Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod vannilla » 13.06.2012 11:44

Dufam,ze tu tu este nie,tak pisem ja.Kedze som sa so spotrebou nemohol dostat pod 8l/100 km,najviac,co som dal je 7,5 l/km,ale to som isiel ako slimak, som sa rozhodol,ze si dam spravit LPG.Zatial to mam vyse mesiaca a som spokojny,treba to trosku ladit,ale to bolo a je zdarma v servise LPG.Spotreba mi stupla na 9l/100 km,co je celkom dost,ale pri tej cene mi to zatial nevadi. Kedze namontovanim LPG som stratil zaruku na motor,takze sa mi uz neoplati platit drahy servis v Kii.

Mam najazdenych 99000 km z toho 5000 km na LPG. Dal som si vymenit olej a tie zakladne veci,ale hlavne,co som musel dat vymenit boli sviecky,kedze original uz mali byt vymenene pri 90000 km,tak som tam dal Bosh sviecky original na :kia: Soul LPG,objednane boli az z Nemecka odtrh sviecok je 0,7mm.
Na starych svieckach to uz dost trhalo,ale teraz ide auto super,tecuka,jedna basen.

Trosku som bol prekvapeny,ze mi mechanik hovoril,ze vela oleja z auta nevytieklo,ale tak ostatne 2 garancky este v :kia: servise som natiahol asi o 3000km a teraz tu ostatnu asi o 5000km. No zaroven som rad,ze viem,ze trosku ide aj do piestov, lebo pri LPG na japonske auta sa odporuca montovat flashlube - je to nejake premazavanie piestov,spotreba 1deci na 1000km,tym padom predpokladam,ze mne sa ten olej tak isto trati v piestoch,cize mozem byt spokojny,ze som si to nedal,hoci :kia: je Korejska,ale tak Japonsko je blizko. :)

Este odporucam jednu vec,kedze sa chodi na plyne,ale start je vzdy na benzine a kym sa motor nenahreje na urcitu teplotu,tak sa ide na benzine, tak odporucam a ja to tak robim, ze tankuje stale za tych 10 € raz za 2 tyzdne, ale tankujem najkvalitnejsi benzin,cize bude to je 98 oktan alebo Carrera 100 ci VPower 100,podla toho na ake som benzinke. Myslim si,ze trosku tomu motoru tymto pomaham,kedze plyn je stale len plyn,nieje to benzin a hlavne verim,ze sa to pozitvne odrazi hlavne v zime,kedy aj ta spotreba benzinu trosku stupne,pretoze riadiaca jednotka hodnoti nielen teplotu motora pri prepnuti na plyn,ale aj vonkajsiu teplotu,cize cim je vonku vacsia zima,tym viac musi byt nahriaty motor,aby sa plyn prepol.

Takze ja odporucam dat si LPG, ktora ma problem so spotrebou ako ja.Nieje nic krajsie,ako ked natankujes plnu nadrz plynu 33l a zaplatis 23,76 €. :thu:
Kia Soul 1,6 CVVT,Vannilla shake
vannilla Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 11.03.2011
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod luptakpavel » 13.06.2012 17:15

Cau Vannilla.
Ja mam lpg namontovane uz davno a spotreba sa pohybuje okolo 7.5l.som moc s lpg spokojny a este sa ziaden problem nevyskytol.a v zime je to tiez vsetko ok.Sviecky som este nemenil,alu uz budem asi musiet.daj prosim ta tip kde ich kupim a ake tam idu.zatim dik
Uživatelský avatar
luptakpavel Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 121  
Registrován: 25.12.2010
Bydliště: Piestany  Slovakia (sk)

Kia Soul (2011)
56000 km @ 8.3 l/100km

Re: Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod vannilla » 13.06.2012 17:37

Zdravim.

No ja uz od zaciatku som mal taku spotrebu,tak neviem cim to je,ale pocul som uz o Kia Rio,ktora mala 12l spotrebu a na reklamackach nevyriesili nic,tak som to ani neriesil.Auto som si kupoval koli tomu,ze sa mi velmi paci.
Sviecky uz neviem ti povedat presny nazov,lebo na obale napisany nieje a to som ho vytahoval z kontajnera :) ,ale su to Bosh a bolo mi povedane,ze su presne na model Kia Soul s namontovanym LPG,tak neviem,ci to je pravda,ale dobre to zneje.No je fakt,ze po vymene ide auto ovela lepsie a mozno aj ta spotreba pojde nieco malo dole.
No,neviem ani,kde ich kupis,pretoze ja som to bral priamo od znameho,ktory sa zivy distribuciov autosuciastok do maloobchodnych predajni a objednaval mi to priamo z Nemecka.
Velmi som ti s tym nepomohol s tymi svieckami no,ale tak sviecka na LPG ma mat odtrh 0,7mm momentalne u tych,co mam ja som sa docital z obalu iba to,ze maju 0,9 mm.

Ja som zvedavy na zimu,ze ako to bude,ale ked vravis,ze ok,tak dufam,ze to tak bude aj u mna.
Inak ten flashlube ty sisi dal namontovat?
Kia Soul 1,6 CVVT,Vannilla shake
vannilla Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 11.03.2011
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Re: Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod -Petr- » 13.06.2012 20:09

Zdravím. Ty sis nedal Flashlube? Tak to bych si já neriskl. To přimazávání ti nejde do válců a k pístům, to přimazávání flashlube se přisává do sání vzduchu (samo podtlakem motoru) a maže a současně zchlazuje ventilová sedla a ventily. Po 5000 km na lpg bez flashlube ještě nepoznáš nic, ale počlej až bez toho najedeš kolem 35000 km. Plyn má vyšší teplotu spalování a to právě poškozuje ventily i díky tomu, že LPG neobsahuje žádná maziva, ty právě nahrazuje to Flashlube. Vím o jediné značce aut, která dnes mají tvrzená ventilová sedla a nepřítomnost flashlube jim nevadí - ale neni to Kia, ale Fiat. Dnes máš možnost mít elektronicky řízené (o tom vím jen to že je) nebo mechanické. Pokud přestavba stála kolem 28000 czk a flashlube k tomu navíc stojí 1500 tak tomu říkám úspora :no:
No - tvoje auto, tvůj motor, já bych si tohle k motoru nedovolil.
Přímo na stránkách výrobců si můžeš sám dohledat, že to pro motory KIA je nutné a vřele doporučované. No nechci tu dávat kázání, to fakt ne.

K závádám LPG - při teplotě -22°C se mi stalo (motor běžel jen 2 minuty v benzínu na volnoběh a nebyl teplý a s ním ani chladící kapalina, která zaručuje zplynování ve zplynovači LPG), že i při plné nádrži LPG auto vyhlásilo pípáním přepínače BA95/LPG že není dost plynu a hodilo mi to po 5 sekundách provozu na plyn zpátky do benzínu. Teprve když se motor pořádně ohřál provozem na benzín a s ním i chladící kapalina se vše uvedlo do pořádku. Další den už bylo jen -7°C a vše už bylo OK.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod vannilla » 13.06.2012 22:46

Ano,mas pravdu je to premazavanie ventilov,som si to poplietol,ale tak tymto sposobom mas pravdu,tu mi to vedia stale domontovat za 100 €,takze nieje to palka,ako si pisal bolo by dobre to tam mat.Ale zase som pocul a to mi vravel,clovek ktory sa pohybuje v oblasti montazi splynovacov LPG a predaju LPG ako takeho a ten vravel,ze on pocul,ze to je len marketingovi tah a zo svojej skusenosti mi vravel,ze vo firme,kde pracuje mali Fordi montovane s flash lube a hovrim,ze vsetky Fordi im postupne zacali odchadzat koli tomu flashlube.Presne mi to nepopisal,ze preco,ale tak viac mi netrebalo,kedze to bol clovek z fachu.
Ja som na take veci dost nachylny,ked mi niekto povie,ze to je marketingovi tah,pretoze sam podnikam v predaji,ale uplne iny sortiment a tam tak isto viem,co je marketingovi tah a tak to je v 99% produktoch na svete, s cim ja nesuhlasim,ale co uz,ked ludstvo taketo veci potrebuje,ale to je uplne ina tema.
Ja neviem,proste este potrebujem viac info o tom,lebo zase,ked si to dam a zistim,ze nakoniec uplne zbytocne,tak zase aj 100€ mozem pouzit inak,napr. sa poriadne opit,takze tak.
Uvidime,mozno budem lutovat mozno nie.

Este jedna vec plny,ktory sa tankuje do aut nieje ten isty plyn,ktory je v plynovych bombach,teda je v nom pridane nejake mazivo,ale samozrejme sa neda porovnat s benzinom.Iba tolko zatial,dalsiu diskusiu privitam a vela. :drink:
Kia Soul 1,6 CVVT,Vannilla shake
vannilla Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 11.03.2011
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Re: Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod -Petr- » 14.06.2012 09:57

Zdravím, je to trochu protiklad, co píšeš. Na jedný straně tankuješ dražší benzín, abys motoru "udělal dobře" a na druhou stranu ti je líto 100 éček na flashlube :D . Je to trošku zvláštní :D No nebudu do tebe rýt, ale kvůli 100 éčkům nemít aspoň nějakou "jistotu"... Ale - je tu na fóru Lebka75, ten měl ceeda na LPG, původně s flashlube, pak ho demontoval kvůli nějakým problémům, prý zašpiněná klapka sání (přitom se to montuje za ní) takže mu zkus zaslat SZ, třeba ti řekne víc. Já jsem se s ním o tom bavil, už to je nějaký měsíc.... ale rozhodně má z provozu bych řekl s kiou asi nejvíc zkušeností.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod rudolf.tomka » 14.06.2012 18:05

jeden menil sviečky, druhý nie , jeden primazuje , druhý nechce, :cry: tak potom ako si mám z tých príspevkov vybrať , čo je pre motor lepšie :? , ja osobne veľmi rtie prstavby na LPG nemám rád, ak by bolo od výroby , tak to iná reč :thu: :yes:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod -Petr- » 14.06.2012 21:37

Tak to samozřejmě. Bohužel :kia: stále tovární přestavbu v ČR nenabízí, v Koreji prý už jo. To jsem někde četl, ale samozřejmě se tam nic nepsalo o tom v jaké výbavě LPG to je, jestli jsou nějaké úpravy v motoru.... a co člověk, to názor, například - teď jsem byl na garančce a technik mi mezi řečí nadhodil, že má taky auto na plyn (ne kiu, jaké neřekl), a že mu to škubalo, šoupl tam svíčky od bosche na plyn a má po problémech... ono to fakt není jednoduchý. Mě to občas zaškube v zimě, ale v na podzim, na jaře a v létě je svatej pokoj. Teoreticky bych se orientoval podle firemní přestavby u škody (třeba) a pokud tam u tý firemní přestavby flashlube je, tak bych ho chtěl taky...to samý se svíčkama - ale neznám nikoho kdo má firemní přestavbu - od jakékoliv značky, u kie na to nenarazíme, když to kia nedělá :( Navíc - u toho německého typu flashlube se po čase uklepe ta sklenička s tryskou, už to u nás nemontují, i mně zrovna dneska měnili tu nádobku na flashlube za holandský typ (má navíc signalizaci prázdné nádržky flashlube ledkou a úplně jinak udělaný uchycení ty skleničky plus podstatně jemnější regulaci kapání, k tomu se uklepalo uchycení vstřikovačů LPG z jedný strany, hliníkový pásek nebyl to pravý ořechový... takže... fakt to není jednoduchý. Co víc - na tyhle závady lpg mi přišli v servise KIA při garančce - pod haupnou sem předtím nebyl 2 měsíce, nebyl důvod...a pak si vyber :|
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod vannilla » 15.06.2012 17:39

Nene,ja som len pisal,ze aj z inej strany viem,ze to je len marketing a autam ako Ford to preukazatelne ublizilo a zacali odchadzat koli flashlube,boli to auta jednej firmi a odislo ich koli tomu viac,nie iba jedno.A uz kedze si mi napisal o tom prispievatelovi na fore,ktory si to dal prec,tak len viac si ma naklonil na stranu,ze mi to netreba.

Inak ja som cital uz davnejsie,ze Korejcani robia tu prestavbu na LPG uz od vyroby,ale bola tam zavazna cena nejakych 21600€ ak si dobre pamatam.

Toto je moje tretie auto na LPG a po druhom som si povedal,ze nikdy viac,ale dal som tomu este jednu sancu a zatial po vymene sviecok nemam ziadny problem vacsi,ale stale je citit,ze tam je LPG,pri prehadzovani rychlosti.Uvidime v zime,ako to bude.
Kia Soul 1,6 CVVT,Vannilla shake
vannilla Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 11.03.2011
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Re: Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod Jarda53 » 23.08.2013 20:46

Mám udělanou přestavbu na etanol, jezdím na něj asi 14 dnů, spotřeba se zvedla asi o půl litru jízda je plynulá a starty zatím bez problému.
Jarda53 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 20.08.2013
Bydliště: Moravská Třebová  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2012)
3360 km @ 6.8 l/100km

Re: Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod panlidstva » 01.08.2016 22:54

ahoj,
mohu od vas dostat reference po x-letech, jaky mate zkusenosti s lpg na KIA Soul?Popripade s ethanolem?Jsem stale na pochybach, zda-li do Lpg ci do E85.Lpg me stalo u Berlinga 2x výměnu svíček, 1x vymenu celeho motoru a ted klekl i ten motor, pri celkovem najeti po montazi LPG 85000km.Ano LPG tolik nemaze, ano E85 ma vice oktanu a setri motor,ale cena v dnesni dobe za litr neni tak lakava.Takze LPG ci E85?Poradte, mate uz skoro 5 let zkusenosti, dle stari prispevku :-)
panlidstva Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 28.06.2016
Bydliště: Hradec Králové  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2009)
55000 km @ 7 l/100km

Re: Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod Stefi » 02.08.2016 01:04

:? Pokud motor není připraven přímo z výroby na alternatívní pohon, LPG, nebo etanol nikdy bych do toho nešel, možná ještě podle mechaniků etanol :shock: je menší risk :|
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod panlidstva » 26.10.2017 14:38

ahoj,
tak po vice jak roce pisu ohledne LPG.Uz u me nastal ten cas montaze,ale stale nevim ktery ty lpg systemu zvolit.Muzete poradit?Mam na vyber tyto:
Lovato Smart ExR
Landi Renzo Evo
Tartarini
Stefanelli

a nebo udajne ty nej

Lovato Ef Obd
Landi Renzo Prime

Za kazdou odpoved,postreh,radu budu velice vdecny :)
panlidstva Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 28.06.2016
Bydliště: Hradec Králové  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2009)
55000 km @ 7 l/100km

Re: Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod rudolf.tomka » 26.10.2017 14:48

a kolko najazdíš ročne , že potrebuješ LPG ?
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Kia Soul 1.6 CVVT 93 kW + LPG

Příspěvekod panlidstva » 18.04.2018 09:04

Vychazi to na 35 000 km
panlidstva Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 28.06.2016
Bydliště: Hradec Králové  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2009)
55000 km @ 7 l/100km


Zpět na Soul

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé