisuje. Na štítku v motoru mám uvedenou značku oleje Shell Helix (asi jiné štítky ani nemají).

Zatím jsem spokojen, mám najeto necelých 13.000 km a zatím bez sememenší závady (doufám, že to vydrží co nejdéle)
Návštěvník
 


km @ l/100km

1.garancka

Příspěvekod laczslo » 08.12.2008 09:25

me 1. garancka stala 4000kc , v cene olej, filtr, sada na opravu skrabancu (barva + lak)
laczslo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 4
Registrován: 14.03.2008
Bydliště: zlín  Czech Republic (cz)

Re: 1. garančka

Příspěvekod Návštěvník » 05.01.2009 20:48

gazpetr píše:Tak mám za sebou 1. garanční prohlídku. Dá se říct, že zatím spokojenost jak s autem, tak se značkovým servisem. Nad rámec jsem měl výměnu pylového filtru a dezinfekci klimatizace, protože to dost smrdělo. Celková cena 6500 Kč. Největší položka je olej, mají ho za 540Kč/l a je ho tam 6l.Dalo by se ušetřit nákupem jinde, ale byl jsem upozorněn, že mi to napíšou do protokolu - Použit vlastní olej a v případě nějakých problémů s motorem mám smůlu. Podotýkám že bych koupil naprosto stejný olej, ale o cca 1200Kč levněji. Za ty problémy se zárukou mi to ale nestojí.
Jaké zkušenosti máte vy ostatní Sportážisti ? :kia:


S tím pylovým filtrem počítej že budeš měnit při každé prohlídce ..... je to vysavač :grin: a s tím olejem má tady někdo pravdu .... můžeš si donést vlastní olej, to ti nikdo nemůže zakázat,ale ten olej musí splnovat technické parametry pro ten daný typ vozu. :scooter: , pokud by jste si donesl olej,který není doporučen výrobcem a trval na tom,že jej tam chcet nalít, to už by pak byl problem se zarukou. ale jinak by s tím problémy v servisu dělat neměli ....
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod gazpetr » 05.01.2009 21:18

Ono to s tím olejem (jeho volbou) nebude tak jednoduché. Mám tam totiž filtr pevných částic a oleje dané specifikace jsou pekelně drahé. Jsou to totiž většinou oleje s prodlouženou dobou výměny cca 4O OOOkm , ale naše servisní prohlídka musí být po 15 000km, tak babo (členové klubu) raď. Jaký olej lejete do Sportage? :kia:
gazpetr Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 7
Registrován: 11.05.2008
Bydliště: TACHOV  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 06.01.2009 07:45

gazpetr píše:Ono to s tím olejem (jeho volbou) nebude tak jednoduché. Mám tam totiž filtr pevných částic a oleje dané specifikace jsou pekelně drahé. Jsou to totiž většinou oleje s prodlouženou dobou výměny cca 4O OOOkm , ale naše servisní prohlídka musí být po 15 000km, tak babo (členové klubu) raď. Jaký olej lejete do Sportage? :kia:


no za prvé máš nějakou knižku k tomu vozu,kde ta specifikace určitě bude napsaná ...a za 2. olej tam patří 0w-30 6 litrů..... a drahej je pěkně.... :D
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod gazpetr » 06.01.2009 16:47

Tak tomu říkám reakce na příspěvek. Jde o to, že se v tomto případě se moc neušetří, ale některé diskuze na toto téma jsou pravým opakem. Chtěl jsem pouze upozornit na to, že ta specifikace oleje není všechno. Mimochodem v "knížce" je 5W30. Pozastavit se lze pouze nad tím, že by stačilo měnit olej po více než 15 tis.km, když to výrobce oleje garantuje a ne po 15 tis. dle výrobce KIA !!! :kia:
gazpetr Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 7
Registrován: 11.05.2008
Bydliště: TACHOV  Czech Republic (cz)

Re: 1. garančka

Příspěvekod Jakubxxx » 29.04.2012 11:30

V piatok som sa bol informovať ohladne vymene oleja,KIA prechadza na Total v Sportage mam 5W 30.Za vymenu a pracu pytaju 300 Eur,vlastny olej si doniest nemozem :shock: :kia:
Kia Sportage III (2011),2.0 CRDi EX tmava seda
Jakubxxx Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 2
Registrován: 07.09.2011
Bydliště: Poltar  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2011)
54000 km @ 0 l/100km

Re: 1. garančka

Příspěvekod 71Jany71 » 29.04.2012 12:10

Zmeň servis ;)
KIA RIO SEDAN 12/2006 1,4 71kw 122 000km 6,2 - 6,8 l/100km v lete do 7,7 v zime
Uživatelský avatar
71Jany71 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 141  Témata: 4
Registrován: 04.09.2011
Bydliště: SK  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2006)
122000 km @ 6.8 l/100km

Re: 1. garančka

Příspěvekod Jakubxxx » 29.04.2012 12:18

;) :thu:
Kia Sportage III (2011),2.0 CRDi EX tmava seda
Jakubxxx Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 2
Registrován: 07.09.2011
Bydliště: Poltar  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2011)
54000 km @ 0 l/100km

Re: 1. garančka

Příspěvekod gabo » 04.05.2012 16:44

Mna stala 1. garancka 245€+10€. Desat ecok som platil za "pravidelnu prehliadku karoserie", ktora je podmienkou kompletnej zaruky na prehrdzavenie. Co ma nemilo prekvapilo je interval prehliadok karoserie po 12 mesiacoch na rozdiel od servisneho intervalu 24 mesiacov/30000km. :x Preco nie je kontrola karoserie sucastou servisnej prehliadky?
gabo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  
Registrován: 03.06.2011
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2010)
31000 km @ 6.1 l/100km

Další

Zpět na Sportage

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé