Kontrola oleja v prevodovke.

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Kontrola oleja v prevodovke.

Příspěvekod Belan » 28.06.2012 14:29

Dobrý deň, potrebujem skontrolovať či je v prevodovke KIA CARENS 2.0 SRDi, 82 kW, r. v. 2005 predpísané množstvo oleja. Vie mi niekto poradiť ako sa kontroluje množstvo oleja a kadiaľ sa olej dolieva?
S pozdravom
Belan
Belan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 3
Registrován: 30.03.2012
Bydliště: hronska breznica  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kontrola oleja v prevodovke.

Příspěvekod djoze@szm.sk » 09.07.2012 19:51

Nazdar!!
Aj z moje skúsenosti sa zdá ze po technickej stránke sa tu veľa nedozvieš.Nezostáva - len poradiť si sam.

Mam takú istú Carens asi mesiac.Ci je potrebne olej v prevodovke vymeniť je téma na dlho a sam neviem kam sa prikloniť ale vymenil som.
Olej ktorý tam bol mal taky trblietavý lubrikant v sebe a Valvoline ktorý som tam dal bol žltasto-ciry.Na ohmat prstami bol Valvolin klzavejsi ,mal lepšiu viskozitu.
Ale netvrdím ze bol lepši alebo horši - tak sa to javilo mne..
Zmena pri jazde alebo radenie rýchlosti žiadna.
Prikladám obrázok.
Na vypustenie som mal zhodené tie plastové pod-behy.Mierka je spredu podla odrazku na úrovni pod baterkou.Výpust pod vnútornou manžetou poloosi.
Mne sa ho tam podarilo dostat 2.3 l.
Vela zdaru a km. djoze
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA Carens 2.0 CDRi 16V - 82kW
Uživatelský avatar
djoze@szm.sk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 03.06.2012
Bydliště: Nove Mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Kia Carens II (2005)
78000 km @ 8 l/100km

Re: Kontrola oleja v prevodovke.

Příspěvekod Belan » 11.07.2012 11:29

Ďakujem za informáciu ohľadom výmeny oleja.
Olej som medzi časom vymenil, musel som to urobiť z toho dôvodu, že nejaký umelec dobre nedotiahol výpustný šroub, olej popod tesniaci krúžok pomaly vytekal a vyzeralo to tak ako by v spodnej časti prevodovky netesnila príruba. Preto som najskôr tú dotiahol, benzínom vyčistil a až vtedy som zistil odkiaľ skutočne vyteká. Keďže som nevedel koľko ho vytieklo, všetok som vypustil (1,7litra ho zostalo) a doplnil na predpísaných 2,1 litra. Nalial som ho cez otvor po odšroubovaní spínača spiatočky v hornej časti prevodovky.
Ten kontrólny šroub je šroub v strede plechového veka v prednej časti prevodovky? Bál som sa ho odkrútiť či niečo nedrží v prevodovke.
(Ten trblietavý lubrikant môže pochádzať z oteru kovových častí prevodovky).
S pozdravom
Belan
Belan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 3
Registrován: 30.03.2012
Bydliště: hronska breznica  Slovakia (sk)

Re: Kontrola oleja v prevodovke.

Příspěvekod djoze@szm.sk » 27.06.2013 11:53

Ahoj!
Áno ten kontrolný šroub je presne tam ako píšeš - vtom plechu.

Maj sa.


Nazdar!
Kedže som s prevodovkou mal to-čo dočinenie pripájam informaciu o špecifik.na tento typ prevodovky.

Tu u nas na slovensku dostupný :RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 2.1l
KIA Carens 2.0 CDRi 16V - 82kW
Uživatelský avatar
djoze@szm.sk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 03.06.2012
Bydliště: Nove Mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Kia Carens II (2005)
78000 km @ 8 l/100km


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé