ECS problém

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

ECS problém

Příspěvekod PEPEstyle » 12.08.2019 15:58

Ahoj,
dnes se mi při normální jízdě po dálnici na displeji objevila hláška - Zkontrolujte ECS. V tu chvíli auto ztuhlo a na jakékoliv nerovnosti skáče jak koza. Po chvíli hledání jsem se dočetl, že ECS = Electronically-Controlled Suspension, neboli regulovatelné tlumiče v závislosti na jízdním režimu.
Jasně, že jsem se už objednal na servis (Tukas Modřany), ale z telefonátu s technikem bylo znát, že moc neví o co jde a že budou zkoumat, co kde mají vyměnit. Klasika
Tady na fóru mě jen zajímá, jestli jste se s tím někdo nesetkal, třeba na jiném modelu, nebo na to není nějaká uznaná výrobní závada.

Auto mám Optimu GT 2016, 2.0 T-GDI
:kia: Optima SW GT 2.0 T-GDI
Obrázek
Uživatelský avatar
PEPEstyle Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  Témata: 2
Registrován: 24.02.2008
Bydliště: Benešov  Czech Republic (cz)

Kia Optima SW GT IV (2016)
56000 km @ 9.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: ECS problém

Příspěvekod PEPEstyle » 26.08.2019 11:27

Auto v servisu, závada byla diagnostikována vcelku rychle, ale ne vyčtena z řídící jednotky, ale tím že se podívali do nějaké evropské Kia databáze závad.
Nad tlumič se dostala voda a kabel s konektorem, který vede z tlumiče zreznul. Takže mění celý tlumič + 2 další díly/kabely. Problém je, že díly nejsou na Optimu GT běžně skladem, takže čekám cca 5 dní.
Zajímavé na tom je, že když se mění tlumiče, tak se mění vždy v páru. Ale protože tohle je záruční oprava, tak se mění jen ten postižený tlumič. A prý to ještě nějak "zasilikonují" aby se tam voda znovu nedostala.
:kia: Optima SW GT 2.0 T-GDI
Obrázek
Uživatelský avatar
PEPEstyle Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  Témata: 2
Registrován: 24.02.2008
Bydliště: Benešov  Czech Republic (cz)

Kia Optima SW GT IV (2016)
56000 km @ 9.2 l/100km


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé