Výměna motoru D4EA za D4EA-F

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Výměna motoru D4EA za D4EA-F

Příspěvekod kajagottik » 10.06.2019 11:57

Ahoj. Mám Caren r. v. 2007 2.0 CRDi 100kW, kód motoru D4EA. Bohužel je KO. Dostal jsem nabídku na odkup kompletního motoru D4EA-F s výkonem motoru 103kW. Je možné pro opravu mého vozu tento motor použít, nebo jsou tam významné rozdíly, které toto neumožňují? Nevíte? Případně, víte na koho se s tímto problémem obrátit? Děkuji M. Válek
kajagottik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 10.06.2019
Bydliště: Žabeň 153  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Výměna motoru D4EA za D4EA-F

Příspěvekod jiri.spilauer » 19.09.2019 22:22

Ahoj,mam cerstvou zkusenost s moturkem vireni skrtici klapky.Mam taky Carense se stejnym motorem a zjistil jsem,ze i kdyz cislo dilu je stejne pro Kiu i Hyundai,tak dil mi nepasuje.Konkretne byl ze Sportage a tam je na tom motorku vylisovany konektor na druhou stranu,tudiz ho nemuzu v Carensu pouzit,nedosahne kabel a ani by se asi nepodarilo konektor zapojit,brani tam hadice.Takze to F u motoru asi ma opodstatneni,ale nevim,jak dalece se lisi dalsi dily se stejnym cislem....
Snad malinko moje zkusenost pomuze.
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Re: Výměna motoru D4EA za D4EA-F

Příspěvekod Karens » 19.09.2019 23:29

Tie rovnaké čísla porovnávaš odkiaľ - z katalógu dielov či z dielu samotného? Lebo sa mi nezdá že by rozdielne diely mali rovnaké číslo.
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Výměna motoru D4EA za D4EA-F

Příspěvekod buko1 » 20.09.2019 06:53

Rozdiel sa riešil pred rokmi tu: rozdiel medzi motormy 2.0 D4EA a D4EA-F. Ale či budeš z info na wiki múdrejši netuším.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Výměna motoru D4EA za D4EA-F

Příspěvekod jiri.spilauer » 20.09.2019 14:21

Karens píše:Tie rovnaké čísla porovnávaš odkiaľ - z katalógu dielov či z dielu samotného? Lebo sa mi nezdá že by rozdielne diely mali rovnaké číslo.

Vychazim z cisla dilu,ktere je i na stitku.Hledal jsem napr. na korejskem shopu Koraps,zadam cislo dilu a vyjede mi,kam by se dal pouzit.Ale nevim,zda je jeste nejake podrobne znaceni.
jiri.spilauer Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 18
Registrován: 13.02.2012
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé