Antikorozní ochrana

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Antikorozní ochrana

Příspěvekod Paust » 20.02.2010 21:20

Něco málo k antikorozní ochraně. Jak je u korejských automobiů zvykem, hlavně z let 90-tých, reznou neuvěřitelným způsobem. Kam se člověk podívá tam zreznou :x U kia Pride se jedná hlavně o spodní lemy dveří, lemy zadních blatníků a vpodstatě všeho co je kovové. Já jsem to řešil několika způsoby. Vetšinou jsem laminoval, kitoval, brousil a lakoval, ale nakonec to dapadlo úplně stejně, zase to zrezlo :x Nakonec jsem všechno prolil Dinitrolem a ono to drží. Není to sice věc co učiní auto nesmrtelným, ale vydrží to déle, než předcházející pokusy :yes:
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Antikorozní ochrana

Příspěvekod Paust » 02.03.2010 22:21

Jak je z fotek co jsem dal do alba patrno, dveře se mi zachránit nepodařilo, ale to neva. Nakonec jsem sehnal jiné trochu míň zrezlé, trochu jsem je upravil, viz odstavec víše, a jsou jako nové :D A jdou zase otvírat :D
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Antikorozní ochrana

Příspěvekod Paust » 19.03.2010 23:34

V rámci zkvalitnění vzhledu vozidla, jsem vyměnil pravé dveře, nakonec viz víše. Nejzajímavější bylo přestrojování. Získal jsem polovar ve stříbrné barvě, trochu rezatý, ale dalo se to opravit. Dal jsem ta stahování oken,okno, zámek...prostě vše co tam má být :) Nevím jestli korejci umí tak dobře svrtávat nebo jestli mají prostě kliku, ale ty dveře se při montáži na auto nedají nijak štelovat. Takže jsem je tam namontoval a zabouchl a ony kupodivu seděly ;)
Dále jsem pokračoval ve výměně světel z totálně vysvícených na sice starší, ale celkem jako nové. Po demontáži původních, kdy jsem přetrhnul jen jeden šroub vlivem koroze, jsem zjistil, že auto bylo kdysi nabourané na pravou stranu a mělo tudíž zohýbané brejle (viz fotoalbum). Nové světlo tam nešlo našroubovat, protože proti původnímu mělo všechny úchyty a spodní nebylo možno chytit právě kvůli těm zohýbaným brejlím. Nakonec mi nezbylo nic jiného než je nějak srovnat. Stálo mě to dvě zlomená kladiva, ale nakonec jsem je srovnal pohrabáčem od kotle zn. Dakon :P
Jak je z fotek možno vidět pod pravým světlem vlivem dávného nárazu zrezla a následně odpadla lišta, která vyplňuje prostor mezi nárazníkem a světlem. Tu se mi podařilo získat novou ze značkového servisu na Mělníku celkem levně, za cca 200 Kč. Její montáž popisovat nebudu, protože by to vydalo za ještě delší článek než je tento. Jen možná tolik...na autě se dá odmontovat skoro vše celkem lehce, jen né tato lišta. Je to na rozebrání celého předku, což se mi samozřejmě nechtělo nebo spíš by to ani nešlo bez toho abych něco nezničil, tak jsem to udělal po svém a drží ;)
Auto se už zase podobá "autu". Zbývá doladit nějaké detajly a hurá na technickou. Jsem na to moc zvědavý :)
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Antikorozní ochrana

Příspěvekod Paust » 15.02.2011 21:41

Tak jsem po nějaké době kouknul jak vypadá antikoro ochrana, co jsem opravil v říjnu minulého roku, to zmizelo mávnutím kouzelného proutku a auto rezne dál :yes: Dveře zatím drží Dinitrol dělá divy.... :yes:
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Antikorozní ochrana

Příspěvekod tibcicici » 04.05.2011 09:31

Tiez mi to hrdzavie, ale zatial to nie je az take zle. Chystam sa na to v lete, ze to trochu prebrusim a pretrem nejakym sajrajtom :D . Otec mi poradil nejaky asfalt, co mi pride ako celkom dobry napad hlavne na spodky dveri a lemy blatnikov sa mi to celkom paci. Este by to nakoniec mohlo byt celkom stylove a mohlo by to dobre vyzerat :D . Rozmyslal som aj s nastriekanim podvozka, ale to ani neviem kde robia ani co by to stalo.
tibcicici Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 1
Registrován: 06.07.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: Antikorozní ochrana

Příspěvekod Paust » 05.05.2011 21:40

Ahoj, jestli Ti mohu poradit, tak hlavně vyštříkej spodní lem dveří, sundej tapecírunk a nalej tam třeba gumoasfalt. Když to neuděláš, tak dopadneš jako já, kdy mi ten spodní lem ureznul, vněší plech se narovnal do roviny a nešly otevřít dveře, protože to naráželo do předních blatníků. Dále doporučuji sundat plasty okolo zadních sedaček na boku, jak je ta opěrka pro ruce a opět aplikovat stejný způsob ochrany -gumoasfalt- dolemů zadních blatníků, protže jakmile ti to tam začne reznout, tak už se toho nezbavíš. Až to budeš dělat tak musíš povolit uchycení předního pásu k boku auta, je to 16-ctka klíč a doporučuju hodně dlouhou rouru, jinak se stim budeš dost dřít. Jinak kdybys něco chtěl vědět a já to budu vědět :) tak rád poradím. hezký večer.
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Antikorozní ochrana

Příspěvekod tibcicici » 06.05.2011 11:51

Diky moc za radu, ved vidim podla prispevkov, ze sa v tom trochu viac vrtas .... asi ta to auto aj bavi ;) .... mne sa to nase tiez paci a nebol by som rad keby odislo moc skoro. Vyskusam tvoje rady a dam vediet ako mi to islo :)
tibcicici Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 1
Registrován: 06.07.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: Antikorozní ochrana

Příspěvekod Paust » 06.05.2011 23:19

Nemáš zač, ale nechci tě zklamat,ale to auto mě přestalo bavit už pěkně dávno. Zjistil jsem, že prostě nemá cenu už do něj něco investovat. Našemu vozu zbývá cca 1 měsíc života a pak pude pod lis, je poměrně nebezpečné v něm jezdit, výměnu vadných dílů nemá cenu financovat, protže celková oprava vyjde dráž než cena nějakého přiměřeně ojetého vozu. Tím samozřejmě nechci říct že ti rád neporadím, mám to auto nachozené od shora až dolu :D
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Antikorozní ochrana

Příspěvekod tibcicici » 10.05.2011 08:55

Som mozno trochu v inej situacii ako ty...auto ma zatial stale bavi :) .... hoci samozrejme aj ja som don uz nieco vrazil a aj to je dovod preco dufam, ze vydrzi co najdlhsie ..... kupil som ho od svojej tety, ktora na nom za 10 rokov najazdila cca 43 000 km a parkovala ho v nejakej stodole, cize ani ta hrdza nie je zatial az tak moc desiva ..... ja ho mam priblizne 3/4 roka a nabehal som na nom cca 20 000 km .... zatial som donho investoval nove rozvody (aj ked nemalo vela nabehane 10 rokov je skratka na jedny rozvody podla mna dost), vymenu oleja s filtrom, nove letne gumy, brzdove platnicky a deflektory na okna spolu s puklicami (inac deflektory na trojdverku boli velmi dobry napad, lebo teraz uz mozem vetrat aj za dazda) ..... nepodarilo sa mi zatial kupit disky, ktore tam maju byt .... inac tak ma napada, ze ak budes tu svoju prajdu likvidovat a mas tam disky 13" daj mi prosim vediet a rad ich potom odkupim ..... rozmer 4,5Jx13 ET40 sa totiz neda nikde zohnat :( ....zhanal som aj ine veci (napr prednu odkladaciu policku z auta s elektrickymi oknami co je pri radiacej pake a aj bocne odkladacky (asi cele tapacirungy z dveri) lebo ja vlastne skoro ziadne odkladacie priestory nemam..... tych aut je na vrakoviskach pekelne malo a tak sa mi v tomto smere zatial moc nedari ....
tibcicici Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 1
Registrován: 06.07.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: Antikorozní ochrana

Příspěvekod rudolf.tomka » 22.05.2011 18:58

KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Antikorozní ochrana

Příspěvekod Patrona » 06.03.2014 20:45

Kia Pride má 4x114, 3 4, 5x13 ET40
Patrona Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 21
Registrován: 18.10.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia Pride (1996)
124000 km @ 7 l/100km


Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé