výpadek motoru

Trápí Vás něco na voze?

výpadek motoru

Příspěvekod geocomp » 02.04.2009 22:47

Stala se mi nemilá věc před třemi týdny, motor změnil zvuk, ztratil výkon, při sešlápnutí plynu bylo maximum 1500 ot a bez výkonu ( nejde vyjet prudší kopeček ani na jedničku ) při plynu černý kouř bez plynu ne. Stalo se to během jízdy a to 2x v jeden den, pomohlo chcípnutí a nové nastartování. Pak tři týdny klid a teď zase v jeden den dvakrát , dojel jsem na neutrál, nechal běžet motor a otevřel kapotu, z části mezi motorem a zadní stěnou se ozývalo jakoby elektrické bzučení, asi ze zařízení které je propojené dvěma hadičkama s klimoškou a je přidělané na zadní stěně za motorem. Nevím co to je , tak dalece do toho nevidím ale nemohl by mi někdo poradit? aspoň něco, budu vděčný za cokoli. vůz Kia Carens 2002 děkuji. Zatím zase jezdím bez příznaků ale asi budu muset do service.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Návštěvník » 04.04.2009 11:37

Nevím, co máte za motor, ale takhle nějak se projevuje nouzový režim motoru - elektronika vyhodnotí stav motoru jako závadu a shodí motor do nouzového režimu, který umožňuje dojetí na nejbližší možné odstavné místo (tedy v podstatě jen odstavení auta tak, aby nepřekáželo provozu.
Rozhodně doporučuji návštěvu servisu - může se jednat o prkotinu (vadné čidlo), nebo i o něco zásadního.
Návštěvník
 


km @ l/100km

dekuji

Příspěvekod geocomp » 04.04.2009 21:46

Děkuji za odpověď, už jsme to probírali s klukama v práci a tak, rozhodně do servisu zajedu jen mám strach aby to opravdu nebyla prkotina a mě nevyměnili půl auta než na to přijdou. Docela by mě zajímala ta věcička za motorem , připadalo mě že to bzučí právě tam. Je to propojené hadičkama s klimou a jedna hadička vede na potrubí asi k nějakému membránovému ventilu či co - takový plechový kotouček - pár kablíků a trošku to vypadá jako proporcionální ventil tak nevím. Jinak co jsem zjistil - pokud auto nejede a při plynu kouří a bez plynu ne tak palivo jde správně jak má - je to efekt nespálené směsi . Dále motor potřebuje kyslík a tam by mohla být bota. Prý by tam měl být přepoštěcí ventil spalin který občas odejde - přepouští část spalin zpět do sání aby se dosáhlo lepších emisí, pokud odejde motor nemá dostatek kyslíku na spalování, další věc nějaké čidlo ??? jenže jaké to ví jen opravdu zasvěcení . Další rada studený spoj či problém v elektrice - prý stačí málo a je problém a třeba se nějaký ventil neotevře jak má nebo je něco špatně detekováno řídící jednotkou - to je prý nejjednodušší a nejhůře detekovatelná závada. Tak mám docela strach ze servisu aby nehledali a já neplatil do nekonečna i když teda musím zaklepat že toto se mi zatím nestalo a jednání tam kam jezdím je na perfektní ůrovni a služby prostě excelentní. Jinak mám CRDI-čko tj diesel. Trošku víc bere ale nezas nějak závratně a jede taky slušně - teď jsem ji holce protáh trošku brka až na nějakých 180km/h přo předjíždění kolony. Nejsem zastáncem rychlé jízdy ale občas to auto potřebuje prohnat.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

samomluva

Příspěvekod geocomp » 09.04.2009 21:16

Tak asi trpím samomluvou ale mám jako amaterský detektiv další poznatek, ale nevím jestli správný proto už bych opravdu potřeboval názor zkušenějšího - co jsem tedy zjistil. Po dlouhém pátrání jsem se dopídil k názoru že ten ventil s hadičkou je EGR ventil ( ten by měl myslím přepouštět část spalin zpátky do motoru ) a ta divná věcička za motorem solenoid ventil jenže co ten má přesně za funkci to nevím jen že má vliv na ten EGR ventil. A ještě by tam někde mělo být teplotní čidlo ale nevím kde. Ale zajímalo by mě co je ten solenoid a co dělá?
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: samomluva

Příspěvekod PetrLa » 10.04.2009 09:46

geocomp píše:Tak asi trpím samomluvou ale mám jako amaterský detektiv další poznatek, ale nevím jestli správný proto už bych opravdu potřeboval názor zkušenějšího - co jsem tedy zjistil. Po dlouhém pátrání jsem se dopídil k názoru že ten ventil s hadičkou je EGR ventil ( ten by měl myslím přepouštět část spalin zpátky do motoru ) a ta divná věcička za motorem solenoid ventil jenže co ten má přesně za funkci to nevím jen že má vliv na ten EGR ventil. A ještě by tam někde mělo být teplotní čidlo ale nevím kde. Ale zajímalo by mě co je ten solenoid a co dělá?


No EGR ventil jsi určil správně a to vzadu na výfukovém potrubí by měla být lambda sonda nebo jak se tomu nadává (odborníci snad prominou moji neodbornou analýzu). Souviset to spolu může....ta sonda vzadu vyhodnocuje, jak dobře/špatně je směs spálená (myslím to vyhodnocuje přítomnost kyslíku ve výfukových plynech) a EGR ventil pak upravuje právě to jaký poměr vzduchu a výfuk. plynů jde znovu do válců. Pokud jedno z toho funguje špatně, tak to asi špatně jede.
Ale servis by to měl odhalit.
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

děkuji

Příspěvekod geocomp » 10.04.2009 22:38

děkuji za příspěvek, to zařízení - solenoid ventil - není na potrubí nýbrž na zadní stěně motorového prostoru, dnes to udělalo zase a mám další poznatek udělá to když se pomalu rozjíždím přes spojku a s lehkým plynem - pak to padne do tohoto stavu. Dnes na křižovatce do kopce za busem který se pomalu rozjel a pak zpomalil a bylo to. Takže mám podezření na ten solenoid ventil že asi bude vyběhaný - až pojedu měnit kola tak si nechám udělat tu diagnozu a snad z toho něco vypadne.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

servis

Příspěvekod geocomp » 14.04.2009 20:55

Tak jsem byl s holkou v servisu se přeptat a objednat - mají plno - spousta bouraček plus výměny kol tak jsem objednán za tři týdny, no nedá se nic dělat. Další rada zněla spuchřelá hadička nebo poškozený vlnovec. Osobně si myslím že by to dělalo psí kusy i z jízdy ale člověk nikdy neví, nejsem automechanik. No rada od kamaráda že by to mohl být třeba jen zanešený vzduchový filtr tak jsem si koupil nový v Auto Kelly , výsledek prabídný protože to co mi prodali a natypovali podle databáze je o třetinu kratší takže zítra se tam musím stavit znovu :-| tak trošku zklamání ale což, zatím plácám do vody.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: výpadek motoru

Příspěvekod pepo6961 » 02.06.2011 10:36

Ahoj

Nedočital som sa ako to u teba dopadlo, a čo si všetko zistil, u mna to už urobilo 4x tiež a zatial som vymenil pol motoru :D , a stale nič. Daj vedieť ako si dopadol. Dík.
pepo6961 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 24.05.2011
Bydliště: LV  Slovakia (sk)

Re: výpadek motoru

Příspěvekod kaspericito » 02.10.2011 01:00

ahojte ! Aj mňa by strašne zaujímalo ako to dopadlo s tym tvojím autom, lebo taký istý problém mám aj ja , proste auto stratilo ťah , buchol čierny dym z výfuku . Keď som potom naštartoval tak všetko išlo O.K. asi tak dva týždne a potom sa sa to zasa opakovalo. Buď taký dobrý a prezraď ako to dopadlo čo tam bola za chyba . Ďakujem za radu . :SK
kaspericito Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 31.07.2011
Bydliště: Vranov  Slovakia (sk)

Re: výpadek motoru

Příspěvekod geocomp » 02.10.2011 10:34

Omlouvám se všem.
Výsledek: Vyměnil jsem vzduchový filtr, nastalo zlepšení, malé ale přece. Přesto to znovu dělalo. V servisu mi mechanik řekl, že malinko seřídil motor, nevím jak, přesto od té doby mám klid a pohodu. Do hadičky vedoucí zprava k horní části motoru dal kuličku a tím ji zaslepil. Druhý solenoid zařizuje chcípnutí motoru. Bylo mi vysvětleno že to je vlastně jen taková vychytávka navíc a bez toho to chcípne stejně - prostě víc platíš a další věc na podělání, ale takových je v našich miláčcích asi hodně. Jinak solenoidy jsou úplně stejné jen každý dělá něco jiného, ale cena za nový je opravdu docela vysoká. Možná někdy příště. Také se mi začalo ozývat z jednoho bzučení, poměrně hlasité, tak byl odpojen od kabelu a je klid. Druhý na EGR ventil je OK a funguje dobře tak zatím jezdím bez větších problémů. Prostě je to moje baculka a mám ji rád, hlavně moc nezlobí jako jiné motoristy jejich miláčci zejména evropských značek.


Jo a cena: 0,- Kč
.........................v přepočtu podle aktuálního kurzu 0 Euro
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé