problematické štartovanie

Trápí Vás něco na voze?

problematické štartovanie

Příspěvekod safi » 25.01.2011 19:56

Priatelia,
už nejaký čas ráno ťažko štartujem. je to závislé od teploty . Ak je okolo 0°C tak na 2. krát. Ak je -3°C , tak na 4. krát. Po naštartovaní sa vyvalí kúdol dymu , pár sekúnd ide na 3 valce , potom OK. Od naštartovanie chodí auto v poriadku , žiadny chýbajúci výkon , alebo tak. Celý deň potom štartuje v poriadku . Mám podozrenie na vadnú žeraviacu sviečku /žhavič/. Dnes som bol v servise , objednali ma na nasledujúci pondelok , resp. skôr po telefonickom dohovore. Technik v servise v podstate súhlasil s tým , že to môže byť žeravením. podotýkam, že už 3 mesiace tankujem iba V power diesel u Shella. Máte niekto podobnú skúsenosť , alebo mali ste takýto problém? napíšte , každá skúsenosť dobrá.
Vďaka za vaše reakcie.
KIA SOUL 1,6CRDI 94kW Obrázek
Uživatelský avatar
safi Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 649  Témata: 13
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Kia Soul (2009)
63600 km @ 6.05 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: problematické štartovanie

Příspěvekod rudolf.tomka » 25.01.2011 22:29

"Nefunkčné žeraviace sviečky spôsobujú zvýšenú dymyvosť, ťažké štarty, zlé spaľovanie. Životnosť sviečok závisí od viecerých faktorov, ale všeobecne je cca 2 roky. " som na našiel na webe , toť asi tvoj problém , aspoň dúfam, že sa to porieši výmenou žhaviča, a napíš aký prístup v servise / predpokladám , že KE Motor-car. :?: /
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: problematické štartovanie

Příspěvekod safi » 26.01.2011 08:28

Jasne , Rudo , je to Košický Motor car , budem informovať o priebehu.
KIA SOUL 1,6CRDI 94kW Obrázek
Uživatelský avatar
safi Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 649  Témata: 13
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Kia Soul (2009)
63600 km @ 6.05 l/100km

Re: problematické štartovanie

Příspěvekod safi » 02.02.2011 09:54

Tak , priatelia , dnes som bol s autom v Motor car e . Objednaný som bol na 11:30 , auto išlo do dielne o 11:25 . Odhadovaná práca bola na cca 2 hodiny. Medzitým som trochu porozprával s miestnym šéfom , p. Kobetičom a s predajcom , ktorý mi auto predával , p. Nagyom. cca o 1,5 hod za mnou prišiel servisný technik , p. Martončík s tým, že po premeraní žeraviacich sviečok boli všetky špatné - prerušené vlákna. V dielni ich už menili , odhad času cca hodina. po hodine bolo auto hotové, závada bola definovaná ako výrobná vada , takže som platil 0€.
Na adresu servisu nemôžem povedať nič negatívne. sedel aj odhad času opravy.
V noci hlásia -11°C , uvidím ako ráno naštartujem.
edit
1.2. ráno -9°C - motor chytil okamžite. Problém vyriešený. :thu:
KIA SOUL 1,6CRDI 94kW Obrázek
Uživatelský avatar
safi Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 649  Témata: 13
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Kia Soul (2009)
63600 km @ 6.05 l/100km

Re: problematické štartovanie

Příspěvekod Taserda » 12.02.2011 03:05

Moja skúsenosť :objednal som sa telefonicky,nahlásil model ,motor a miesto kúpi a následne mi bola povedaná cena garančky.žiaľ auto kúpené inde má u nich pri príjme na garančku prirážku k cene garanč.prehliadky a to som sa dozvedel až priamo na mieste.V iných mestách sú radi ak k ním zájde akýkoľvek zákazník ale oni si zákazníkov asi môžu vyberať.V Košiciach by rozumná konkurencia mala ľahký život.Nepáči sa mi takýto prístup k zákazníkom,nie som vôbec náročný,mal som už možnosť kúpiť nové auto u iného predajcu v Košiciach a v servise som poznal iný prístup k zákazníkovi pri garančke aj mimo nej.V Motor care som sa cítil ako terč zisku nie ako zákazník a normálne som vzal servisnú knižku a odišiel plný poníženia.V inom, malom meste som zaplatil podstatne menej,a bol som pri aute a rozprával sa s mechanikom.Nerád píšem o tejto žalostnéj skúsenosti,neviem ako by som u nich pochodil pri oprave ktorá by sa nevzťahovala na záruku.
sw 1.6 crdi,r.v.5.2009,farba HR
Uživatelský avatar
Taserda Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  Témata: 1
Registrován: 16.05.2009
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

Re: problematické štartovanie

Příspěvekod zulyk » 12.02.2011 11:02

prirazka k cene zato ze je auto inde kupovane? to som este snad ani nepocul, zaujimave. v zivote by ma tam viacej nevideli
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: problematické štartovanie

Příspěvekod rudolf.tomka » 12.02.2011 11:18

@ taserda : ja som z BJ ,bol som v servise v MI a boli veľmi radi , že som si vybral ich servis :yes: a ešte som mal aj svoj olej :thu: :kia: , odporučam zmeniť servis / napr. Humenné alebo MI, alebo naspäť do KIA Smižany kde si bol v júni na garančku / aspoň autíčko dobre zohreješ pred vymenou oleja :lol:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: problematické štartovanie

Příspěvekod safi » 12.02.2011 14:29

s tymi prirazkami , ak je auto kupovane inde je to tak:
Maju tam nejaky vernostny program, v ktorom su zaradeni vsetci , kto si tam kupil auto. Pre clenov tohoto programu je zlava z hodinovej sadzby a to pomerne vyrazna. Nepytal som sa na to presne , ale myslim , ze kto si kupil jedno auto v Kosickom motor care , ma zlavu na vsetky auta , ktore tam bude servisovat.
Ten rozdiel v cene je na urovni cca 5€ za hodinu prace.
Inak na okoli su chvalene servisy v Michalovciach a v Humennom. Zatial nemam skusenost , ale mozno raz ....
KIA SOUL 1,6CRDI 94kW Obrázek
Uživatelský avatar
safi Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 649  Témata: 13
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Kia Soul (2009)
63600 km @ 6.05 l/100km

Re: problematické štartovanie

Příspěvekod Pete62 » 16.02.2011 10:46

Znie to celkom fajn, 36000 km a ziadne poriadne skusenosdti so servisom :kia: . Tak to ma byt :yes: . Aj cele forum je nejak prispate :sleep: , nikto nic neriesi, asi tych problemov moc nemame :)
Uživatelský avatar
Pete62 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 137  Témata: 5
Registrován: 15.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
70000 km @ 5.1 l/100km

Re: problematické štartovanie

Příspěvekod rudolf.tomka » 16.02.2011 12:09

problemy by boli, len kolegovia :kia: SOUListi tu dosť malo prispievajú :( , debatujú, hodnotia, skôr sa vyjadrujeme v iných témach / @safi a @prokeš /, takže ne :sleep: a pekne prispievať do fóra so svojimi skúsenosťami :P a radami :kia: :SK: :drink: :CZ:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: problematické štartovanie

Příspěvekod safi » 16.02.2011 13:24

dnes som to pisal inde , ale davam na znamost : ked vam navyhovuje automaticke zapnutie klimy v polohe ofukovania iba prednych okien, tu je recept na deaktivaciu. vyskusane , funguje.
viewtopic.php?f=56&t=723
okrem toho asi dnes pozriem na prave dvere , co v nich drnci. skusim aj fotecky urobit , hodim na forum.
KIA SOUL 1,6CRDI 94kW Obrázek
Uživatelský avatar
safi Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 649  Témata: 13
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Kia Soul (2009)
63600 km @ 6.05 l/100km

Re: problematické štartovanie

Příspěvekod cvrcek » 16.02.2011 13:25

Zdravím SOULISTy, najít dobrý servis je náročné a v podstatě i drahé, než narazítre na ten pravý. Já jsem vyzkoušel doporučení tady na chatu a jsem téměř spokojen ;) , všude je prostě něco, ale tak je to se vším. Doporučuji prostě sledovat fórum a třeba se v okolí najde dobře hodnocený servis. Tímto zdravím servis Agrotec Hustopeče :thu:
Sportage QLE 2,0 CRDi, manual, 4x4 GT LINE 136KW (2016), červená metalíza.
Uživatelský avatar
cvrcek Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 290  Témata: 5
Registrován: 12.12.2010
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: problematické štartovanie

Příspěvekod Prokeš » 17.03.2011 12:48

Tak čau,no zatím žádný velký problém tak žádné příspěvky,čus :tongue: :thu: :drink:a se servisem jsem spokojen je to Pelhřimov....auto Neza...
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé