Carens silně táhne doprava

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Carens silně táhne doprava

Příspěvekod jiri.spilauer » 24.04.2012 23:24

Zdravím všechny,

vlastním Carense r. V. 2008, kupoval jsem ho v únoru, kdy se nedaly řádně ověřit všechny podstatný věci díky sněhu a ledu, ale zase vyhrála super cena. Volil jsem i proto, že mám ještě do 3/2013 záruku.

V posledních dnech se začala objevovat následující věc:
při akceleraci v každé rychlosti auto silně táhne doprava a mám pocit, že i stabilita auta je špatná. Při nerovnostech se hodně houpe, při jízdě ve vyšší rychlosti jakoby ujíždí někdy zadek auta, zejména při přejíždění z pruhů...., při jízdě z kopce bez akcelerace směr drží.

Odvezl jsem auto do KIA servisu, ať se snaží, že reklamuji závadu.
Absolvoval jsem geometrii, ale ta vyloučila tento problém. Z KIA mě poslali na další geometrii prý díky lepší technice, ale ani tam nepotvrdili, že příčinou je špatná geometrie.

Doporučili, aby v KIA prověřili:
silentbloky, servo řízení, tlumiče

Než jim to tam zase přivezu, rád bych věděl od zasvěcených, kde by mohl být problém.

Jinak pár info, v ajkém stavu auto je:
Pneu jsou sice sjeté, ale stejně sjeté, nejsem si vědom něčeho zásadního, najetí do něčeho, nějaká rána při jízdě apod. Auto je nebourané, má najeto cca 88000 Km, jde o motor 2.0 CRDi

Máte někdo nějakou zkušenost s popisovaným problémem?

Díky všem předem

Jirka
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Vyřešeno

Příspěvekod jiri.spilauer » 15.07.2012 17:36

Problém vyřešen. I když tomu nikdo nevěřil (včetně všech lidí z Kia servisu i mě), tah doprava způsobovaly pneu! V servisu už mi spílali, že si neví rady a že na nic nepřišli, vyměnili pneu a je po problému (pneu jsem si sehnal já a stejně jsem je chtěl kupovat).
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé