Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod safi » 24.08.2011 13:31

Skúsim sa pridať.
dnes mám auto 2 roky. 2mesiace a 2 dni od pridelenia EČV. Najazdených 50000km.
Najprv zareagujem na Pete62 a možno pridám niečo.
Mínusy:
- - tvrdší a hlučnejší podvozok.... S týmto nesúhlasím celkom, mne to nejak extra nebúcha, išiel som v autách ,kde to búcha viac. ale to môže byť tým , že ja mám 15´kolesá, čiže viac gumy na kolesách a to môže pritlmiť lepšie, než 16´, aspoň podľa Pete62 fotiek .
-- ľahko poškoditeľné plastové výplne dverí - s týmto súhlasím na 100%. Toto by som nazval hanbou KIE. A nejedná sa len o výplne dverí , ale aj batožinového priestoru a vôbec skoro všetkých plastov.
- - nedostatočné zásterky za prednými kolesami - s tým súhlasím na 100%, a ešte sú aj krehké , ja som už jednu prasknutú menil.
Drobné mínusy:
- diera v ťahu motora v najnižších otáčkach ... Toto by som ako mínus nebral. Podľa dojmov z iných nafťákov mi vychádza toto: Buď je diesel naladený na vyšší výkon a vtedy nastupuje krúťák tesne pod 2000ot. a ťahá do 4000- napr. kia 1,6CRDI 94kw , VW 2,0TDI v 180-koňovej verzii . Môj šéf má superb 2,0TDI CR v najvýkonnejšje verzii a tam je ten spodok ešte horší ako na SOULE , ale od 2000 ida ako raketa. Myslím , že SOUL má veľmi podobný prejav a objemový hendikep.
Potom sú motory , kde krúťák nastupuje pri cca 1300ot , napr. KIA 1,7CRDI , Renault 1,5dci , Peugeoty.... ale keď som išiel s 1,6HDI, ten umrel pri asi 3500ot a ďalej nič. Môžete namietať , že sa jedná o náhodne vzbrané vozidlá , ktovie ako zabehané, čo natankovali za sajrajt, aký je ich tech. stav atď. Áno môže to tak byť.
Faktom ostáva , že pred mesiacom bol ešte tento motor najvýkonnejším 1,6l dieselom na slovenskom trhu. nedávno ho prekonal renault s 98kW a 320Nm.
- - krátky kufor Mne taký vyhovuje , nepokladám za negatívum
- absencia palubného počítača. súhlasím na 100%
- kufor sa nedá samostatne zamknúť súhlasím na 100%
- silné podsvietenie budíkov pri jazde mimo mesta - nepokladám za negatívum , na mňa nepôsobí rušivo
- - zľahka vyššia spotreba vyššia , ale nie zľahka. Keďže jazdím veľa po meste a diaľnici, môj priemer je 6,22 za posledných 15000km , čo je skoro o liter viac ako u Pete62. Do tohoto bodu možno dám aj stavbu karosérie , ktorá má na týchto číslach výrazný podiel.
pridávam k mínusom:
začína mi vŕzgať sedadlo vodiča , asi ako babičkin gauč.
absencia nejakého krytia odspodu.
Plusy:
- spoľahlivosť - až na výmenu žeraviacich sviečok bez problémov súhlasím na 100%
- - výborný, pohodlný, priestranný a prehľadný vnútorný priestor, ľahké nastupovanie a vystupovanie.súhlasím na 100%
- vyšší posed, prehľad nad cestou. Už by sa mi ťažko zvykalo na nižšie auto.súhlasím na 100% , aj s tým zvykaním
- ľahká ovládateľnosť, bez výhrad riadenie, radenie, brzdy, spojka, ESP.súhlasím na 100%
- - slušný ťah a výkon motora súhlasím na 100% , so spotrebou už nie , aj keď som si vedomý, že je to dané 30% tvar auta , 30% kadiaľ chodím a 30% moja ťažká noha na plyne.
- - pohodlné sedenie aj pri dlhších jazdách. súhlasím na 100%
- veľmi dobrá stabilita obzvlášť pri plnom zaťažení a nízka citlivosť na bočný vietor mne sa zdá , že úroveň jazdných vlastností poklesla za 2 roky. pravdepodobne je to následkom ojazdených letných pneumatík , takže tu neviem. aspoň dúfam , že to je gumami. budúci rok obujem nové a uvidíme.
- veľmi dobrá audio-výbava. CD-MP3, USB vstup, citlivý tuner, dobrý zvuk.súhlasím na 100%
- slušne odhlučnený motor.súhlasím na 100%
- výkonná klimatizácia.súhlasím na 100%
- vyšší podvozok.súhlasím na 100%
- bezpečnosť, 5* Euro NCAP, súhlasím na 100%
pridám ku kladom:
nízka cena
nezáujem zlodejov
výborná ergonómia ovladacích prvkov

nakoniec: jazda so Soulom nie je nutnosť , je to droga. najradšej by som išiel autom aj na wc.
Na záver dúfam , že o ďalšie 2 roky nebude treba podstatne meniť názory.
safi
KIA SOUL 1,6CRDI 94kW Obrázek
Uživatelský avatar
safi Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 649  Témata: 13
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Kia Soul (2009)
63600 km @ 6.05 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod Pete62 » 30.08.2011 19:37

100% suhlasim s doplnenim :)
S tou spotrebou... hmm. Rozhodol som sa, ze vyjazdim jednu nadrz v zrychlenom tempe,aby som zistil vplyv rychlosti jazdy na spotrebu. Castejsie budem pouzivat spinac na konci drahy plynoveho pedala, nejake tie prudsie rozjazdy, a samozrejme castejsie predbiehania, kedze celkove tempo bude rychlejsie. Naplanovane to bolo dobre, nebol by v tom ziaden problem, keby som sustavne neporusoval rychlostne limity. Raz ma aj namerali, ale mal som stastie. Nejaky sialenec isiel za mnou este rychlejsie, takze mna pustili a venovali sa inemu vacsiemu hriesnikovi. Odlahlo mi. Nie vsak nadlho. druhykrat ma uz zastavili a nepomohla ani argumentacia, ze priestupok som urobil nerad a len za ucelom vedeckeho experimentu. Ciastka 30,- Euro bol udajne najmensi prispevok do statnej kasy, akym ma moholi poctit, napriek tomu som z neho nemal ziaden hrejivy pocit na dusi. Co horsie, po dlhsom zvazovani a vnutornom boji, som sa sam dobrovolne rozhodol experiment predcasne ukoncit. Vysledky tu vsak su i ked nie uplne.
1. Spotreba pri zvysenej rychlosti skutocne vzrastla a to z mojich dlhodobo nameranych 5,36 l /100 km na priblizne 5,8 – 5,9 l / 100 km odhadnutych.

2. Uspora casu pri presunoch je diskutabilna, nakolko vzdialenosti, ktore jazdim su pomerne kratke a usetreny cas je radovo len v minutach. Minimalne v jednom pripade ma vsetky auta, ktore som zrychlenym presunom predbehol, opät predbehli a do ciela som prisiel vyrazne neskor.

3. Ekonomicky aspekt vyznieva jednoznacne nevyhodne pre zrychlene presuny. Napriek tomu, ze som pocital s vyrazne vyssou spotrebou, financny efekt nevyhodnosti predcil vsetky moje ocakavania.

Zaver: Budem jazdit ako doposial. Brzdou premavky nie som a prijemny pocit z rychlej jazdy nepredcil neprijemny pocit z navysenia dotacii pochybnych nevedeckych experimentov statnej spravy.
Uživatelský avatar
Pete62 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 137  Témata: 5
Registrován: 15.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
70000 km @ 5.1 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod Prokeš » 31.08.2011 08:24

Tak taky se přidám ,auto mam taky bez 2 měsíců 2 roky,souhlasím se Safim napsal to pěkně mam najeto nějak kolem 23000km. Mínusy :tvrdší podvozek no mohl by být malinko měkčí ale na druhou stranu kdyby byl měkčí tak by byla asi horší stabilita auta a ovladatelnost která je perfektní,tvrdost se zvyšuje opravdu velikostí kol sjel jsem si se Soulem v Brně ještě než jsem ho koupil na 18 kolech a to bylo doopravdy tvrdé a tlouklo to opravdu hodně , je to auto hezké na těch 18 ale to bysme museli mít silnice jako v Německu, takže sem volil 15 a je to pohoda i když mi nabízeli volbu kol(velikost) takže mam jak letní tak zimní 15, takže shrnu s 15 kolama dobré co je výš je tvrdé ale hezčí.Co se týče plastu je měkčí hlavně v létě kdy je teplo si musíte dát pozor tam by :kia: měla zapracovat, já už děti malé nemám tak je to dobré zatím je to pohoda dáte si pozor ale nedokážu si to představit s dětmi to by asi dopadlo katastrofálně takže :thd: ,další mínus opravdu zástěrky jsou potřeba delší a větší polep zadku auta, koukal jsem na nové v salonu a perou tam furt to samé :thd: ,no a barva mohla by být lepší no spíš lak ale co sem mluvil s maníkama co stříkají tak eco lak vodou ředitelný je měkčí a nevyrovná se syntetickému takže až se mi to omlátí tak mam zajet a že mi to stříknou supr lakem a budu prý spokojen,co se týče motoru maximální spokojenost jestli si někdo myslí že bude jezdit za 4 litry s touhle stavbou karoserie tak je blázen a nebo jezdí jak s hnojem , jel jsem v červenci opět do Chorvatska stejná cesta co loni a loni jsem to ještě šetřil ,málo najeto ,letos už ne, v 5 lidech box a plný kufr a spotřeba 6.9 litru a to sem na to šlapal dost takže za mě spokojenost :thu: , kufr pro mě dostačující jsme tří a tet už budeme jenom se ženou takže nám to stačí ale rodina s vice dětmi bude asi volit větší auto,vrzání zatím nic bud mam štěstí nebo to teprve příde akorát mi drnčelo sklo u spolujezdce jenom na špatné cestě a to přestalo když sem si dělal dutiny asi se tam něco zalepilo s krátka ot té doby klid,ano kryt motoru by mohli dát hned k autu ale není problém ho udělat :thd: ,no a plusy: nechci se opakovat je to tu popsané ale doopravdy stabilita auta je perfektní aj s boxem vás nic nerozhodí asi to je tím že ten podvozek je tvrdší takže :kia: :thu: jináč pohodlí i po 1000km vás nebolí záda a prostorný ,klimatizace doopravdy super na te dovolence bylo 42 ve stínu a to sme zrovna jeli do Dubrovníku a stíhala bez problému :thu: ,jináč bych se opakoval ale co píše Safi jízda se Soulem je droga a pokud by :kia: vychytala těch pár chybiček tak je to po :twisted: dobré auto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod safi » 01.09.2011 09:38

@Rudolf.Tomka:
Rudo , ty ako pravidelný prispievateľ by si tiež mohol zhodnotiť auto po 2 rokoch, čo ty na to ?
KIA SOUL 1,6CRDI 94kW Obrázek
Uživatelský avatar
safi Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 649  Témata: 13
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Kia Soul (2009)
63600 km @ 6.05 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod rudolf.tomka » 01.09.2011 14:32

@ safi , tak ešte vydržte 3 mes. a budú to 2 roky , čo vlastním :kia: SOUL :lol: :P , ale nie, takú veľkú "recenziu" som už napísal, a nič sa od vtedy s autom nezmenilo, auto je kvalitne obité / hlavne na kapote :angry: /, robil som náter BODY 930 na blatníkoch, aspoň som dal dole tie plasty a videl , čo je pod nimi, prečistil som brzdy popri tom, vymenil stierače za nové, vyčistil peľový filter od sajrajtu / hrozný prístup k filtru :shock: / , skôr vadí mi to otváranie kufra, že nie je samostatne a stále musím otvoriť celé auto :( a to , že sa nedajú stiahnuť okná v polohe kľúča "I" , najazdené mám 24000 km, auto šľape bez zaváhania, či v meste , či na diaľnici nijaký problém, skôr ta papierová spotreba je proste nedosiahnuteľná :? , akýmkoľvek spôsobom jazdy som to skúšal , proste to neide, ale má super akceleráciu, na moje potreby až-až, skôr ma potešilo, že už dostať nejaké nahradné díly aj mimo KIA salón / filtre, doštičky, sviečky a pod. / Uvidím čo povedia na 2.garančke a ešte nie som rozhodnutý ,kde ju absolvujem, ešte si urobím prieskum , veď mám ešte čas / filtre-peľový a vzduchový som už zohnal, vymením si ich sám :yes: , ešte kúpim olej a ostatné už nech robia v :kia: /
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod Prokeš » 02.09.2011 08:09

čau , jak píšeš že se nedá otevřít kufr samostatně tak na dálkovém ovladači máš přeci v prostředku knoflík a ten 3-5 vteřin podržíš a otevře seti jenom kufr a jak kufr zavřeš tak je automaticky zamčen, tak to mam aspoň já , jedině že by se to lišilo podle výbavy já mám komfort v Čechách 3 stupeň výbavy....
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod Pete62 » 02.09.2011 09:09

U mňa je to tiež tak. Samostatne sa dá kufor odomknúť, s tým, že auto ostane zamknuté, ale zamknúť sa nedá tak, aby auto ostalo otvorené.
@Prokeš, už by sa patrilo aktualizovať údaje o aute, alebo máš stále najazdených 3500 km ? :D
Uživatelský avatar
Pete62 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 137  Témata: 5
Registrován: 15.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
70000 km @ 5.1 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod Prokeš » 02.09.2011 16:33

Jo jak budu mit čas tak to auktualizuji ted mam najeto 23000km.
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod rudolf.tomka » 02.09.2011 18:26

ja nemám diaľkové ovládanie na otváranie auta , lebo mám verziu LX , takže otváram klasicky len kľúčom a na kufri žiaľ zámok nie je :(
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod Pete62 » 10.09.2011 20:12

Pete62 píše:...
1. Spotreba pri zvysenej rychlosti skutocne vzrastla a to z mojich dlhodobo nameranych 5,36 l /100 km na priblizne 5,8 – 5,9 l / 100 km odhadnutych.
...

Ospravedlnujem sa, ze sa sam seba citujem a este za to, ze by to snad malo ist do vlakna so spotrebou, ale, ked to uz tak vyslo..., v druhom vlakne by to stratilo zmysel.
Dotankoval som, kde som priblizne pol nadrze prejazdil zrychlenym presunom a druhu polovicu normalnym tempom. Po dotankovani mi vysla spotreba 5,23 l/100 km. Z toho mi po jednoduchych vypoctoch vyplynulo, ze pri zrychlenych presunoch som sa skutocne dostal so spotrebou medzi 5,8 a 5,9 l/100 km. Takze spotreba mi vzrastla cca o 1 l/100 km oproti beznemu sposobu jazdenia, ktoru mam v tomto obdobi. Pre lepsiu predstavu je nutne dodat, ze dialnicnych km som moc nenajazdi (cca 70 zo 400 km).
Ked zoberiem v uvahu to, ze sa mi podarilo zajazdit za 3,8 l/100 km, tak to je zas o 1 liter menej ako bezna jazda :) .
Uživatelský avatar
Pete62 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 137  Témata: 5
Registrován: 15.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
70000 km @ 5.1 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod rudolf.tomka » 08.02.2014 16:19

dnes som na :kia: SOULe dosiahol 50000 km, ale recenziu asi nebudem robiť, všetko som napísal v iných príspevkoch, auto jazdí , som spokojný, žiadny závažný problém sa za 4 roky a 2 mes.neobjavil, tak dúfam , že buden jazdiť a písať skúsenosti v pohode ďalej, P.S. akurát s tou spotrebou to nie je ideálne , ale jazdím veľa cca 90 % krátke trasy :( , akurát tohto týždňa som najazdil cca 500 km / 4x po 100 km + 3x 30 km do práce, a tá spotreba klesla ... / :kia: :SK:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Předchozí

Zpět na Soul

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé