Servisný interval 30 000?

Re: Servisný interval 30 000?

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 22.11.2017 00:16

https://uloz.to/!0nuP5GIWhcRo/predlzeny ... terval-pdf


https://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske- ... orovy-olej

https://auto.idnes.cz/vymena-oleje-prop ... tomoto_fdv

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/vit ... 10-000-km/


Ale hlavne zistenie, že mi olej pribudol, je pre každého mysliaceho človeka indikácia k OKAMŽITEJ výmene oleja (a samozrejme riešenie príčiny)! Ak nechápeš ani toto tak žiadna plodná debata nebude lebo nemá význam.
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Servisný interval 30 000?

Příspěvekod forrester » 22.11.2017 00:39

To ako fakt berieš mernu mincu autoforum.cz? to je hádam najhorší motoristický plátok horšie ako blesk.cz alebo nový čas, akože novinári alá bednar a prokopec ktorý ešte nevydali žiadny svoj článok alebo test, ale.len kopírujú a preháňajú cez Google translator a majú vlhké sny zo škodovky a VW? A sú schopní porovnávať superba z s klasse.To si to mu fakt dal
A čo som mal podľa teba urobiť? Zistil som problém,zaniesol do autorizaku do ktorého chodím 9r odkedy som vlastnil ceeda I a ceeda II a mam v nich dôveru,nechal som im auto 2 dní, je to v systéme že som reklamoval vyššiu hladinu oleja a problém som nechal riešiť ich,či mal som si to vymeniť ja sám doma v garazi?na to im seriem je to v záruke. Zadre sa alebo iné a?who cares? Odstavim na krajnicu, zavolam asistencku,zoberiem náhradné vozidlo a viacej neriešim.je to ich problém nie.moj,ja som dodržal všetko podľa pokynov v manuáli dane vyrobcom.
Citat od velkopredajcu olejov resp novinára ktorý sa problém seriózne venoval
"O kvalite motorového oleja rozhoduje v prvom rade – a takmer výlučne iba výkonová špecifikácia. Určite nie krajina výrobcu, ani viskozita oleja, ani syntetický, či minerálny základ. A ešte dôležité fakty – kvalita oleja nemá vplyv na jeho výmenný interval. Určuje ho výrobca motora a súčasne uvádza minimálnu prípustnú špecifikáciu. Vyššia výkonová trieda oleja nepredĺži výmenný interval – ten je daný hlavne konštrukciou motora (napr. kvalitou spaľovania paliva) a nie kvalitou oleja."
Ďalej
"Moderné motory majú uvedený interval výmeny oleja 20 000, dokonca až 30 000 km a niektoré aj viac. Potrebný je ale syntetický olej s predĺženou trvanlivosťou (tzv. longlife).
Držte sa odporúčaní

Každý výrobca pozná svoj motor najlepšie. Na základe toho predpisuje výmenný interval. Nepredlžujte ho.
Moralizujes tu o mysliacom človeku,ver ze všetky autá čo vlastním majú adekvátny servis,žiadne repasy alebo z vrakacov,všetko nové diely. Ráno sa rozhodnem, sadnem do auta,nejde? Mam sa zblázniť? Zoberiem druhé a medzitým riešim v kľude servis nefunckneho auta.auto má slúžiť.mne a nie ja jemu, nemám 20 a ani 30 r aby som si ich po veceroch liškal a hladkal alebo polepoval alá" tunning atď" možno má niekto svoje denne auto ako záľubu, to nikomu neberiem ale aby som stresoval kvôli priblizovaflu z bodu A do bodu B rak to teda ne

Huawei MATE 9 pomocou Tapatalku
Ceed EX CRDi predane
CEED crdi 2014
Uživatelský avatar
forrester Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 397  Témata: 5
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Re: Servisný interval 30 000?

Příspěvekod buko1 » 23.03.2019 09:53

Prvú servisnú mám už mesiac za sebou, pri najazdených cca 29800 km za 13 mesiacov. O pár rokov môžeme porovnať aký vplyv má na auto dodržanie predpisovaného intervalu a skráteného intervalu....
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Předchozí

Zpět na Carens

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé