1. garančka

Re: 1. garančka

Příspěvekod mickey mouse » 04.11.2015 12:00

Z tou zrátou záruky u ŠA to je mýtus a záleží na servisu jak blbnou zákazníky a přistupují k vlastnímu oleji. Samozdřejmě se tomuto brání, přichází o lukrativní kšeft. Skutečně to tak není.
mickey mouse Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  
Registrován: 04.10.2015
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 1. garančka

Příspěvekod casco » 04.11.2015 15:47

OK, moze to tak byt. Nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca...verim, ze su aj normalne a slusne Skoda servisy. Ale ja som to zazil na vlastnej kozi a to bol aj jeden z dovodov preco som zmenil znacku.
Sportage 3 , 1.7CRDi EX , dvojtónova truuuba, HID, americke zadne svetla, Androidove radio
Uživatelský avatar
casco Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 180  Témata: 5
Registrován: 16.02.2014
Bydliště: SC  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2014)
1100 km @ 5.9 l/100km

Re: 1. garančka

Příspěvekod ladlen » 04.11.2015 19:22

slavčok, nechápem, prečo si bol na garančke po 20 tisíc km, keď stačí až po 30 tisíc, alebo dvoch rokoch. Ja som bol na 1.garančke v auguste v Novom Topcare D.Kubín a stálo to 200, 04 euro. Za prehliadky na ceede som nikdy tak málo neplatil, a to som s ním musel na prehliadku každý rok. Menili mi olej, 5,3 litra Schell Ultra Profesional, flitre oleja, vzduchu a peľu, a k tomu servisná pehliadka, prehliadka karosérie a zdarma vyčistenie interiéru. Tým rozdielom v cene som dosť prekvapený, lebo majitelia Topcaru sú skúpejší ako praví Škóti.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Re: 1. garančka

Příspěvekod spacirx » 05.11.2015 06:59

barny70 píše:Tak aj ja som dnes bol na 1. garančnej prehliadke.
Do 30000 km mi chýbalo niečo nad 100, takže pred cestou do Budejovic to bolo nevyhnutné.
Cena 188,54€ ma celkom príjemne prekvapila ( po telefone mi bolo povedané že to bude do 250€ )
Príjemným prekvapením bola aj cena oleja ( Shell Helix Ultra AB-L 5W-30 ) 9,92€ za liter :thu:
Za tú cenu nemá zmysel zháňať vlastný.
Okrem oleja menené filtre olejový, peľový a vzduchový a tiež brzdová kvapalina, premeranie na brzdovej stolici a servisná kontrola karosérie.
Zaujímavé že na kontrolu karosérie im vôbec nevadilo že auto bolo dlhšie neumyté :|

Celkovo spokojnosť ( za tú cenu ? ;) )
Servis: HS-PLUS Prešov.


Tobě auto neumyli při garančce? To už má být standard péče o zákazníka...
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: 1. garančka

Příspěvekod irabek » 06.11.2015 09:37

To je sranda. Bol som len prezuvat auto na zimne gumy a auto som mal umyte , povysavane, utrety prach, vycistene skla . Zalezi zjavne na KIA servise.
irabek Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  
Registrován: 24.02.2011
Bydliště: MT  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2015)
25200 km @ 6.3 l/100km

Re: 1. garančka

Příspěvekod foxbat » 02.02.2016 11:02

Včera jsem byl na 1.garančce. Sportage III s 1,6GDI, Plzeň Koterov, Autobond. Cena 4460,- kč, v ceně je navíc i čištění klima za cca 500,- kč. Umytí auta, vysátí interieru zdarma.
foxbat Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 23  Témata: 1
Registrován: 05.08.2015
Bydliště: stribro  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2014)
21000 km @ 7.7 l/100km

Re: 1. garančka

Příspěvekod dave_kia » 11.04.2016 20:13

Ahoj,

rád bych se zeptal, zda někdo nemáte zkušenosti se servisem Kia na Vysočině, třeba Kia Havlíčkův Brod nebo Kia Loket? Zakoupil jsem ojetou Kia Sportage III 1,6 GDI, rok 2011. Díval jsem se do servisní knížky a každý rok byla dělaná prohlídka (s nájezdem kolem cca 20tis.), právě kolem 7. měsíce v roce, tak hledám vhodný servis. Na autě mám najeto 1000 km, aktuálně celkem 95tis. a poslední prohlídka byla dělána v 85tis. Trochu jsem tu pročetl téma a spousta lidí uvádí, že garančka je jednou za 2 roky nebo 30tis. km, ale já mám v servisce uvedeno 30tis. nebo 12 měsíců. Předpokládám, že je to stejně kvůli každoroční výměně olejů? Mohu vědět, na kolik vás tak přibližně vyšla 5. garančka? Popřípadě, co všechno bylo v těchto kilometrech měněno? I když to je asi spíše individuální záležitost.

Teď třeba řeším seřízení zadní brzdy, která více brzdí levé kolo a čas od času se po odbrzdění stane, že se pár metrů jízdy ozývají pískavé přerušované zvuky slyšitelné i z venku. Takže asi žádné pískající čidlo uvnitř vozu, ale spíš něco mechanického. Podobné věci jako seřízení lze řešit v rámci záruky kdykoliv? Na tu pravidelnou prohlídku se totiž chystám až v létě. Díky za info.

David
dave_kia Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  
Registrován: 13.03.2016
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: 1. garančka

Příspěvekod lubos761 » 12.04.2016 09:22

To: dave_kia :

Ahoj, servis neporadím, jsem z Brna. Garančku jsi pochopil správně. Je to k vůli oleji. Mám stejný rok výroby a musím na ni chodit každý rok. U pozdějších typů prodloužili interval na zmiňované 2 roky / 30tis. Nevím, kolik oleje má 1,6gDI, já mám 2.0 CVVT a 5.garančka ( jen vlastně olej, filtr) mě vyšla na 2 700kč. Osobní zkušenost v servisu v Brně mám takovou, že s čím jsem přijel v rámci garance i během roku mě po domluvě nebo hned opravili. Myslím, že tvůj problém s ruční brzdou, bude to stejný. Opraví ti to.
Pěkný den. lubos761
Kia Sportage 2.0 CVVT, Comfort +, r.v. 2011, orange techno, xenony, park.asistent, 17"kola,
Uživatelský avatar
lubos761 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 320  Témata: 9
Registrován: 12.04.2011
Bydliště: Brno venkov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Sportage III (2011)
13500 km @ 9.0 l/100km

Re: 1. garančka

Příspěvekod mickey mouse » 12.04.2016 20:05

Zdar, k těm servisům. V Havl. Brodě sice zastoupení KIA je, ale..... Když jsem minulý rok kupoval Sportage, tak jsem tam byl taky. Stav byl takový, žádná nová auta k prodeji, jeden otrávený personál, který si mě dlouho nevšímal a něco smolil na PC a nikde nikdo, prostě mrtvo. Na place místo vozů KIA výstavka motorek majitele. Po dlouhé době jsem byl osloven co chci, říkám už nic, to mi stačí :-) Stav byl asi takový, že v té době měl asi dle stavu na místě sebraný prodej nových vozů. Jak mu funguje servis nevím, ale už jsem tam nepáchl. Jezdím do Jihlavy, a tam je to úplně jiné, vstřícnost, ochota, efektivita, příjemné prostředí pro uživatele vozů KIA. Takže asi tak. Doporučuju Jihlavu. I když v tom HB servis asi fungovat bude, ale ten stav byl při mé návštěvě přímo tristní a nedůvěryhodný!
mickey mouse Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  
Registrován: 04.10.2015
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Re: 1. garančka

Příspěvekod Mildahb » 13.04.2016 09:18

No vidíš, a já mám přesně opačné zkušenosti...Sportage 1,7crdi ex s doplňkovou výbavou za výbornou cenu koupenou v HB, servis perfektní, a to, že nyní nemají prodej je práce p.Pilného ......koneckonců p.Pilný bude otvírat salon na Masaryčce nad OMW, tak to budeš mít blízko......mě tam ale neuvidí
Mildahb Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 49  
Registrován: 24.03.2014
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2018)
1000 km @ 9.9 l/100km

Re: 1. garančka

Příspěvekod mickey mouse » 13.04.2016 14:08

No to je pro mě nová zpráva, ale věc možné morálky obchodníků se kterou já nic neudělám. Nicméně v HB prodej aut není a přístup k zákazníkovi také ne. K té údajné práci pana Pilného, je to pro nás těžko ověřitelné kde je pravda a čím tomu šel majitel napřed, že se nechal. V každém případě v Jihlavě jsem spokojen a jinou možnost v okolí ani nemám, abych hledal něco dále, to by mě museli nasrat, a to se zatím nestalo, takže asi tak.
mickey mouse Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  
Registrován: 04.10.2015
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Re: 1. garančka

Příspěvekod Jiří Škoda Bc. » 15.04.2016 10:41

1. garančná prehliadka, nabehaných 27651 km, cca 1 týždeň pred dátumom.
tesnenie výpustnej skrutky 1,86
brzdová kvapalina 0,2 6,14
olej castrol 5w30 3,6lit a 13,51 48,64
cistič klima 12,60
olej. filter 8,73
vzduchový filter 19,44
pelový filter 29,19
technický benzín 0,54
mechanické práce 200č.j. 46,75
cena bez dph 173,89
celkom s DPH 208,67 eura
auto umyté a povysávané. Spokojnosť. Servis UNIKAR s.r.o. Lipt. Mikuláš. :thu:
Uživatelský avatar
Jiří Škoda Bc. Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 156  Témata: 1
Registrován: 30.12.2013
Bydliště: Liptovský Mikuláš  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Sportage III (2014)
126500 km @ 7.19 l/100km

Re: 1. garančka

Příspěvekod dave_kia » 16.04.2016 07:21

to mickey mouse a MildaHB

Díky, za zkušenosti s HB i Jihlavou. Kolikátou u nich máte garančku a na kolik vás cca vyšla? Já půjdu na pátou při cca 98 tis., tak sonduji, co mám očekávat. Předtím jezdil na garančky původní majitel vozu úplně někde jinde, tak chci obvolat nějaký servis KIA, který se mě na ty poslední dvě garančky ujme:)

Jsou to v HB a v Jihlavě ty typy servisů, kdy má člověk možnost vidět, co ti právě provádí na autě? Kolega měl v minulosti špatnou zkušenost s tím, že měl na faktuře napsané, co vše se měnilo, ale v dalším servisu ho ubezpečili o tom, že se to vlastně neměnilo. Je ale pravda, že to bylo u Hyundai.

Jinak budu rád za zkušenosti i dalších s těmito servisy v okolí HB, popřípadě s náklady na pátou garančku kolem 98 tis. Díky:)
dave_kia Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  
Registrován: 13.03.2016
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: 1. garančka

Příspěvekod mickey mouse » 16.04.2016 22:08

V jihlavě neuvidíš nic a do HB nejezdím, v obou případech mají dílny tak nějak přilepené za salónem, bez průhledového okna, takže asi nikde neuvidíš nic.
mickey mouse Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  
Registrován: 04.10.2015
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Re: 1. garančka

Příspěvekod Mildahb » 18.04.2016 10:37

dave_kia píše:to mickey mouse a MildaHB

Díky, za zkušenosti s HB i Jihlavou. Kolikátou u nich máte garančku a na kolik vás cca vyšla? Já půjdu na pátou při cca 98 tis., tak sonduji, co mám očekávat. Předtím jezdil na garančky původní majitel vozu úplně někde jinde, tak chci obvolat nějaký servis KIA, který se mě na ty poslední dvě garančky ujme:)

Jsou to v HB a v Jihlavě ty typy servisů, kdy má člověk možnost vidět, co ti právě provádí na autě? Kolega měl v minulosti špatnou zkušenost s tím, že měl na faktuře napsané, co vše se měnilo, ale v dalším servisu ho ubezpečili o tom, že se to vlastně neměnilo. Je ale pravda, že to bylo u Hyundai.

Jinak budu rád za zkušenosti i dalších s těmito servisy v okolí HB, popřípadě s náklady na pátou garančku kolem 98 tis. Díky:)


Tak jsem se pozeptal, měl by to být pouze olejový servis, cca 2.800,-Kč, ta ruční brzda( seřízení) není na záruku, ale v rámci servisu Ti to udělají zdarma..... Do dílny Tě z bezpečnostních důvodů nepustí, nejsou to garážníci......
Mildahb Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 49  
Registrován: 24.03.2014
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2018)
1000 km @ 9.9 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Sportage

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé