podsvietenie tahometra

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

podsvietenie tahometra

Příspěvekod lubenko » 08.10.2010 19:00

:help: Prestalo mi svietiť podsvietenie ukazovatela stavu pohonnich hmot na kii carnival II r.v. 2003,treba vymenit žiarovku,vie mi niekto poradit ako sa k nej dostat?

Ďakujem
Naposledy upravil lubenko dne 09.10.2010 09:27, celkově upraveno 1
lubenko Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 04.05.2010
Bydliště: slovensko  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: podsvietenie tahometra

Příspěvekod peter562/12 » 08.10.2010 21:00

a to mas ake faro
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: podsvietenie tahometra

Příspěvekod lubenko » 09.10.2010 09:26

Kia carnival IIr.v.2003
lubenko Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 04.05.2010
Bydliště: slovensko  Slovakia (sk)

Re: podsvietenie tahometra

Příspěvekod peter562/12 » 09.10.2010 15:04

na venge som sa ani na to nepozeral neviem ti pomoct,ale mam doma aj fiat a tam kamarat co sa vtom vyzna tak tiez menil,mal som vypalene 2krat a 2 uz boli az zacierne tie boli uzke a dlhe na konci mali drotiky kazde na inej strane vsunute do takeho nieco ako puzdro ktore sa vsunie zo zadu do diery a da sa zatocit len na jednu stranu.aby to malo stavu.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: podsvietenie tahometra

Příspěvekod palino » 24.11.2010 22:16

Musíš vytočiť tie dve šrúbky, ktoré držia ten panel okolo prístrojovky-budeš potrebovať krátky šrubovák, sú ukryté pod vrchom toho plastu. Potom ten plast vyberieš a samotná prístrojovka drží na 2 šrúbkach. Tie tiež vytočíš, a vyberieš prístrojovku. Vzadu sú 4 žiarovky.
Uživatelský avatar
palino Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 3
Registrován: 01.10.2009
Bydliště: Prešov-okolie  Slovakia (sk)

Re:svetla

Příspěvekod stadt » 10.08.2012 11:22

neukazuje mi kontrolka že mam zapate svetla iba dalkove pozeral som aj žiarovku na pristrojovke funguje ked ju prepnem na dialkove ale ked ju dam zas na svietenie tak tam to nesvieti
stadt Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 8
Registrován: 10.08.2012
Bydliště: trnava  Slovakia (sk)

Re: podsvietenie tahometra

Příspěvekod stadt » 25.12.2013 19:06

mne prestal fungovat tachometer raz ide raz nejde idem 60 ukazuje 60 a naskocim na nejaky kamen na ceste a hned mi ukazuje 0
stadt Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 8
Registrován: 10.08.2012
Bydliště: trnava  Slovakia (sk)

Re: podsvietenie tahometra

Příspěvekod MichalCZ40 » 03.10.2015 13:37

Pokud se tachometr, nebo jakákoliv součást kdekoliv nejen v autě chová nestabilně, vždy pročisti konektory buď kontaktolem, nebo WD40. Taky je dobré je trochu přiohnout do cca 0,5mm jiné polohy - kvůli nedokonalému kontaktu může být kontaktní místo již vymleté a přiohnutím se kontakt přenese jinam.
:kia: Carnival 2,9 CRDi 2005 183500km 7,8l/100km
Uživatelský avatar
MichalCZ40 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 4
Registrován: 12.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: podsvietenie tahometra

Příspěvekod MichalCZ40 » 02.11.2015 00:16

Takže jak bylo zmíněno: Volant dát do polohy rovně a nastavit si ho co nejníž. Malým šroubováčkem vyšroubovat dva šroubky nahoře v průhledu na tachometr. Jsou nahmatatelné a já je povolil malým plochým šroubovákem, šrouby jsou ale křížové. Potom vytáhnout černý plast a dát ho stranou. Tachometr drží 4 křížové šroubky, 2 jsou vidět dole a dva jsou nahoře. Desku vytahovat přímo a opatrně přetáhnout až přes volant. Postupně vycvaknout 3 konektory a palubka je volná. Pootočením se vyndavají objímky se žárovkama, ty se prostě od toho černého oddělí tahem. T10 jsou ty větší. Já je nahradil LED modré barvy, ale doporučuji spíš použít bílou s namodralým tónem. Už jsem si je objednal na Aliexpresu, kdo nechce čekat, je jich plné Aukro například. Pozor, nedivte se, že vám jich polovina nebude svítit - LED mají plus a mínus, takže ty, co nesvítí, ty se musejí vyndat a otočit patici o 180 stupňů. Já to dělal při připojené palubce a rozsvícených potkávačkách. Někdy mají špatný kontakt, tak očistit, případně přihnout lehce kontakty na patici. :drink:
:kia: Carnival 2,9 CRDi 2005 183500km 7,8l/100km
Uživatelský avatar
MichalCZ40 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 4
Registrován: 12.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: podsvietenie tahometra

Příspěvekod MichalCZ40 » 02.11.2015 00:31

...momentálně řeším, kde sehnat žárovičky do panelu ovládání klimatizace. Ty jsou mrňavé, také přetažené modrou bužírkou, ale zapájené do plošného spoje. Protože jsou kaput všechny, nemám jak změřit jejich hodnotu a ani nevím, jestli tam jde čistých 12V, nebo menší napětí. Funkční je jen žárovka HEATER a ta je 35 ohm. Ještě je tam jedna větší - osvětlení knoflíku ovládání zadního topení. Asi je ale taky nahradím LED - ale pozor na polaritu a hlavně před každou LED diodou MUSÍ být odpor (180 ohm bude vyhovovat na každou zvlášť). :kia:
:kia: Carnival 2,9 CRDi 2005 183500km 7,8l/100km
Uživatelský avatar
MichalCZ40 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 4
Registrován: 12.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: podsvietenie tahometra

Příspěvekod jimpi » 11.11.2015 17:44

viete mi povedat rovno ake ziarkovy reps ledky mam kupit a kolko do toho tachometra rad by som si to vmyenil za bielke alebo take nejake :-) vopred dakujem :-)
jimpi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 29  Témata: 5
Registrován: 18.03.2015
Bydliště: Topolcany  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2019)
7 km @ 6.1 l/100km


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé