Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu..

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod dusko201 » 13.12.2017 19:51

miki :v ako si bol servise mesto ?
dusko201 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 26.11.2017
Bydliště: topolcany  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod KIASTORM » 14.12.2017 11:20

Pesk píše:
KIASTORM píše:Som dnes absolvoval druhu STK a auto skoro ako nove. 90 000km. Povodne brzdy bez problemov,vyfukovy system bez hrdze,cakal som nejaku katastrofu,ale nic sa nedialo. Emisie 0.0 a DPF uplne cisty. Viac menej samozrejme,neberte to doslovne. Ale spokojnost s autom,aj ked som riesil vela zarucnych oprav. :thu:

Moc se mi líbí nápis přes třetí brzdové světlo, tak jak máš ve svých obrázkách :thu:
Není s tím nějaký problém při STK, není nějak dané jak musí světlo svítit?
A kde jsi to sehnal? Na netu jsem našel pro můj rok výroby jen SPORTAGER


Ahoj,prepac,ze az teraz odpisujem...je to nalepka zvnutra na sklo a kupil som ju cez ebay od nejakeho nemeckeho vyrobcu tychto veci,ale uz si nespomeniem ako sa volal. Skusim este pohladat na nete. Uz to mam niekolko rokov a ziadne problem s tym neboli.

https://www.aliexpress.com/item/HIGH-MA ... 36394.html
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod mickey mouse » 07.01.2018 23:16

Tak jsem dnes objednal nějakej elektromatroš z aliexpressu, bude se konečně pořádně zapojovat kamerka :thu:

https://www.aliexpress.com/item/Car-Cha ... d642&tpp=1

https://www.aliexpress.com/item/12V-Fus ... l2pcDetail
mickey mouse Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  
Registrován: 04.10.2015
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod robovenga » 22.01.2018 08:33

Jak vám funguje 4x4 ? Měl jsem teď srovnání s Audi na protahnutém poli . Byla tam ještě tak 10 cm vrstva l natátého sněhu .. Jel jsem první a i při zmáčknutém tlačítku 4x4 se mi auto zastavovalo . Musel jsem za jedna a tak na 3000 otaček , auto tancovalo ze strany na stranu ... Vyjel jsem ale auto se chovalo fakt divně , jakoby se každá náprava točila jinou rychlostí ...Audi , známý co jel za mnou projel naprosto bez problému a klouzání . Jen šolíchal plyn na jedničku .. Já si málem ukroutil ruce ... Gumy jsme měli stejné , Continental . :(
Uživatelský avatar
robovenga Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 166  Témata: 6
Registrován: 22.12.2011
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
35000 km @ 6.5 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod MP1 » 22.01.2018 23:31

Treba vypnúť ESP v teréne.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod snike » 23.01.2018 00:03

Na jedničku a 3000 otáček mi u CRDI přijde dost :shock: A jak psal MP1 vypnout protiprokluz a ESP :yes:

Ja zatím na podobný test své Sportage čekám, nějak v Praze nejsou ty správné podmínky ... u Muzea 4 cm
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod robovenga » 23.01.2018 09:30

No bez vypnutého ESP jsem se skoro nerozjel .... Auto mělo tendenci na málo plynu nejet , proto jsem to tak točil ...Jako by do toho kecala elektronika .. Spíš mě zarazila ta nestabilita a lítaní při tak malé rychlosti ze stany na stranu ..jako by fakt zadní náprava nespolupracovala s přední - jiné otáčky nebo co ... Tu samou trasu jsem jezdil 5 let v zimě s Yetim a nikdy problém . Vůbec nechápu .. Taky nikdy nebyl problém rozjet se v zasněženým kopci z místa ...Kia ten problém má ..zase zapnout 4x4 a Esp vypnout , jinak nic ...Mám dojem z toho , že haldexy jsou na tohle lepší ..
Uživatelský avatar
robovenga Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 166  Témata: 6
Registrován: 22.12.2011
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
35000 km @ 6.5 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod Ljuk » 23.01.2018 19:36

Ja som skúšal rozjazd na čerstvo napadanom snehu a tiež na mierne utlačenom, schválne som to z miesta osolil, nič som nevypínal a ani nezapínal a auto vystrelilo ako keby bolo na asfalte. S bežnou dvojkolkou by som pri takom razantnom pridaní za rovnakých podmienok ostal stáť na mieste.
Pneumatiky mám Nokian WR A4 245/45 R19
Ljuk Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 06.03.2014

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod mickey mouse » 23.01.2018 20:43

Taky hrabu ve sněhu bez problémů, ty začínají až když se blíží sněhová peřina pod břicho. Nic nevypínám, maximálně to zapnu natvrdo :kia:
mickey mouse Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  
Registrován: 04.10.2015
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod robovenga » 23.01.2018 22:15

Asi nemáme stejné podmínky . Já se pohybuji na Šumavě v kopcích a na horských silnicích .. Tohle byla cesta tak 5 % stoupaní v protaženém poli s trochu povoleným sněhem cca 10 cm ...Dneska jsem tam raději už nejel ... Třeba soused s Dustrem jezdí tím polem bez protažení ...
Na hory je Sportage dost chabá ..
Uživatelský avatar
robovenga Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 166  Témata: 6
Registrován: 22.12.2011
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
35000 km @ 6.5 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod crui5er » 24.01.2018 21:26

Tak s Dusterem nemůžeš srovnávat, je o 400Kg lehčí než tvoje Sportage a světlou výšku má o 4 cm větší. Sportage nikdy neměla ambice být autem do terénu.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod robovenga » 24.01.2018 22:04

Ano . Je to tak .. ale to asi i Duster .. Trochu to zamrzí když Kia stojí 2x víc ...
Uživatelský avatar
robovenga Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 166  Témata: 6
Registrován: 22.12.2011
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
35000 km @ 6.5 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod buko1 » 25.01.2018 10:54

Nechcete po chudákovi Sportage trošku veľa? Je to SUV (SPORT UTILITY VEHICLE), nie terénne vozdilo... Ak chcel niekto vozidlo do terénu, mal si kúpiť UAZa, alebo Ladu Nivu (alebo iný teréňnak). SUV má jasné určenie - ľahký terén - čo v predstavách výrobcov spravidla znamená poľnú cestu (ale nie takú, kde lesáci pred dvomi hodinami skončili sťahovanie dreva).

A čo sa týka porovnania ceny Dustera a Sportage - prečo porovnávate neporovnateľné? Najslabší motor v Sportage má 97 kW, najsilnejší motor v Dusteri má výkon 92 kW. Možno v prepočte na hmotnosť má Duster s 92kW motorm vyšší výkon v pomere na kg hmotnosti - lenže Duster s týmto motorom nestojí polovicu Sportage, ale 3/4 Sportage.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod mickey mouse » 07.02.2018 18:13

Tak dnes po 2,5 letech vyměněny lišty stěračů za stěrače BOSCH Aerotwin Retrofit 3 397 118 908, mohl jsem dát polské flaty za 240kč s dobrými recenzemi, ale nakonec jsem zvolil jistotu za 530kč. Jsem s těmito lištami jako tradičně spokojen, montáž bez problémů, bez použití adaptérů. Jen jsem se konečně obtěžoval ke zkoumání těch starých, které jsem sundal a byl jsem překvapen, že pod robustním plastovým aerodynamickým krytem se skrývá klasická kovová konstrukce s gumičkou se zajištěním dvěma pery, prostě klasika. Takže jsem to nevyhodil, ale schoval a někdy vyměním gumičky, budou na příští zimu-v zimě je škoda hoblovat drahé flaty.
mickey mouse Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  
Registrován: 04.10.2015
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod barny70 » 12.09.2018 15:32

Nechcem otvarat novu temu tak to dam tu.
Prestalo mi fungovat prepinanie palubneho pocitaca ( modelovy rok 2012, obycajne radio bez navigacie ).
Uz to prepinanie nejaku dobu blblo, na dotyk tlacitka niekedy nereagovalo, po chvili ano, potom zvyklo pomoct ked som ho dlhsie tlacil, ale dnes uz nereagovalo vobec.
Tlacidlo na nulovanie (reset) funguje v poriadku, toto (trip) uz vobec.
Stretol sa s tym niekto ?
A ma niekto skusenosti s tym ako sa pod to tlacitko dostat? Staci ho nejako vylupnut, alebo treba vybrat pol palubovky ?
Sportage 2011 1,7 CRDi EX
Obrázek
Uživatelský avatar
barny70 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1106  Témata: 1
Registrován: 22.03.2011
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1)
26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (5) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (10)

Kia Sportage III (2011)
162000 km @ 6.4 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Sportage

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé