Diskuze - legislativa k problematice silničního provozu

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Diskuze - legislativa k problematice silničního provozu

Příspěvekod snike » 09.01.2009 14:03

Zde probíhá diskuze k tomuto tématu http://old.kia-club.org/viewtopic.php?t=2156
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 103.222 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6114  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
103222 km @ 8.00 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod vlafi » 12.01.2009 20:30

Jak je to ohledně možností pro policistu,který zastavuje auta na kontrolu apod..
Příklad: Policista zastavuje auta na běžnou kontrolu třeba na odpočivadle..Na jednoho policistu prý můžou být max 3 auta a pokud by chtěl další zastavit aniž by ty 3 dořešil,tak se mu může řidič zasmát,ukázat mu,že má 3 auta a může pokračovat???Je to už dlouho co mi o tomhle někdo říkal,tak nevím..
Uživatelský avatar
vlafi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 626  Témata: 21
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Velim  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (4)

Kia cee'd (2006)
100200 km @ 0 l/100km

Příspěvekod Čambrla » 12.01.2009 22:15

vlafi píše:Jak je to ohledně možností pro policistu,který zastavuje auta na kontrolu apod..
Příklad: Policista zastavuje auta na běžnou kontrolu třeba na odpočivadle..Na jednoho policistu prý můžou být max 3 auta a pokud by chtěl další zastavit aniž by ty 3 dořešil,tak se mu může řidič zasmát,ukázat mu,že má 3 auta a může pokračovat???Je to už dlouho co mi o tomhle někdo říkal,tak nevím..


To je nesmysl. A myslím si, že nejen dnes, ale byl i dříve. Každý je podle zákona povinen uposlechnout výzvy policisty (podle zákona o policii) a na jeho pokyn zastavit (zákon o silničním provozu). Navíc nemůže tušit, z jakého důvodu jej zastavuje. To, že tam jsou tři auta, tak z toho nemůže nic dedukovat. Musí zastavit, vyčkat ale má právo si pak třeba stěžovat, že byl zbytečně dlouho zdržován.
cambrla@centrum.cz
Uživatelský avatar
Čambrla Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2014  Témata: 49
Registrován: 14.12.2008
Bydliště: okr. Benešov  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)
11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)
Organizátor srazu (17)

Kia cee'd GT II (2013)
123456 km @ 8.2 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 12.01.2009 22:42

Čambrla píše:
vlafi píše:Jak je to ohledně možností pro policistu,který zastavuje auta na kontrolu apod..
Příklad: Policista zastavuje auta na běžnou kontrolu třeba na odpočivadle..Na jednoho policistu prý můžou být max 3 auta a pokud by chtěl další zastavit aniž by ty 3 dořešil,tak se mu může řidič zasmát,ukázat mu,že má 3 auta a může pokračovat???Je to už dlouho co mi o tomhle někdo říkal,tak nevím..


To je nesmysl. A myslím si, že nejen dnes, ale byl i dříve. Každý je podle zákona povinen uposlechnout výzvy policisty (podle zákona o policii) a na jeho pokyn zastavit (zákon o silničním provozu). Navíc nemůže tušit, z jakého důvodu jej zastavuje. To, že tam jsou tři auta, tak z toho nemůže nic dedukovat. Musí zastavit, vyčkat ale má právo si pak třeba stěžovat, že byl zbytečně dlouho zdržován.


ee to je *** je to tak jak pise Čambrla.Ale zase na rychlostnich silnicich ci dalnicich te policie sice muze chtit zastavit a doprovodit te na odstavne parkoviste jenze ty jako ridic nemusis uposlechnout!!!ale tyka se to jen rychlostnich silnic a dalnic nic vic!
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Čambrla » 12.01.2009 22:49

Zachy325 píše:

ee to je *** je to tak jak pise Čambrla.Ale zase na rychlostnich silnicich ci dalnicich te policie sice muze chtit zastavit a doprovodit te na odstavne parkoviste jenze ty jako ridic nemusis uposlechnout!!!ale tyka se to jen rychlostnich silnic a dalnic nic vic!


I na dálnici musí řidič uposlechnout výzvy a zastavit!!! Něco takového jsem v zákoně nikde nečetl, ale můžu se samozřejmě plést. Ovšem nevěřím tomu, že by to někde bylo upraveno.
cambrla@centrum.cz
Uživatelský avatar
Čambrla Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2014  Témata: 49
Registrován: 14.12.2008
Bydliště: okr. Benešov  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)
11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)
Organizátor srazu (17)

Kia cee'd GT II (2013)
123456 km @ 8.2 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 12.01.2009 22:55

Čambrla píše:
Zachy325 píše:

ee to je *** je to tak jak pise Čambrla.Ale zase na rychlostnich silnicich ci dalnicich te policie sice muze chtit zastavit a doprovodit te na odstavne parkoviste jenze ty jako ridic nemusis uposlechnout!!!ale tyka se to jen rychlostnich silnic a dalnic nic vic!


I na dálnici musí řidič uposlechnout výzvy a zastavit!!! Něco takového jsem v zákoně nikde nečetl, ale můžu se samozřejmě plést. Ovšem nevěřím tomu, že by to někde bylo upraveno.


vyjimka je od doby kdy radily ti falesni policiste a staveli a loupily!!!!pak ridici nechtely zastavovat a vymlouvaly se na toto tak udelaly nejakou novelu ci co nevim a tam je to napsane.
Vim to primo od kamose z dopravniho inspektoratu ale taky se asi muze plest.

Ja osobne prevazim drahe veci a fin hotovost atk ja bych nezastavil mozna az teprve nekde na pumpe pod kamerami a kdyz by to byly skutecni policajtiu tak bych jim ukazal hotovost a veci a nemely by ti dat zadnou pokotu ani nic podobneho!!
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Čambrla » 12.01.2009 22:58

@zachy
zkusím se doptat u odborníků, výsledek sdělím
cambrla@centrum.cz
Uživatelský avatar
Čambrla Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2014  Témata: 49
Registrován: 14.12.2008
Bydliště: okr. Benešov  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)
11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)
Organizátor srazu (17)

Kia cee'd GT II (2013)
123456 km @ 8.2 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 12.01.2009 23:02

Čambrla píše:@zachy
zkusím se doptat u odborníků, výsledek sdělím


ok alespon v tom bude jasno!!!
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Stefi » 12.01.2009 23:07

:evil: o tom, že ji nemusíš uposlechnout, bych nediskutoval, nechal by tě to absolvovat v Rakousku, jednou jsem se vracel z Chorvatska, a asi od radosti jsem jel o hodně víc než povolují rak-dalnice, říkám si objedu ještě těch pár aut a zařadím se, v to jako podvědomé zachytím něco jako zzáblesk, už jsem tušil že je průser, tak se dokončil manévr a jen jsem se zařadil, přede mnou policie/žandári/ stop, a nápis následujte mne, a taky ukazování terčíkem, stáhli si mne na sjezd a tam mne očistili o dost éček, to samé dělají němci tady směrtem na Pasov, tady by to nikdo nelajz, v tom je ta naše povaha, je to jen v Čechách, když valím 180 tak nemá cenu diskutovat, ale o tom to je zákony nejsou tak špatně postavené, jen naše podvědomí zodpovědnosti je asi posunuto jak hranice bolestivosti u psů, a tak bude stále bordel... :no: naši mne u Tábora ani nezastavili, a sjeli za mnou na benzinu a čekali než příjdu k autu zpět, vjel jsem rychleji do Zárybničné Lhoty, ještě 2 km mám správné řízení, měli důkaz, nemá cenu smlovat, a právě my svojím jednáním vybízíme k úplatkům, když řekneš tak na kolik je to podle nových pravidel, vypište mi to, tím tomu dáváš ko, nemám čas, přište se polepším :love: ;-)
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3800  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 12.01.2009 23:23

Stefi píše::evil: o tom, že ji nemusíš uposlechnout, bych nediskutoval, nechal by tě to absolvovat v Rakousku, jednou jsem se vracel z Chorvatska, a asi od radosti jsem jel o hodně víc než povolují rak-dalnice, říkám si objedu ještě těch pár aut a zařadím se, v to jako podvědomé zachytím něco jako zzáblesk, už jsem tušil že je průser, tak se dokončil manévr a jen jsem se zařadil, přede mnou policie/žandári/ stop, a nápis následujte mne, a taky ukazování terčíkem, stáhli si mne na sjezd a tam mne očistili o dost éček, to samé dělají němci tady směrtem na Pasov, tady by to nikdo nelajz, v tom je ta naše povaha, je to jen v Čechách, když valím 180 tak nemá cenu diskutovat, ale o tom to je zákony nejsou tak špatně postavené, jen naše podvědomí zodpovědnosti je asi posunuto jak hranice bolestivosti u psů, a tak bude stále bordel... :no: naši mne u Tábora ani nezastavili, a sjeli za mnou na benzinu a čekali než příjdu k autu zpět, vjel jsem rychleji do Zárybničné Lhoty, ještě 2 km mám správné řízení, měli důkaz, nemá cenu smlovat, a právě my svojím jednáním vybízíme k úplatkům, když řekneš tak na kolik je to podle nových pravidel, vypište mi to, tím tomu dáváš ko, nemám čas, přište se polepším :love: ;-)


nema cenu zde diskutovat o rakousku ci nemecku tam jsem skoro doma a vim jak kde co funguje tam si otevres pusu jen jednou a jdes hend a nejen ze jsi chudsi o balik ecek!!!!
Ale taky u nich neni takova zlocinost skrz prevlekani do policejnich uniforem a aut!!!tam je vse pod kamerama a to nejzapadlejsi parkovise na dalnici a ver mi ze jak neco tak tam mas hned auto a kdyz ne auto vrtulnik tam je ihned!!!!

Za to unas je to jako v kocourkove jednou neco plati pak zase ne pak to zase obnovy ale nedaji vedet tak uz kupa lidi to ma zžity ze to je tak a ono je to uplne jinak a nasi zakonodarci si mnou ruce protoze na tom useku vybiraji rekordni sumy!!!!!a to je fer????
To to v nemecku nebo rakousku,francii,holandsku atd atd neuvidis!!!!o vsem jsou informavani jak z medii tak i na tech usecich mesice dopredu a v tom je rozdil mezi czech republik a zbytkem evropy!!!!!!Jako dpravce a ridic v jedne osobe vim co kde ajak se deje ale ejn u nas to stoji za h...o ve vsem jak v podnikani tak se zakony atd atd!!

Jeze toto je vdecne tema a muzeme se zde kazdej prit kdo co vi a nevi atd atd ze zaplnime forum jen timto :)

Strucne receno ČR je zeme s neomezenymy moznostmi :yes: :yes: :idea: :shock: :idea: :shock:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Most » 12.01.2009 23:25

Zákon č. 361/2000 Sb.
Mohl by byt take pridam k ostatnim dokumentum.

Dle me k tady probiranemu:
Vyzvu uposlechnout musime, nicmene vzhledem k tem prepadenim falesnymi policisty, mame moznost (nikoliv pravo oprene o silnicni zakon) pri pochybnostech o pravosti policisty, ktery dava znameni k zastaveni, bez prodleni oznamit tuto skutecnost na linku 158 s presnym urcenim mista kontroly.
Uživatelský avatar
Most Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 1
Registrován: 13.06.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
97000 km @ 7.4 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 12.01.2009 23:30

Most píše:Zákon č. 361/2000 Sb.
§118a
Zabránění v jízdě

Vyzvu uposlechnout musime, nicmene vzhledem k tem prepadenim falesnymi policisty, mame moznost (nikoliv pravo oprene o silnicni zakon) pri pochybnostech o pravosti policisty, ktery dava znameni k zastaveni, bez prodleni oznamit tuto skutecnost na linku 158 s presnym urcenim mista kontroly.


no a nebo ale v me situaci jednou me stahovaly policajti s passatem modre barvy bez oznaceni atd a ja mel u sebe v hotovosti pre 1 mil kc a na odpocivadle kam me chtely navest jsem nezastavil a zajel jsem asi o 15km dal na pumpu tam dojeli cely zbesily s vytahlyma pistolema a sermovaly tam jak blbecci!!!tak jsem jim to vysvetlil a zavolal na ne na 158 jinou hlidku a podal stiznost vozidlo musi mit zaply majacek modre barvy ikdyz je za sklem ve predu nebo vzadu musi byt jasne videt neprokazaly se prukazama a byly takovy cely nesvy atd atd bylo by to zde nadlouho a nic jsme ztoho nemel!!!!!!takze ja jen mluvim ze skusenosti a co druzi mi reknou.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Čambrla » 12.01.2009 23:42

@zachy
i způsob zastavování a prokazování se k policii je jednoznačně stanovený v zákonech
cambrla@centrum.cz
Uživatelský avatar
Čambrla Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2014  Témata: 49
Registrován: 14.12.2008
Bydliště: okr. Benešov  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)
11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)
Organizátor srazu (17)

Kia cee'd GT II (2013)
123456 km @ 8.2 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 12.01.2009 23:44

Čambrla píše:@zachy
i způsob zastavování a prokazování se k policii je jednoznačně stanovený v zákonech


ano je otom zadna ale jak rikam u nas to je kocourkov a kazdej si stejnak dela co chce :)
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Most » 12.01.2009 23:44

Safra provedl jsem editaci, zel jeste/uz si mel otevrene okno s citaci.

Jinak pises to pekne, zachoval bych se stejne. Pokud se ti ani neprokazali, porusili povinnost ze zakona (prokazat prislusnost k Policii CR..//volani "policie" by urcite nebylo nejvhodnejsi pri danem ukonu, a ani by to nezastirali). Pokud ma i "uniformu" musi byt viditelne oznacena ID cislem.
//Nekdy si v klidu projedu 273/2008 Sb.

// edit
Uživatelský avatar
Most Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 1
Registrován: 13.06.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
97000 km @ 7.4 l/100km

Další

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé